Kauno apylinkėse pastebėtas „Google“ automobilis: ką ir kiek laiko skenuos? – Kas vyksta Kaune

Kauno apylinkėse pastebėtas „Google“ automobilis: ką ir kiek laiko skenuos?

„Facebook“ grupės „Ramučių gyventojai“ nuotr.

Prasidedant vasarai, gyventojai šalia Kauno pastebėjo bevažinėjantį „Google Street View“ automobilį, skenuojantį rajono gatves. „Kas vyksta Kaune“ pasidomėjo, kokias vietas šiemet fiksuos speciali transporto priemonė su masyviomis kameromis ir kada atnaujinti atvaizdai atsiras „Google“ žemėlapiuose.

Kaip socialiniame tinkle dalijosi Ramučių bendruomenė, „Street View“ automobilis pastebėtas būtent šioje Kauno rajono gyvenvietėje. Žmonės vylėsi žemėlapyje galiausiai atsirasiant Parko, Miglės, Ryto gatves. Diskusijos dalyviai pastebėjo, kad reikėtų nuskenuoti ir kai kurias Karmėlavos gatveles.

Nors „Google“ atstovai detalaus gatvių sąrašo „Kas vyksta Kaune“ nepateikė, preliminariose šių metų skenavimo vietose įrašytas Kaunas, o kadangi automobilis užfiksuotas Ramučiuose, įmanoma, kad prasuks ir kitomis Kauno rajono gyvenvietėmis. Visgi vien mūsų miesto apylinkėmis internetinės paieškos ir kitų paslaugų milžinas neapsiribos – per vasarą „Street View“ technika turėtų skersai išilgai pamatuoti visą Lietuvą.

Važinės didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė „Google“ komunikacijos vadovė Centrinės ir Rytų Europos regionui Gabriela Chiorean, siekiant naudotojams pateikti plačiausius, naujausius įmanomus žemėlapius, „Street View“ atvaizdai atnaujinami pastoviai.

Bendrinį vietų, kurios fotografuojamos, sąrašą galima rasti šiame „Google“ portale. Pagal jį, nuo 2019-ųjų balandžio iki rugsėjo mėnesių „Google Street View“ automobiliai važinės Alytuje, Anykščiuose, Druskininkuose, Kaune, Mažeikiuose, Marijampolėje, Palangoje, Panevėžyje, Plungėje, Šiauliuose, Telšiuose, Vilniuje, Ukmergėje ir Utenoje.

Gatves fiksuoja speciali ant automobilio stogo sumontuota įranga / DELFI nuotr.

Peržiūrėti jau užfiksuotus gatvių ir kelių vaizdus galima minėtame internetiniame puslapyje nutempus oranžinį žmogeliuką ant mėlynai Lietuvos žemėlapyje pažymėtų lokacijų.

„Sprendžiant, kurias vietas įtraukti į mūsų žemėlapių „Street View“ funkciją, tikslas yra užtikrinti, kad atvaizdai geriausiai atitiktų „Google“ naudotojų poreikius. Brėždami specialaus automobilio maršrutus, apsvarstome tokius faktorius kaip oras, temperatūra ir šviesa, važiavimo sąlygos ir saugumas. Taip pat įprastai pradedame tankiai apgyvendintose vietose, kad pateiktume naudingus vaizdus intensyviu eismu pasižyminčiose zonose, o nuo ten judame tolyn į periferiją“, – aiškino G. Chiorean.

Atsiras po kelių mėnesių

„Street View“ automobiliai, pažymėjo „Google“ atstovė, turi specialias kameras, fotografuojančias transporto priemonei bejudant viešojo naudojimo gatvėmis. Kai nuotraukos užfiksuotos, jos apdorojamos kompiuteriu ir paruošiamos „Google Maps“, t. y. „susiuvamos“ į panoramas, specialia technologija išliejami žmonių veidai ir kita asmeninė informacija, kad nebūtų identifikuojami praeiviai bei automobilių valstybinės registracijos numeriai.

Kameros akys „mato“ 360 laipsnių kampu / DELFI nuotr.

Šis procesas, anot G. Chiorean, įprastai užtrunka kelis mėnesius. Įkėlus atvaizdus į „Google Maps“, vizualiai galima tyrinėti ir judėti ištisais rajonais, pirmyn ir atgal arba žvalgantis 360 laipsnių kampu per šias gatvės lygyje įamžintas fotografijas.

Paprašius, turinį gali panaikinti

„Į privatumą žiūrime labai rimtai, ir mūsų „Street View“ produktas atitinka tos šalies, kurioje daromi atvaizdai, įstatymus bei kultūrines normas. „Street View“ įtraukiami tik viešų valdų vaizdai, jie niekuo nesiskiria nuo tų, kuriuos bet kuris asmuo gali pats užfiksuoti ar pamatyti eidamas gatve. Tokio tipo miestų vaizdai įvairiais formatais prieinami visame pasaulyje“, – sakė G. Chiorean.

Nors „Street View“ funkcija, pasak jos, leidžia lengvai rasti, atrasi ir planuoti su tam tikrai vieta susijusias veiklas, bendrovė gerbia nuostatą, kad žmonės gali nenorėti tam tikrus atvaizdus būti rodomus šioje paslaugoje. Dėl to suteikiami lengvai prieinami įrankiai netinkamo arba delikataus turinio žymėjimui, kad toks turinys būtų peržiūrėtas ir potencialiai panaikintas.

„Prieš bet kokį viešinimą, uždengiame žmonių veidus ir automobilių numerius, kad jie negalėtų būti identifikuoti, taip saugodami asmens privatumą. „Street View“ turi papildomą pažymėtų vaizdų naikinimo funkciją – informuoti „Google“ apie nepageidaujamą turinį galima paspaudus „Report a problem“ mygtuką bet kurio atvaizdo apatiniame dešiniajame kampe“, – panaikinimo procedūrą nusakė G. Chiorean.

Paskutinį kartą skenavo pernai

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad paskutinį kartą Lietuvos keliuose „Google Street View“ automobiliai pasirodė praėjusių metų vasarą. Kaip 2018-ųjų antroje liepos pusėje rašė DELFI, buvo numatyta, kad dvi specialiai parengtos transporto priemonės su kameromis šalyje važinės apie du mėnesius ir atnaujins tarpmiestinių kelių informaciją.

„Street View“ automobiliai apskritai Lietuvoje pradėjo važinėti 2012 metų birželį. Nuo 2013 metų sausio Lietuvos kelių ir gatvių vaizdai prieinami „Google Street View“ sistemoje.

„Google Street View“ automobiliai Lietuvos kelius ir gatves pradėjo šukuoti prieš septynerius metus / DELFI nuotr.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija tuomet siūlė „Google“ įsteigti atstovybę Lietuvoje, antraip projektui įgyvendinti trukdytų teisinės kliūtys. Po diskusijų Teisingumo ministerija nutarė, jog teisinis pagrindas „Google“ veikti bus jos įkurta įmonė Europos Sąjungos erdvėje.

„Street View“ yra platformos „Google Maps“ funkcija, veikianti daugiau nei 85 pasaulio šalyse: vartotojai gali matyti 360 laipsnių vaizdus iš įvairių gatvių, susipažinti su kultūriniu bei nacionaliniu paveldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.