Kaunas neatlaikė pirmosios vasaros liūties: skendo automobiliai – Kas vyksta Kaune

Kaunas neatlaikė pirmosios vasaros liūties: skendo automobiliai

Patvinęs Taikos prospektas
R. Tenio nuotr.

Po gana ilgai trukusios kaitros penktadienio vidurdienį Kauną paskandino smarki liūtis. Prapliupęs lietus paskui save paleidęs ir ledukus ne tik atgaivino kauniečius, tačiau pridarė ir nemažai bėdų. Kauno gatvėse sutriko eismas, čia stoviniuoja vandeniu užlieti automobiliai, o pėstiesiems tenka bristi per šaligatviais vinguriuojančius upelius.

Pirmoji vasaros liūtis kauniečius privertė išsimaudyti upėmis virtusiose gatvėse, pėstiesiems teko džiovinti batus, o vairuotojams net žvejoti valstybinius automobilių numerius bei ieškoti techninės pagalbos vandeniu užlietiems automobiliams.

Kaip BNS informavo „Kauno vandenų“ atstovas Andrius Nenėnas, sutrikimai patvinusiose Savanorių ir Taikos prospektų atkarpose buvo trumpalaikiai, greičiausiai atsiradę žole užsikišus šuliniams, į įvykių vietas yra išvykusi bendrovės avarinė tarnyba.

„Viešojo transporto eismas, kiek žinau, nesutriko, o lengvieji automobiliai kai kur nevažiavo“, – sakė jis.

„Tiesiog paplovė smėlio sąnašas, žolę ir užkišo vieną ar kitą šulinį“, – kalbėjo A. Nenėnas.

Vanduo, anot jo, apsėmė dalį Savanorių prospekto bei Taikos prospekto ir Birželio 23-iosios gatvės sankryžą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, nuo penktadienio vidurdienio Kaune ėmė formuotis kamuoliniai liūtiniai trumpalaikiai lietūs, kuriuos lydi ir perkūnija. Prognozuojama, kad pūs vidutinio stiprumo besikeičiančios krypties vėjas, per perkūniją vietomis vėjas įsismarkaus iki 15–17 m/s. Įdienojus temperatūra pasiskirstys tarp 20–25 laipsnių šilumos, rytiniame šalies pakraštyje kai kur gali spėti sušilti iki 27 laipsnių.

Lietaus bus daugiau

Slenkantis šaltasis atmosferos frontas šeštadienio dieną sukels dar stipresnes liūtis, perkūnijas. Birželio 12-os naktį debesuotumas mažės. Vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Kai kur rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, 4–9 m/s.

Žemiausia temperatūra 9–14 laipsnių šilumos. Dieną nepastoviai debesuota. Daug kur trumpi lietūs, perkūnija. Kai kur lis smarkiai. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra 21–26, vakariniame šalies pakraštyje 18–20 laipsnių šilumos.

Birželio 13 dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, naktį 8–13 m/s, dieną daug kur gūsiai 15–19 m/s. Temperatūra naktį 9–14, dieną 17–22 laipsniai šilumos.

Birželio 14-os naktį kai kuriuose rytiniuose rajonuose trumpai palis. Vėjas šiaurės vakarų, 8–13 m/s. Temperatūra naktį 7–12, dieną 18–23 laipsniai šilumos.

Birželio 15 d. be lietaus. Vėjas naktį nepastovios krypties, 3–8 m/s, dieną pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s. Temperatūra naktį 7–12, dieną 21–26 laipsnių šilumos. Birželio 16 d. be lietaus. Vėjas šiaurės, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 8–13, dieną 20–25 laipsniai šilumos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.