Įsigalioja karantino švelninimai – kavinės dirbs ilgiau | Kas vyksta Kaune

Įsigalioja karantino švelninimai – kavinės dirbs ilgiau

BNS 2021/05/24 07:58
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmadienį įsigalioja karantino švelninimai – bus leidžiami didesnių žmonių grupių kontaktai, didesni renginiai, plačiau atveriami baseinai ir pirtys, o kavinės ir barai dirbs ilgiau. Taip pat nuo pirmadienio Lietuvoje pradeda veikti galimybių pasas, suteiksiantis daugiau laisvių paskiepytiems, persirgusiems ar COVID-19 testą atlikusiems žmonėms.

Bendravimas. Jau galima susitikti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems skirtingų namų ūkių asmenims uždarose erdvėse. Lauke leidžiama kartu bendrauti iki 10 asmenų.

Kavinės ir barai. Kavinės, barai, restoranai gali dirbti valanda ilgiau, nei iki šiol – iki 22 valandos, taip pat prie vieno staliuko galės sėdėti nebe du, o penki asmenys arba dvi šeimos. Į vidų bus leidžiami visi turintieji COVID-19 imunitetą ar jaunesni nei 16 metų. Teikti maitinimo paslaugas leista ir viešbučiuose bei kitose apgyvendinimo įstaigose.

Prekyba. Nebelieka draudimo savaitgaliais veikti prekybos centrams bei paviljonams su dengtais stogais turgavietėse.

Paslaugos. Visoms paslaugoms pradedami taikyti vienodi reikalavimai užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam klientui.

Baseinai ir pirtys. Pirtyse gali lankytis du skirtingų namų ūkių asmenys, jei įleidžiami tik turintieji galimybių pasą, lankytojų skaičius neribojamas. Baseinuose gali lankytis iki 50 asmenų, jei vienam jų užtikrinamas 20 kv. metrų plotas ir viename baseino takelyje yra ne daugiau kaip 5 asmenys. Baseinų lankytojų skaičius neribojamas, kai visi Baseinuose taip pat būtų neribojamas lankytojų su galimybių pasu skaičius.

Asmeninės šventės. Asmeninėse šventėse viduje nuo šiol leidžiama dalyvauti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems asmenims iš skirtingų namų ūkių, lauke leidžiama švęsti dešimčiai asmenų. Turintiems galimybių pasą, viduje galima švęsti grupėmis po 10 viduje, o lauke dalyvių skaičius neberibojamas.

Renginiai. Renginiuose atvirose erdvėse gali dalyvauti 300, uždarose erdvėse – 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų. Gyvūnų parodose leista užimti ne tik sėdimas vietas. Su galimybių pasu leidžiama 2 tūkst. žiūrovų lauke ir 500 viduje.

Švietimas. Profesinis ir aukštasis mokslas gali vykti ir kontaktiniu būdu atliekant studentų ir darbuotojų profilaktinius COVID-19 tyrimus. Leistos pamokos ar paskaitos su ne daugiau nei 10 moksleivių ar studentų, išlaikant bent 2 metrų atstumus. Jei patalpos didesnės ir įmanoma vienam asmeniui užtikrinti 10 kv. metrų plotą, užsiėmimuose galės dalyvauti 11-30 moksleivių ar studentų grupės.

Neformalusis ugdymas. Neformaliojo ugdymo užsiėmimus lauke leista rengti iki 25 vaikų grupėms, viduje užsiėmimuose galėtų dalyvauti iki 10 vaikų, jei vienam jų užtikrinamas 10 kv. metrų plotas. Tokios pat sąlygos taikomos suaugusiųjų neformaliajam švietimui. Vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau nei 15 vaikų, užtikrinant 5 kv. metrų ploto reikalavimą.

Ekskursijos. Leidžiamos ekskursijos tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse 25 asmenų grupėms vykdant jų išankstinę registraciją.

Laidotuvės. Laidotuvių apeigose gali dalyvauti iki 50 asmenų.

Antrasis karantinas Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvestas pernai lapkričio 7-ąją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA