Labdaros ir paramos fondas siūlo finansuoti etikos seminarus Kauno merui – Kas vyksta Kaune

Labdaros ir paramos fondas siūlo finansuoti etikos seminarus Kauno merui

Gintautas Labanauskas 2021/09/01 08:33
Kauniečiai ieško mero
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Artėjant rugsėjo 4 dieną organizuojamoms „Kaunas Pride“ eitynėms, Kauno savivaldybė teisiniais keliais bando užkirsti kelią šio renginio organizavimui Laisvės alėjoje. Po Kauno mero nevykusių juokų apie mieste pasklidusį nemalonų kvapą, neva tai dėl artėjančio savaitgalio, verslininkas Gintautas Labanauskas ir jo vadovaujamas labdaros ir paramos fondas pasižadėjo pagelbėti eitynių organizatoriams kovoti su neteisybe ir taip pat padengti etikos seminarų kaštus Kauno merui.

Reaguojant į Kauno miesto savivaldybės administracijos bandymus teismo keliu neleisti šį šeštadienį Kaune organizuoti LGBT bendruomenės eitynių „Kaunas Pride“, o taip pat nekorektiškus Kauno mero Visvaldo Matijošaičio pasisakymus verslininko Gintauto Labanausko vadovaujamas labdaros ir paramos fondas viešai pasižada padengti visas eitynių organizatorių teisines išlaidas ir etikos seminarų kaštus Kauno merui.

„Ne kartą esu viešai reiškęs savo priešingą LGBTQ+ pozicijai nuomonę, tačiau tai, kas šiais metais vyksta Kaune, kai miesto savivaldybė, pasitelkusi visą biurokratinį aparatą, bando sabotuoti taikios eisenos organizavimą, peržengia bet kokias demokratinėje visuomenėje įprastas ribas. Kiekvienas turime asmeninę nuomonę apie LGBTQ+, bet tyčiojimasis iš „Kaunas Pride“ – užribis.

Kaunas – būsima Europos kultūros sostinė – turi rodyti pavyzdį ir gerbti visus labai skirtingus ir įvairius savo miesto bendruomenės narius. Dalies jų požiūriai radikaliai skiriasi, tačiau tai nėra ir negali virsti priežastimi iš LGBT bendruomenės atimti viešąsias miesto erdves, neleisti jiems įgyvendinti savo pamatinių teisių, o dabar jau ir atvirai tyčiotis mero lūpomis“, – sako buvęs Kauno miesto savivaldybės narys, o dabar verslininkas G. Labanauskas.

G. Labanausko vardo labdaros ir paramos fondas skyrė pradinį simbolinį 1 tūkstantį eurų eitynes organizuojančiai Gegužės 1-osios profesinei sąjungai, o taip pat įsipareigojo padengti visas teisines išlaidas, kokių prireiks ginant „Kaunas Pride“ organizavimą šiais metais.

Kaip žinia, eitynių organizatoriai, sulaukę pirminio neigiamo savivaldybės atsakymo, kreipėsi į teismą ir liepos pabaigoje Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmai skundą tenkino, tačiau rugpjūčio pabaigoje Kauno miesto savivaldybė šį sprendimą apskundė. Eitynės numatytos šį šeštadienį ir yra viena iš visą savaitę vykstančių renginių programos dalis.

„Kaunas Pride“ organizuoja kelios LGBTQ+ organizacijos ir pavieniai bendruomenės nariai bei sąjungininkai. Šia iniciatyva siekiama jungti bendruomenę ir ją palaikančius žmones, skatinti solidarumą tarp skirtingų visuomenės grupių, patiriančių priespaudą.

Pasak G. Labanausko, trumparegiška miesto savivaldybės pozicija kenkia Kaunui, kuris pastaraisiais metais jaunėja, modernėja ir tampa tikru Europos miestu. Norint įveikti kietakaktišką miesto vadovų poziciją būtinos ne tik pačios bendruomenės narių pastangos, tačiau ir visų konfliktą stebinčių kauniečių įsitraukimas.

Tai parodytų, kad ne tik žodžiais mokame deklaruoti pamatines laisvės ir demokratines vertybes, tačiau ir, anot sparnuotos Volterui priskiriamos frazės, „esame pasiruošę mirti už galimybę pasisakyti net ir tiems, su kurių nuomone nesutinkame“.

Tuo tarpu Kauno miesto merui, įsitikinęs G. Labanauskas, reikia skubių etikos seminarų, todėl jų kaštus fondas taip pat padengs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.