Smaragdinės Kalėdos Kaune: parodė, kaip puoš šių metų žaliaskarę – Kas vyksta Kaune

Smaragdinės Kalėdos Kaune: parodė, kaip puoš šių metų žaliaskarę

delfi.lt / Nerijus Povilaitis 2021/11/18 10:30

Paskutinį lapkričio šeštadienį, 27 dieną Kauno Rotušės aikštėje bus įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė, prasidės didžiųjų švenčių laukimo periodas. Panašu, jog dėl epidemiologinės situacijos šis eglės įžiebimo renginys bus kitos nei anksčiau – miestiečiai ir Kauno svečiai į Rotušės aikštę, kur vyks šventinis koncertas, kviečiami nebus, o tiesioginę transliaciją bus galima stebėti televizorių ekranuose. Kaip atrodys Kauno eglės įžiebimo šventė – turėtų paaiškėti jau šiandien.

COVID-19 pandemija savo sąlygas diktuoja ir kalėdiniams renginiams. Panašu, jog Kauno rotušės aikštę užplūstanti tūkstantinė minia ir pagrindinės miesto eglės įžiebimo laukimas per minią bandant prisiirti kuo arčiau scenos liks praeityje.

Lapkričio 27 dieną planuojant įžiebti pagrindinę Kauno Kalėdų eglę miesto savivaldybė svarsto du renginio scenarijus, o apie sprendimą žadama pranešti jau šiandien.

Vienas jų, kad aikštėje planuojamas šventinis koncertas vyks be žiūrovų, visi norintys jį galės tiesiogiai stebėti televizorių ekranuose.

Kitas galimas scenarijus, pasak šaltinių – labiausiai tikėtinas, kad aikštėje vyksiantį koncertą bus leidžiama stebėti vaikams iš socialiai pažeidžiamų grupių.

Kiek anksčiau kalbėta ir apie trečiąjį variantą – į Rotušės aikštę įleisti galimybių pasus turinčius žiūrovus. Panašu, kad šios idėjos buvo atsisakyta.

Pagrindinę Kauno eglę, kurios puošimui miestas skyrė 160 tūkst. eurų, šiais metais vėl dekoruoja menininkė Jolanta Šmidtienė su savo komanda.

Ji atskleidė, kad apie 22 metrų aukščio eglė bus suformuota iš natūralių šakų, kurias planuojama tvirtinti prie daugelį metų iš eilės naudojamo metalinio stovo.

„Eglė šiais metais bus labai žalia ir švies žaliai. Nes žemė – žalia planeta, žiūrint iš kosmoso ji primena švytintį brangakmenį – smaragdą. Šiais metais nebus įėjimo į eglės vidų. Pernai jį teko uždaryti dėl pandeminės situacijos, tai šiais metais jo visai atsisakyta“, – sakė J. Šmidtienė.

Nušvitus tūkstančiais žalių lempučių dekoruotai eglei, jos prieigose, Rotušės aikštėje dominuos smaragdinės pievos tema. Pagrindiniais akcentais taps milžiniškos smilgos ir drugeliai.

Kalėdinę pasaką kurianti menininkė minėjo, kad ši dekoravimo tema pasirinkta, nes eglė – tarsi gyvybės medis simbolizuoja pažadėtą amžiną gyvenimą.

„Kalėdos – Kristaus atėjimas su amžinojo rojaus pažadu. O kas fiziniame matmenyje yra rojus? Tai labai komfortiška vieta – šilta vasara. Mano nuomone, dalelė rojaus yra visur, tereikia tik ją pamatyti. Juk tai gali būti ir pieva, kurioje atsiguli, matai smilgas bei drugelius“, – sakė J. Šmidtienė.

Šventinę atmosferą kurs ne tik pagrindinė miesto Kalėdų eglė, bet ir 10 stiklinių, geokupolo formos namelių, kuriuose įsikurs prekybininkai. Bus prekiaujama karštais gėrimais ir užkandžiais, o viename namelių vyks edukaciniai užsiėmimai vaikams.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA