Ar Kauno „Rimi“ apsipirkęs P. Gražulis turėjo „gpasą“? – Kas vyksta Kaune

Ar Kauno „Rimi“ apsipirkęs P. Gražulis turėjo „gpasą“? papildyta

Europos prospekte įsikūrusioje „Rimi” parduotuvėje apsipirkinėjantį P. Gražulį kaunietė įamžino ketvirtadienį, apie 20.30 val. Moteris spėliojo, ar parlamentaras iš tiesų turi „gpasą”. Šias abejones kaunietei sukėlė Seimo nario pokalbis su parduotuvės kasos darbuotoja.

„Jis pardavėjai sakė: „Reikia skubėti dar apsiprekinti, kol be „gpaso” įleidžia.“ Pardavėja jį patikino, kad į Europos pr. parduotuvę įleidžiami žmonės tik su „gpasu”. Tada jis pasimetė, pažiūrėjo į duris, o ten iš tikro nebuvo apsauginio. Tada pardavėja jo paklausė, ar jis turi „gpasą”, o jis sako: „Čia turiu, čia neturiu.“ Pardavėja sako, parodykit, o jis pardavėjai: „Ko čia klausinėji, skenuok greičiau”, – portalui pasakojo kaunietė ir pridūrė, kad Europos pr. „Rimi” parduotuvė prie įėjimo aiškiai nurodžiusi, jog į vidų klientai įleidžiami tik su „gpasu”.

Bene didžiausias Seimo antivakseris P. Gražulis koronavirusu susirgo rugsėjo pradžioje, tačiau šį faktą parlamentaras patvirtino tik po kurio laiko ir džiaugėsi, kad sirgo nesunkiai.

Politikas LNK žinioms teigė, jog nors „gpasą” jau gavo, tačiau juo nesinaudos. Tiesa, nesiskiepyti nuo COVID-19 parlamentaras žadėjo net tada, kai „gpasą“ buvo ruošiamasi įvesti Seime.

Visgi parlamente yra abejojančių, ar tikrai P. Gražulis nesivakcinavo nuo koronaviruso, galbūt taip kalba tik dėl savo rinkėjų. Bet politikas tikino, jog to nedarė ir nedarys.

Naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” P. Gražulis patvirtino „gpasą” turintis. „Kadangi aš esu persirgęs, man automatiškai priklauso”, – teigė Seimo narys.

„Kadangi dabar niekur nenueisi be „gpaso”, kiek žinau, net ir į vaistinę, ir parduotuvėse tas 30 kv. m žmogui reikalavimas, tai aš juo pasinaudoju. Geriau, kad nereikėtų jo rodyt, bet kadangi toks Vyriausybės nutarimas, jei turim rodyt, rodom. Matot, žmonės vieni piktinasi, net iki to, kad jau ir kojas apsauginiui peršauna, ir tos įtampos, be abejonės, yra. Tas žmonių rūšiavimas ir skirstymas piktina. Ypač tuos, kurie labai prieš vakciną, nenori skiepytis“, – samprotavo politikas.

Pasiteiravus, ar būna, kad pamatę žinomo politiko veidą, verslininkai įleidžia netikrinę „gpaso“, P. Gražulis tvirtino, kad jeigu į tą pačią kavinę eina tris kartus per dieną, tai vieną valandą paprašo, o už valandos ar kelių jau neprašo, nes žino, kad parlamentaras „gpasą“ turi ir žino jo galiojimą. O jeigu eina į kokią naują įstaigą, P. Gražulis dokumentą gauna parodyti visada.

Politikas tvirtino nesantis antivakseriu, bet nusistatęs prieš prievartą, kurios dabar Lietuvoje esą daug. O kai žmonės verčiami kažką daryti, įsijungia priešiškumas.

