Celofano „pasirodymą“ Kauno „Akropolyje“ tiria policija: gali grėsti bauda – Kas vyksta Kaune

Celofano „pasirodymą“ Kauno „Akropolyje“ tiria policija: gali grėsti bauda

delfi.lt / Nerijus Povilaitis 2021/09/16 09:53
Antanas Kandrotas Celofanas bandė patekti į Akropolį
R. Tenio nuotr.

Į Kauno „Akropolį“ be „gpaso“ patekti bandęs prieštaringai vertinamas Kauno rajono gyventojas Antanas Kandrotas gali sulaukti rimtų nemalonumų. Išanalizavus viešojoje erdvėje esančią informaciją policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimo nustatytų taisyklių nesilaikymo, nes A. Kandrotas prekybos centre buvo be kaukės.

Tikino neturinis galimybių gauti „gpasą“

Konfliktą su „gpasus“ tikrinusiais Kauno prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ apsaugos darbuotojais Celofanu save vadinantis A. Kandrotas sukėlė praėjusį pirmadienį, pirmąją naujos tvarkos įsigaliojimo dieną.

Kauno rajone, Kulautuvoje gyvenantis vyras į „Akropolį“ bandė patekti neturėdamas „gpaso“, ginčijosi su jo neįleidusiu apsaugos darbuotoju.

A. Kandrotas žiniasklaidos atstovams teigė neturintis galimybės gauti „gpasą“, nes ikiteisminį tyrimą dėl rugpjūčio 10 dieną prie Seimo vykusių riaušių pradėję policijos pareigūnai paėmė jo asmens dokumentą. Esą dėl to jis negali ir vakcinuotis, nes tam reikalingas asmens dokumentas.

Atsiimti akinių atvyko pirmąją ribojimų įvedimo dieną

Celofanas teigė į Kauno „Akropolį“ atėjęs pasiimti akinių, kurie šiek tiek anksčiau, prieš įsigaliojant naujiems ribojimams buvo atiduoti taisyti prekybos centre veikiančiai optikos prekių parduotuvei.

Tačiau susidarė įspūdis, kad šiuo elgesiu prieš valdžios sprendimus ir pandemijos valdymo priemones aštriai pasisakantis Kauno rajono gyventojas bandė patikrinti tiek apsaugos darbuotojų, tiek policijos pareigūnų tolerancijos ribas.

Paklausus, ar nebūtų paprašyti darbuotojų, kad šiek akinius atsiųstų, A. Kandrotas sakė negalintis susisiekti su optikos prekeiviais, nes neturintis jų kontaktų, o telefoną paėmė policijos pareigūnai.

Dėl vykstančio konflikto Kauno policija sulaukė dviejų pranešimų. Apie 10 val. 57 min. paskambinęs praeivis informavo, kad prie įėjimo į prekybos centrą konfliktuoja vyras, po dviejų minučių A. Kandrotui policijos pareigūnus iškvietė „Akropolio“ administracija.

„Nuvykus pareigūnams asmuo rastas lauke, o prekė, kurios vyras atėjo į prekybos centrą atsiimti, jam buvo išnešta. Pareiškimas nebuvo gautas, tačiau dėl viešoje erdvėje užfiksuotos informacijos iš prekybos centro pradėtas aplinkybių patikslinimas“, – informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai O. Vaitkevičienė.

Nemalonumai gresia dėl kaukės nedėvėjimo

Šiandien policijos atstovė patvirtino, kad atlikus aplinkybių patikslinimą nuspręsta pradėti administracinės teisenos procedūra pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalį.

Jis numato atsakomybę dėl „visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimo“, kai sukeliamas pavojus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms.

Už šį pažeidimą numatoma bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų.

„Delfi“ žiniomis, policijos pareigūnai patraukti administracinėn atsakomybėn A. Kandrotą nusprendė užfiksavus, kad prekybos centro viduje jis buvo ir su apsaugos darbuotojais konfliktavo nedėvėdamas apsauginės veido kaukės.

Nors „Akropolio“ administracija patvirtino, kad nuo praėjusių pirmadienio dėvėti kaukes yra ne privalu, o tik primygtinai rekomenduojama, ši išlyga taikoma tik „gpasą“ turintiems ir „legaliai“ į vidų patekti galintiems asmenims.

Per kratą namuose ieškojo sprogmenų ir jų gamybos įrangos

Celofanu save vadinantis A. Kandrotas – vienas įtariamųjų rugsėjo 10 dieną prie Seimų vykusių riaušių byloje. Kauno rajone, Kulautuvos miestelyje gyvenantis vyras praėjusią savaitę buvo sulaikytas, jo namuose atlikta krata.

Pats A. Kandrotas portalui „Delfi“ sakė, kad policijos pareigūnai jo namuose ieškojo sprogmenų ir jų gamybos įrangos, taip pat literatūros apie sprogstamąsias medžiagas, tačiau nieko nerado.

A. Kandrotui įteikus pranešimą apie įtarimus riaušių byloje skirtas šešių mėnesių namų areštas, įpareigojant būti namuose nuo 22 valandos vakaro iki 6 valandos ryto, nebendrauti su 41 asmeniu, nedalyvauti mitinguose prie Seimo, Vyriausybės ir prezidentūros.

Teisėsaugai A. Kandrotas tai pat žinomas dėl finansinių nusikaltimų, yra dėl jų nuteistas ir kurį laiką praleidęs įkalinimo įstaigoje. Neseniai Celofanas išgirdo dar vieną apkaltinamąjį Kauno apygardos teismo nuosprendį finansinių nusikaltimų byloje, jam skirta laisvės atėmimo bausmė, bet šis verdiktas yra apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Šiuo metu teismuose yra tebenagrinėjamos bylos, kuriose kaltinimai finansiniais nusikaltimais pareikšti A. Kandrotui.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA