Neteisėtai sumedžiotas briedžio jauniklis kauniečiui gali kainuoti beveik 6 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Neteisėtai sumedžiotas briedžio jauniklis kauniečiui gali kainuoti beveik 6 tūkst. eurų

Briedis / Asociatyvi / M. Kavaliausko nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą Kauno rajono medžioklės plotuose, nustatė asmenį, sumedžiojusį briedžio jauniklį, bet neįrašiusį į medžioklės lapą. Pažeidėjui gresia susimokėti beveik 6 tūkst. eurų ir netekti automobilio su priekaba.

„Labai gaila, kad medžiotojai, puikiai žinantys medžioklės reikalavimus, bando apeiti nustatytą tvarką taip šiurkščiai pažeisdami medžioklės taisykles. Šiuo konkrečiu atveju asmeniui gresia ne tik sumokėti per 5800 eurų, bet ir automobilio su priekaba konfiskacija“, – teigia Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Marijus Tomkus.

Pasak aplinkosaugininko, už neteisėtai sumedžioto gyvūno gabenimą ir dorojimą asmeniui gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 800 iki 1800 eurų, taip pat teks atlyginti aplinkai padarytą žalą – 4018,80 eurų.

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse nurodyta, kad, prieš išvežant sumedžiotus gyvūnus iš medžioklės plotų vieneto, kuriame jie sumedžioti, arba prieš pradedant sumedžiotų gyvūnų dorojimą, atsižvelgiant į tai, kuris iš šių veiksmų pradedamas pirmas, medžioklės lape įrašoma, kiek ir kokių gyvūnų sumedžiota.

Jei duomenys apie sumedžiotus gyvūnus (išskyrus duomenis apie sumedžiotų elninių žvėrių patinų ragus, šernų amžių ir lytį) nustatyta tvarka neįrašyti medžioklės lape, šie gyvūnai laikomi sumedžiotais neteisėtai ir skaičiuojama aplinkai padaryta žala.

Primenama, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA