Kauno studentus su Rugsėjo 1-ąja sveikino prezidentas G. Nausėda – Kas vyksta Kaune

Kauno studentus su Rugsėjo 1-ąja sveikino prezidentas G. Nausėda

D. Biržiečio nuotr.

Trečiadienį iškilminga švente Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje paskelbta Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslo metu pradžia. Ceremonijoje sveikinimo žodį tarė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, į studentus kreipėsi rektorius Juozas Augutis, europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis.

Iškilmės 13 val., pradėtos Lietuvos Respublikos himnu, kurį kartu giedoti pakvietė VDU Muzikos akademijos studentai. Padėjus gėlių prie Laisvės paminklo ir Nežinomo kareivio kapo, vyko pirmakursių priesaika – vienbalsiai ištarus jos žodžius, pirmakursiai tapo VDU akademinės bendruomenės nariais.

Tikisi teigiamų permainų

G. Nausėdos teigimu, išsilavinusi, savo jėgomis tikinti, proveržio siekianti visuomenė neatsiranda savaime – ją turi nuolat kurti ir palaikyti kokybiškas aukštasis mokslas, nurodoma VDU pranešime spaudai.

„Aukštos pridėtinės vertės ekonomika neįmanoma be absolventų, magistrų, mokslo daktarų, akademinės bendruomenės. Būtent todėl vienas svarbiausių Lietuvos valstybės uždavinių – siekti, kad šiuolaikiškos, pažangios ir socialiai jautrios švietimo sistemos kūrimo darbus vainikuotų kokybiškas aukštasis mokslas.

Šiandien galiu tvirtai pasakyti, kad pradedame judėti reikiama kryptimi. Būtent šią Rugsėjo 1-ąją žymi istorinis įvykis – po ilgų ir karštų derybų pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl švietimo. Šis dokumentas leidžia tikėtis teigiamų permainų visoje mūsų švietimo sistemoje. Ne mažiau svarbu, kad pasiektas susitarimas ir dėl aukštajam mokslui svarbių nuostatų: didesnio socialinio jautrumo, edukologijos krypties mokslų stiprinimo, mokslo ir studijų finansavimo didinimo“, – dėstė G. Nausėda.

Tardamas sveikinimo žodį, prezidentas kreipėsi į studentus ir jiems linkėjo būti smalsiems, jausti savo vertę ir drąsiai pasinerti į atsakymų paiešką visose srityse. „Metas tam tikrai parankus – šiuos studijų metus pasitinkame ir, tikiu, tęsime kontaktiniu būdu“, – vylėsi G. Nausėda.

Kvietė elgtis atsakingai

Sveikindamas iškilmių dalyvius, VDU rektorius prof. J. Augutis neslėpė džiaugsmo į visus šia gražia proga kreiptis gyvai – ne per kompiuterio ekraną matyti veidus ir emocijas – stebėti naujos pradžios jaudulį, be galo svarbaus studentiško kelio startą.

„Jeigu prieš kelerius metus naujų pradžių akivaizdoje jautėmės visiškai laisvai, dabar pasaulyje vykstantys įvykiai ir procesai koreguoja mūsų norus ir galimybes. Prieš pusantrų metų Lietuvą pasiekęs COVID-19 virusas iš esmės pakeitė mūsų gyvenimus: privertė užsidaryti namuose, prisidengti veidus kaukėmis, apriboti įprastą ir mums tokį būtiną bendravimą. Tačiau šiandien esame čia, pasiryžę studijas ir darbus vykdyti kontaktiniu būdu. Ir tam, kad tai tęstųsi, kiekvienas iš mūsų turi daryti viską, kas nuo mūsų priklauso. Viską, kas užtikrina mūsų pačių bei aplinkinių saugumą“, – ragino VDU rektorius.

Savo sveikinimo kalboje prof. J. Augutis lietė ir vakcinacijos bei su ja susijusios laisvės bei didesnių galimybių temą: „Turime pasidžiaugti, kad susivienijęs pasaulio mokslas per rekordiškai trumpą laiką sukūrė vakcinas, jas sėkmingai išbandė ir pradėjo jų gamybą. Džiugu, kad aukštųjų mokyklų bendruomenės, tarp jų ir VDU, nuo pat vakcinacijos pradžios buvo vienos iš aktyviausių. Tikiu, kad greitu laiku pasiskiepijusiųjų skaičius universitete bus toks aukštas, kad galėsime pradėti diskusijas apie sugrįžimą į dar laisvesnį gyvenimą.“

Kreipdamasis į pirmakursius, prof. J. Augutis sveikino ir pasidžiaugė jų pasirinkimu studijuoti būtent Vytauto Didžiojo universitete.

„Jūs pasirinkote universitetą, kuris suteikia galimybę pačiam projektuoti savo kelią ir leidžia jaustis užtikrintai ir laisvai. Esant poreikiui turėti galimybę keisti studijų programą, lygiagrečiai studijuoti gretutines studijas, studijuoti papildomus dalykus, kurie patinka, galimybes išvykti į užsienio universitetus, praktikas, įsitraukti į studentiškas veiklas. Būkite atkaklūs ir tikėkite savimi, o Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė dės visas pastangas, kad jūsų kelias į mokslą, profesines aukštumas būtų kuo sklandesnis“, – būsimuosius studentus drąsino VDU rektorius.

Šventinėje ceremonijoje dalyvavęs Europos Parlamento narys prof. L. Mažylis neslėpė kiekvienais metais Rugsėjo 1-ąją pajuntantis didelį džiaugsmą – tarsi vėl būtų studentas.

„Džiaugiuosi už jus, kad pasirinkote būtent Vytauto Didžiojo universitetą. Tai yra laisvo pasirinkimo, prasminga ir išskirtinė studijų erdvė, įgalinanti keisti savo pasirinkimus, koncentruoti juos. O tai yra labai svarbu“, – kreipdamasis į VDU pirmakursius teigė profesorius.

Mokslo ir žinių dienos ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, prezidento patarėjai, Magnificencijos rektoriai emeritai, kiti garbūs svečiai, VDU akademinės bendruomenės nariai.

Oficialiąją šventės dalį užbaigus studentų himnui „Gaudeamus Igitur“, jaunuolių minia persikėlė prie scenos vienybės aikštėje, kur nuskambėjo šventinis grupės „Sisters On Wire“ koncertas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA