Rotušės aikštėje pradėjo dygti kalėdinis miestelis, bet tilps ne visi – Kas vyksta Kaune

Rotušės aikštėje pradėjo dygti kalėdinis miestelis, bet tilps ne visi

R. Tenio nuotr.

Pagarbiai prisiminus mirusiuosius, atėjo laikas ruoštis naujam užgimimui. Pagrindinėje miesto aikštėje jau pradėtas statyti Kauno Kalėdų miestelis. Įprastus namelius rojaus sodu virsiančioje erdvėje šiemet keičia kupolai – tiesa, naujienų portalas sulaukė priekaištų dėl to, kad juose esą bus leidžiama prekiauti tik maistu ir gėrimais. Savivaldybės teigimu, taip nutarta dėl pandemijos ribojimų.

Vos praėjus Visiems šventiesiems ir Vėlinėms, Kaune prasidėjo pasiruošimas kur kas linksmesnei šventei. Rotušės aikštėje kyla geokupolai – antradienį popiet jų jau stovėjo du, o iš viso, portalo žiniomis, bus įrengta apie dešimt. Visgi vienam interesantui šis tas neįtiko.

„Šiemet Kauno miesto savivaldybė nusprendė neleisti rotušės kalėdinėje mugėje prekiauti amatininkams, galima prekiauti tik maistu, alumi, vynu. Kaunui tautodailės ir amatininkų nereikia“, – prieš kelias dienas „Kas vyksta Kaune“ skundėsi vyras.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vadovė Agnė Augonė naujienų portalui patvirtino, kad mugėje šiais metais prekiauti bus galima tik maistu ir gėrimais. Prekybininkų skaičius, anot jos, ribojamas dėl pandemijos situacijos šalyje, tad visų norinčių sutalpinti Rotušės aikštėje neįmanoma.

„Šiais metais nusprendėme erdvę skirti prekiaujantiems kvapniais gėrimais bei skaniais užkandžiais. Tačiau tikime, kad kalėdinė nuotaika dėl to tikrai nebus blogesnė“, – sakė A. Augonė.

Kultūros skyriaus vedėja nukreipė į Kauno kultūros centro svetainę, kur lapkričio 4-ąją paviešintas mugėje šiais metais atrinktų dalyvauti asmenų ir įmonių sąrašas. Kauniečių pilvus glostys Šarūnas Dautartas, Ieva Viščė, Živilė Baldauskienė, Lilijana Varonavičienė, Deividas Grušas, UAB „Laimutės skanumėliai“, UAB „Matergabija“, UAB „Komercija verslui“ ir MB „Audvina“.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad prie Kauno Kalėdų vairo jau 12-tą kartą stojo menininkė Jolanta Šmidtienė – jos vadovaujama viešoji įstaiga „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“ įsipareigojo eglutę ir Rotušės aikštę papuošti už 160 tūkst. eurų. Viešojo pirkimo sutartyje numatyta galimybė ją pratęsti ir kitiems metams.

„Kadangi visi labai išvargę nuo tų karantinų, norisi vilties ir, kaip sakau, tikėjimo šviesiu rytojumi. Šių metų mūsų eglutė vadinsis „Stebuklingas Kalėdų sodas“. Kalėdinį medį paversime tarsi į rojaus buveinę, kurioje šilta, komfortiška, jauku. Žiemos neliks, bus visiška vasara. Pati eglė bus gyva, be proto žalia, pati žaliausia, kokia gali būti. Tropinė rojaus žaluma Kauno Kalėdų miestelio kompozicijoje dominuos“, – spalio antroje pusėje naujienų portalui nupasakojo J. Šmidtienė.

Pasak jos, kažkokių ypatingų medžiagų šiemet nenaudojama, menininkės komanda dirba su metalu, lemputėmis, specialiais organiniais stiklais. Dabar pagalbininkai triūsia dirbtuvėse, bet jau greit Rotušės aikštė pradės rengtis tropiniu rūbu.

Kauno eglutės įžiebimas tradiciškai planuojamas paskutinį lapkričio šeštadienį – lapkričio 27 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA