Pirmos vasariškos liūties užklupti kauniečiai gelbėjosi kaip išmano – Kas vyksta Kaune

Pirmos vasariškos liūties užklupti kauniečiai gelbėjosi kaip išmano

Penktadienį Kauną nuplovęs smarkus lietus tvindė gatves ir ne vieną vairuotoją pasiuntė tiesiai į autoservisą. Įvažiavus į ežerais virtusias sankryžas, kai kuriems teko išsistumti ar net semti vandenį iš automobilio tarsi iš skęstančio laivo.

Šlapiuoju Kauno tašku penktadienį apie vidurdienį tapo Birželio 23-iosios gatvės ir Taikos prospekto sankryža, kurioje pakilus vandeniui gedo automobiliai. Kol vairuotojai atidarytais kapotais laužė galvas, kaip išsikapanoti iš milžiniškos balos, sėkmingiau irtis sekėsi dviratininkams.

Kojas mirkti teko ne tik pėstiesiems – užsemtą automobilį vienas kaunietis sausino nedideliu indeliu, nors stichijos užpilto vairuotojo pastangos atrodė tiesiog sizifiškos. Ištisi ežerai penktadienį formavosi ir Kovo 11-osios, S. Žukausko gatvėse, Pramonės ir Šiaurės prospektuose, o pravažiuojančių transporto priemonių sukeltos bangos ritosi toli šaligatviais.

„Kauno vandenų“ atstovas Andrius Nenėnas naujienų agentūrai BNS apie 14.30 val. nurodė, kad sutrikimai Savanorių ir Taikos prospektuose buvo trumpalaikiai, greičiausiai atsiradę žole užsikišus šuliniams, į įvykių vietas yra išvykusi bendrovės avarinė tarnyba.

„Viešojo transporto eismas, kiek žinau, nesutriko, o lengvieji automobiliai kai kur nevažiavo. <...> Tiesiog paplovė smėlio sąnašas, žolę ir užkišo vieną ar kitą šulinį“, – kalbėjo A. Nenėnas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad nuo penktadienio vidurio Kaune ėmė formuotis kamuoliniai debesys, prapliupę smarkiomis liūtimis ir grūmoję perkūnija.

Prognozuojama, kad šiandien pūs vidutinio stiprumo besikeičiančios krypties vėjas, per perkūniją gūsiai įsismarkaus iki 15–17 m/s. Įdienojus temperatūra kils iki 20–25 laipsnių šilumos, rytiniame šalies pakraštyje kai kur gali spėti sušilti iki 27 laipsnių.

Slenkantis šaltasis atmosferos frontas šeštadienio dieną sukels dar stipresnes liūtis, perkūnijas. Birželio 12-os naktį debesuotumas mažės. Vietomis trumpai palis, galima perkūnija, kai kur rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, 4–9 m/s.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA