Kauniečiai, šypsokitės: miestą jau fiksuoja „Google Street View“ – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai, šypsokitės: miestą jau fiksuoja „Google Street View“

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Pastaruoju metu kai kuriomis Kauno gatvėmis zujęs specialus „Google Street View“ automobilis ketvirtadienį pastebėtas miesto centre. Galingomis kameromis aprūpintą transporto priemonę iš arti užfiksavo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

„Opel“ automobilis vokiškais registracijos numeriais, su skiriamaisiais „Google“ ženklais po vidurdienio pastebėtas Kęstučio ir Maironio gatvių sankryžoje, važiuojantis Karaliaus Mindaugo prospekto kryptimi.

Pagal „Google“ pateikiamą informaciją, Kauno apskrityje „Google Street View“ automobilius bus galima sutikti iki šių metų spalio mėnesio. Interneto paieškos ir kitų paslaugų milžinė skenuos Alytaus, Elektrėnų, Kauno, Kėdainių ir Raseinių gatves.

Tą patį „Opel“ vienas „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas prieš porą savaičių jau matė Vilijampolėje. Tiesa, tąkart kauniečio dėmesį patraukė ne tik masyvi konstrukcija su kameromis, bet ir neleistinas vairuotojo manevras – iš Vytenio gatvės jis pasuko kairėn į Varnių gatvę, taip kirsdamas ištisinę liniją.

Pastarąjį kartą „Google“ automobiliai Kaune pastebėti 2019-ųjų vasarą. Bendrovės komunikacijos vadovė Centrinės ir Rytų Europos regionui Gabriela Chiorean „Kas vyksta Kaune“ tada paaiškino, kad brėžiant specialaus automobilio maršrutus, apsvarstomi tokie faktoriai kaip oras, temperatūra ir šviesa, važiavimo sąlygos ir saugumas.

Įprastai pradedama tankiai apgyvendintose vietose, kad būtų pateikiami naudingi vaizdai intensyviu eismu pasižyminčiose zonose, o nuo ten judama tolyn į periferiją. „Street View“ automobiliai, pažymėjo „Google“ atstovė, turi specialias kameras, fotografuojančias transporto priemonei bejudant viešojo naudojimo gatvėmis.

Nuotraukas užfiksavus, jos apdorojamos kompiuteriu ir paruošiamos „Google Maps“, t. y. „susiuvamos“ į panoramas, specialia technologija uždengiami žmonių veidai ir kita asmeninė informacija, kad nebūtų identifikuojami praeiviai bei automobilių valstybinės registracijos numeriai. Šis procesas įprastai užtrunka kelis mėnesius.

Daugiau apie gatvių fiksavimo metodiką ir vaizdų apdorojimą skaitykite čia.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.