Kauno įmonė sulaukė laiško iš Rusijos ambasados – viduje neaiškios kilmės milteliai – Kas vyksta Kaune

Kauno įmonė sulaukė laiško iš Rusijos ambasados – viduje neaiškios kilmės milteliai papildyta: evakuoti žmonės ir iš pašto skyriaus

R. Tenio ir Kauno apskr. VPK nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Ketvirtadienio rytą į Kaune veikiančią įmonę pristatytas laiškas ant kojų sukėlė visas specialiąsias tarnybas, spėjama, kad voko viduje galimai juodligės bakterija.

Ketvirtadienį apie 8.50 val. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba sulaukė pranešimo, kad į Partizanų g. 63 veikiančią įmonę atsiųstas laiškas su neaiškios kilmės milteliais „Anthrax“, galimai juodligės bakterija.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiosios specialistės, atstovės spaudai Džiuginta Vaitkevičienės duomenimis, laiškas atsiųstas iš Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje. Apie siuntą pranešė įmonės direktorė.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Dž. Vaitkevičienė, įmonės darbuotai iš darbo vietos evakavosi patys. „Milteliai paimti, saugiai supakuoti, dabar atvyko policijai ir visus kitus darbus vykdo policijos pareigūnai“, – teigė ji.

Papildyta 10.24 val.

Kauno apskrities policijos atstovės Odetos Vaitkevičienės teigimu, policijos pareigūnai informacijos apie įmonėje gautą voką su įtartinais milteliais sulaukė 9.18 val. Į įvykio vietą iškart buvo išsiųstos reaguojančios pajėgos.

„Nuvykus paaiškėjo, kad įmonė turi atskirą įėjimą iš lauko, o šiandien vietoje dirbo tik 2 darbuotojai, kurie buvo išvesti į saugią aplinką (lauką). Šiuo metu laukiama Kauno miesto savivaldybės civilinės saugos specialistų, kurie turėtų priimti sprendimą dėl tolimesnių veiksmų, susijusių su voku ir jo turiniu“, – teigė O. Vaitkevičienė.

Neaiškios kilmės milteliai / Kauno apskr. VPK nuotr.

Papildyta 13.49 val.

Anot ugniagesių atstovės, į Kauno įmonę atvykę ugniagesiai su cheminiais apsaugos kostiumais įėjo į vidų, voką įdėjo į 2 plastikinius maišus ir užsandarinę išnešė į lauką, perdavė policijos pareigūnams tyrimui.

Patalpos išmatuotos chemijos ir radiacijos prietaisais, pakitimų nenustatyta.

10.03 val. gauta papildoma informacija, kad pašto skyriuje yra dar vienas vokas, skirtas įmonei. Ugniagesių pajėgos nuvyko į paštą (Krėvės pr. 97A), evakavo 5 klientus iš pastato, atliko matavimus ir patikrino laišką. Siuntėjas kitas. Laiškas atplėštas ir patikrintas, nepavojingas.

Papildyta 15.48 val.

Kauno policijos atstovės teigimu, minėtas laiškas su jame esančiomis medžiagomis nugabentas tyrimams į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją Vilniuje.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo (LR BK 145 str. 2 d.).

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Šeštojo skyriaus prokurorai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.