„Kodėl visus niekina, kurie turi kitą nuomonę. Leiskit daugiau diskusijų, tų žmonių nežeminkit, nevadinkite kažkokiais vatnikais, antivakseriais. Trūksta visuomenei diskusijų, geranoriškumo. Man atrodo, žmonės tikrai kitaip reaguotų į tą pasiskiepijimą. O dabar, kas tik turi kitą nuomonę, ar gydytojas, ar profesorius, iškart padaro antivakseriu“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė P. Gražulis.

Jis teigė žinantis ne vieną atvejį, kai nuo COVID-19 pasiskiepijęs žmogus susirgo. Nepasiskiepijęs P. Gražulis dėkojo Dievui susirgęs labai lengvai, tačiau esama vakcinuotų gyventojų, kurie, anot pašnekovo, sirgo labai sunkiai.

„Man atrodo, mes per daug sudievinom šitą vakciną ir žmonėms pasakėm, jeigu tik atsiras vakcina, pasiskiepysim visi, įgysim imunitetą. Dabar žiūrėkit, jau suskiepyta daug, daugiau negu 70 proc. gyventojų, pradžioje sakė, pakaks gal 50 proc., pakėlė kartelę iki 70 proc., bet visuotinio imuniteto vis tiek nėra. Ir dar kas įdomiausia, tos savivaldybės, kurios suskiepijo daugiausia, paimkim Neringą, Alytaus rajoną, kur žmones skatino ir ragino skiepytis. Na ir kas, ir juodoje zonoje yra. Žmonės tuos dalykus mato“, – kalbėjo politikas.

Jeigu būtų jo valia, P. Gražulis rinktųsi Skandinavijos šalių, Suomijos modelį. Politiko manymu, ten nebuvo prievartos, niekas nedraudė gyvenimo, o žmogaus pozicija yra gerbiama. P. Gražulis nepritartų Australijos ar Italijos variantui, kur visuomenėje esą kyla priešprieša.

Internetiniame „Rimi” puslapyje skelbiama, kad Europos pr. 43 įsikūrusioje parduotuvėje nuo rugsėjo 13 d. tikrinami imunizacijos dokumentai – „gpasai”.

Primename, kad nuo rugsėjo 13 dienos „gpaso“ neturintys žmonės nebegali gauti kai kurių nebūtinų paslaugų, apribotos jų galimybės lankytis prekybos ir viešojo maitinimo vietose.

„Gpasą” gali įgyti neigiamą COVID-19 testo rezultatą gavę ar pasiskiepiję nuo COVID-19 asmenys. Dokumentas suteikiamas ir persirgusiems COVID-19 liga – praėjus ne daugiau nei 210 dienų nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato.

Taip pat – turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų. Mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai „gpasui” nėra tinkami.

Papildyta spalio 25 dieną 10.04 val.

„Rimi” prekybos tinklo atstovė Gabrielė Šerėnienė portalui patikino, kad Europos pr. 43 įsikūrusi parduotuvė pagal savo plotą priklauso toms, kuriose privalomai turi būti tikrinami imunizacijos dokumentai, tarp jų ir „gpasai”. Tokių „Rimi” parduotuvių Kaune yra 12, o dokumentus prieš įeinant į parduotuves tikrina apsaugos paslaugas įmonei teikiančios bendrovės darbuotojai.

G. Šerėnienės teigimu, ne visi pirkėjai yra nusiteikę geranoriškai, dėl prašomo dokumento pasitaiko ir ginčų.

„Per mėnesį nuo rugsėjo 13 d., kai įsigaliojo reikalavimas didžiosiose mūsų parduotuvėse tikrinti imunizacijos dokumentus, pasitaikė situacijų, kai pirkėjai aiškindavosi su apsaugos darbuotojais, nesutikdavo pateikti „gpasų” ar jiems prilygstančių dokumentų. Turint omenyje, kad Lietuvoje veikia 76 mūsų parduotuvės ir jose kasdien apsiperka tūkstančiai žmonių, galima teigti, tokių atvejų buvo mažai – dauguma mūsų pirkėjų elgiasi supratingai”, – teigė ji.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA