Į eglės įžiebimą negalintys patekti kauniečiai lieja pyktį: koncerto turim klausyti už grotų – Kas vyksta Kaune

Į eglės įžiebimą negalintys patekti kauniečiai lieja pyktį: koncerto turim klausyti už grotų

Kalėdų eglutės įžiebimo koncertas
R. Tenio nuotr.

Prieš šventinį koncertą draudimų nepaisę kauniečiai užgulė Rotušės aikštės prieigas. Norinčius patekti į Kalėdų eglės įžiebimo koncertą pasitiko atitvarų užkardos, apsauga ir policijos pareigūnai.

Prie atitvarų susirinkę kauniečiai tikisi išvysti įžiebtą Kalėdų eglutę, turi vilties išgirsti ir vieną kitą kalėdinę dainą. Keli „Kas vyksta Kaune” žurnalistų kalbinti kauniečiai teigė suprantantys pandeminę situaciją ir sutinka su visais esamais ribojimais. Visgi Kauno senamiestyje sutikta ne taip taikiai nusiteikusių miestiečių.

„Kodėl mano vaiko neprileidžia prie eglės? Mes čia gimę, čia užaugę, bet negalim prieiti. Galimybių pasą turim, pasiskiepijom, bet prieiti negalim. Kaunas visą gyvenimą buvo Kaunas, o dabar koncerto turim klausyti už grotų”, – apmaudą liejo moteris.

Kaunietė teiravosi savivaldybes, ar ji sumokės už televiziją, kad koncertą namuose ji galėtų stebėti už dyką.

„Kas vyksta Kaune” primena, kad automobilių pravažiavimus aplink senamiestį šeštadienį numatyta riboti nuo 10 iki 22 val. Eismas bus uždarytas ties A. Jakšto, M. Valančiaus, M. Daukšos bei Muitinės, Aleksoto ir Raguvos gatvėmis, taip pat nuo sankirtos su Kumelių ir V. Sladkevičiaus gatvėmis.

Pėsčiųjų eismas Rotušės aikštėje ir jos prieigose ribojamas nuo 15 val. iki 19 val. Aikštės perimetras apjuostas atitvarais, o patekimą iš aplinkinių gatvelių kontroliuoja apsaugos darbuotojai bei policijos pareigūnai. Eismo ribojimo schema čia.

Šiais metais į užtvertą Rotušės aikštės erdvę ir šventinį koncertą patekti galėjo tik specialiai pakviesti vaikai ir juos lydintys asmenys.

„Gruodžio 3 dieną visas pasaulis mini Tarptautinę neįgalių žmonių dieną, todėl daugiau nei simboliška jos išvakarėse sukurti mažą šventę jautriausiems mūsų visuomenės nariams. Priešpandeminiu laikotarpiu jų šansai gyvai ir kokybiškai pamatyti renginį buvo veikiau teoriniai, tad šįkart jaučiame pareigą suteikti tokią galimybę išskirtinai šiems Kauno vaikams“, – seniau teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA