Pirmos vasariškos liūties užklupti kauniečiai gelbėjosi kaip išmano – Kas vyksta Kaune

Pirmos vasariškos liūties užklupti kauniečiai gelbėjosi kaip išmano

Penktadienį Kauną nuplovęs smarkus lietus tvindė gatves ir ne vieną vairuotoją pasiuntė tiesiai į autoservisą. Įvažiavus į ežerais virtusias sankryžas, kai kuriems teko išsistumti ar net semti vandenį iš automobilio tarsi iš skęstančio laivo.

Šlapiuoju Kauno tašku penktadienį apie vidurdienį tapo Birželio 23-iosios gatvės ir Taikos prospekto sankryža, kurioje pakilus vandeniui gedo automobiliai. Kol vairuotojai atidarytais kapotais laužė galvas, kaip išsikapanoti iš milžiniškos balos, sėkmingiau irtis sekėsi dviratininkams.

Kojas mirkti teko ne tik pėstiesiems – užsemtą automobilį vienas kaunietis sausino nedideliu indeliu, nors stichijos užpilto vairuotojo pastangos atrodė tiesiog sizifiškos. Ištisi ežerai penktadienį formavosi ir Kovo 11-osios, S. Žukausko gatvėse, Pramonės ir Šiaurės prospektuose, o pravažiuojančių transporto priemonių sukeltos bangos ritosi toli šaligatviais.

„Kauno vandenų“ atstovas Andrius Nenėnas naujienų agentūrai BNS apie 14.30 val. nurodė, kad sutrikimai Savanorių ir Taikos prospektuose buvo trumpalaikiai, greičiausiai atsiradę žole užsikišus šuliniams, į įvykių vietas yra išvykusi bendrovės avarinė tarnyba.

„Viešojo transporto eismas, kiek žinau, nesutriko, o lengvieji automobiliai kai kur nevažiavo. <...> Tiesiog paplovė smėlio sąnašas, žolę ir užkišo vieną ar kitą šulinį“, – kalbėjo A. Nenėnas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad nuo penktadienio vidurio Kaune ėmė formuotis kamuoliniai debesys, prapliupę smarkiomis liūtimis ir grūmoję perkūnija.

Prognozuojama, kad šiandien pūs vidutinio stiprumo besikeičiančios krypties vėjas, per perkūniją gūsiai įsismarkaus iki 15–17 m/s. Įdienojus temperatūra kils iki 20–25 laipsnių šilumos, rytiniame šalies pakraštyje kai kur gali spėti sušilti iki 27 laipsnių.

Slenkantis šaltasis atmosferos frontas šeštadienio dieną sukels dar stipresnes liūtis, perkūnijas. Birželio 12-os naktį debesuotumas mažės. Vietomis trumpai palis, galima perkūnija, kai kur rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, 4–9 m/s.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.