Protestuoti nusiteikę ir senjorai: prie Seimo eitų nešini kirviais bei šakėm – Puslapis 7 – Kas vyksta Kaune

Protestuoti nusiteikę ir senjorai: prie Seimo eitų nešini kirviais bei šakėm Galimybių pasą bus galima gauti vaistinėse?

delfi.lt / Dainora Karklytė 2021/08/17 12:37
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Valdžiai ieškant būdų, kaip padėti senjorams išduoti Galimybių pasus, o vaistinių atstovams prabilus, kad vaistinės galėtų išduoti šiuos dokumentus, tuo, kaip sako Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė Grasilda Makarevičienė, itin džiaugtųsi senjorai. Šiuo metu, pasak jos, pensinio amžiaus žmonės jaučia daug nerimo, o dalis jų netgi pasiruošę ir turėdami negalią eiti protestuoti. Kaip pripažįsta G. Makarevičienė, jai tenka bandyti raminti pasipiktinusius bičiulius.

G. Makarevičienė Delfi duotame komentare pažymėjo, kad dauguma senjorų skiepijasi noriai. Ji pažymėjo, kad asociacija vienija 59 612 narių šiandien, o jeigu Galimybių pasą būtų galima išsiimti vaistinėse, tai senjorams tikrai pagelbėtų.

„Vis tiek mūsų žmonės turi įvairiausių ligų, į vaistines vaikšto“, – komentavo G. Makarevičienė.

Senjorams nerimo daug: valdžią ragina kalbėtis, o protestuotojus elgtis ramiai

Vis dėlto ji pripažino, kad jos bičiuliams kyla daug nerimo dėl pastarųjų valdžios sprendimų.

„Nerimą kelia, kad mūsų valstybės žmones paskirstė į grupes. Nereikia žmonių jėga varyt, gąsdint. Pastovūs gąsdinimai. Argi galima šitaip elgtis?“, – retoriškai svarstė asociacijos vadovė.

G. Makarevičienė pabrėžė, kad pandemijos metu labai svarbu laikytis epidemiologinių taisyklių – nešioti kaukes, laikytis atstumų, ji, kaip pasakojo, savo kolegoms yra prisakiusi nešiotis ir dezinfekcinį skystį mažuose buteliukuose.

„Bet kad visiškai gąsdinti – tai čia tiesiog kelia panieką. Aš nežinau, kaip aš galėsiu viena suvaldyti šią situaciją. Buvo mitingas – šitaip negalima elgtis. Reikia reikalauti iš valdžios, reikia reikalauti, (…) bet mitinguotojai, jeigu nori mitinguoti, tai turi mitingas būti ramus, kultūringas ir savo reikalavimus turi išsakyti teisine kalba, žmoniška kalba“, – aktualijas komentavo ji.

Pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė sukritikavo ir valdžią, kuri, pasak G. Makarevičienės, turėjo išeiti pasikalbėti su mitingo dalyviais.

„Aš girdėjau Valstybės saugumo departamento vadovo kalbas, kad jau buvo pranešta, jog bręsta toks baisus mitingas. Tai kodėl nesureaguoja? Kodėl su žmonėmis nesikalbama? O žmonėms šitaip elgtis negalima irgi. Tos kartuvės – kam? Čia turbūt buvo daugiau provokatorių nei žmonių, kurie turėtų būti ramiai, civilizuotai“, – kalbėjo pašnekovė.

Piktinasi, kad Vyriausybė nesikalba: mūsų nei karto nekvietė

G. Makarevičienė asociacijai vadovauja jau 17 metų. Jos teigimu, dabar – itin sudėtingas laikotarpis, nes senjorai yra pasipiktinę dialogo nebuvimu.

„Dabar kai kurie mūsiškiai pradėjo sakyti, kad eisim su kirviais, su šakėm. Sakau – žmonės, apsiraminkit, niekur neisim kol kas. Tenka raminti ir raminti. Jie man tada: tai ką, tu susidėjai su jais! Aš sakau, kad susidėjau su jumis, jūs mane išrinkote, jau 17 metų vadovauju šiai organizacijai. Jei jūs manimi nepasitikite, tai viskas, aš išeinu ir gyvenkit kaip norit, bet darykit žmoniškai, kultūringai, o ne šitaip. Pareinu nuolat kaip išsunkta, skauda galvą. Jei toliau taip bus, tai nesustabdys masės“, – nuogąstavo asociacijos vadovė.

Ji pasakojo, kad bendruomenės nariai sako, jog protestuoti atvyks su vežimėliais, ramentais.

„Sako – gal nedrįs į mus šaudyti ir dujomis nuodyti. Ar reikėjo šitą daryti? Man reikėjo, kad nereikėjo. Jeigu jie buvo įspėti, kaip aš girdėjau kalbant Jauniškį, tai jis sakė, kad buvo vasario mėnesį įspėti, jog bręsta neramumai. Kodėl nereagavo?“, – piktinosi G. Makarevičienė.

Vis dėlto senjorų asociacijos vadovė akcentavo tikinti, kad visos krizės baigsis, dėl to bendraminčiams aiškinanti, kodėl situacija yra sudėtinga.

„Aš labai tikiu. Žmones raminu, bet po visko tai sunku. Jei toliau taip bus, bus baisu, nes aš nieko jau sustabdyti negalėsiu. Dabar raminu, gal čia nesusipratimas, gal provokatoriai, bet juk žmonės ne kvaili. Nereikia jų durniais laikyti.

Grasilda Makarevičienė / DELFI nuotr.

Mūsų organizacijoje yra klubai pagal interesus: yra krašto apsaugos senjorų klubas, yra vidaus reikalų sistemos klubas, meno darbuotojų klubas. Ne iš tarpuvarčio žmonės susirinkę ir protingi. Reikia paklausti, kaip reikėtų elgtis, ką daryti“, – pasiūlė G. Makarevičienė.

Ji pripažino, kad nei karto su šia Vyriausybe nesikalbėjo. Pasidžiaugė, kad yra susitikusi su šalies vadovu, ankstesne valdžia, tačiau ne su dabartine Vyriausybe.

„Pasako: su nevyriausybinėmis organizacijomis buvo sutarta. Nei vieną kartą nepakvietė manęs, kaip didelės nevyriausybinės organizacijos vadovės“, – pažymėjo G. Makarevičienė.

Kilus aistroms dėl Galimybių paso išdavimo, vaistininkai siūlo išeitį

Kilus medikų nepasitenkinimui dėl to, kad į jų kabinetus jau pradėjo plūsti žmonės, daugiausia – senjorai, dėl vienų ar kitų priežasčių negalintys patys atsisiųsti į išmaniuosius telefonus ar atsispausdinti Galimybių paso, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėja Aistė Šuksta portalui „Delfi“ sakė, kad ieško, kas galėtų jiems padėti, neapkraunant medikų.

„Kitų opcijų mes labai ieškome ir artimiausiu metu jas pasiūlysime. Tikrai ieškome, kad būtų ir patogu, ir atsirastų daugiau vietų, ir galėtume neapkrauti gydytojų papildomu darbu.

Turime nusimatę keletą galimybių ir dabar tariamės su tais, kurie gali tai atlikti“, – portalui „Delfi“ tikino A. Šuksta, kol kas nenorėjusi įvardinti, su kuo dėl to tariamasi.

Galimybių pasas
Galimybių pasas / R. Tenio nuotr.

Kol šių galimybių ieškoma, pagalbos ranką yra nusiteikę ištiesti vaistinių atstovai. Kaip sakė Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė, asociacijos atstovaujamos vaistinės yra atviros visiems pasiūlymams, kuriuos galima įgyvendinti vaistinėse ir kurie prisidėtų prie pandemijos suvaldymo Lietuvoje.

„Esame įsitraukę į vakcinavimo procesus, kalbamės su valstybinėmis institucijomis dėl galimybės testuoti vaistinėse ir dėl daugybės kitų palengvinimų, kurie, pavyzdžiui, leidžia įsigyti vaistus tiems, kas negali palikti karantinavimo vietos ir t.t.

Taip pat matome galimybę vaistinėse išduoti ir Galimybių pasus, žinoma, tam reikėtų ir naujų IT sprendimų, ir tam tikrų pakeitimų e. sveikata platformoje, kad visi Lietuvos vaistininkai matytų informaciją, reikalingą šio dokumento išdavimui.

Esame pasirengę dirbti išvien, kad kartu galėtume greičiau išeiti iš šios sudėtingos visai valstybei ir žmonėms situacijos“, – teigė K. Nemaniūtė-Gagė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA