Kiek kainuoja įsikurti viršutiniame Šančių dangoraižio aukšte? – Kas vyksta Kaune

Kiek kainuoja įsikurti viršutiniame Šančių dangoraižio aukšte?

„Capital“ nuotr.

Daugybę diskusijų dar iki statybų pradžios kėlęs trijų korpusų daugiabutis A. Juozapavičiaus prospekte tik lipa iš pamatų duobės, o didžioji dalis butų, anot nekilnojamojo turto (NT) brokerių, jau turi pirkėjus. Vyšnia ant torto – penthauzas 16-ame vadinamojo dangoraižio aukšte, kuris vis dar laisvas, tačiau įperkamas tikrai ne kiekvienam. „Kas vyksta Kaune“ pasidomėjo, kiek kainuoja būstai šiame Gintauto Natkevičiaus komandos suprojektuotame stiklo ir aliuminio rūme bei kokią sumą tektų pakloti už tai, kad Kauną kasdien matytumėte kaip ant delno.

NT skelbimų portaluose – tik keli pasirinkimai

Svetainėje Aruodas.lt trečiadienį buvo galima rasti keturis butus adresu A. Juozapavičiaus pr. 139A statomame daugiaaukštyje, pavadintame „Kaunorama“. Būstų plotas svyruoja nuo 44 iki 83 kv. m, o kainos atitinkamai – nuo 99 iki 175 tūkst. eurų.

Šie butai išsidėstę nuo ketvirto iki šešto aukšto, tačiau tikrąja to žodžio prasme ieškantiems aukštesnės klasės, portale Capital.lt siūlomas dar vienas 136 kv. m butas 15-ame aukšte už 339 tūkst. eurų, nors reikia pažymėti, kad tai dar ne kainos ir prabangos zenitas.

Apskritai pirmajame daugiabučio bokšte numatomų įrengti butų plotas svyruoja tarp 33 ir 312 kv. m, o remiantis G. Natkevičiaus architektų biuro parengtu projektu, kiekviename korpuse turėtų sutilpti po 54 butus. Vidutinė kvadratinio metro kaina „Kaunoramoje“ pagal šiuo metu viešinamus skelbimus siekia 2260 Eur/kv. m.

Deklaruojamas butų baigtumas sieks mažiausiai 82 proc., sienos bus tinkuotos, bet neglaistytos, grindys – cementinio betono, numatytas šildymas – kolektorinis ir grindinis, o vėsinimas – grindinis ir lubinis. Į bendrą plotą įskaičiuotos šildomos lodžijos, kurios projektuojamos didesnėje dalyje butų nuo trečio aukšto.

Už didžiausius apartamentus prašo milijono

Viena iš NT įmonės „Capital“ brokerių, atsakingų už patalpų pardavimą Žemųjų Šančių dangoraižiuose Ieva Meilutė „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad pirmo bokšto butų jau rezervuota daugiau nei 80 proc. Antro ir trečio namo rezervacijos dar nepaskelbtos – apie šių butų pardavimą paviešinti planuojama vasaros pradžioje.

„Šiuo metu likę įvairūs butai, išsidėstę įvairiuose pastato aukštuose. Pačiame viršutiniame 16-ame aukšte suprojektuotas unikalus virš 300 kv. m penthauzas – visą aukštą užima vienas butas. Šis būstas, kurio kaina siekia apie 1 mln. eurų, nereklamuojamas, paliekame saldainį“, – kalbėjo I. Meilutė, pažymėjusi, kad milijoninis butas dar neparduotas.

Tokiais vaizdais viliojami milijonieriai. Raudona suknelė į pasiūlymą neįskaičiuota / „Capital“ nuotr.

Anot NT brokerės, susidomėjimas A. Juozapavičiaus prospekte įgyvendinamu projektu labai didelis, virš 80 proc. pirmojo namo patalpų rezervuota „iš po stalo“, apie butų pardavimą neviešinant – iš to galima spręsti, kad projekto pasisekimas milžiniškas.

„Kad ir kokios prieštaringos nuomonės būtų, manau, daugumai kauniečių yra labai smagu gyventi išskirtinai aukštame dangoraižyje, ko Kaune neturime. Tai rodo, kad paklausa tokiam objektui yra, miestiečiai nori šitokio būsto“, – svarstė I. Meilutė, pridėjusi praktiškai nesant dvejonių, kad paeiliui iškils ir antras bei trečias daugiabučio bokštai.

Bendruomenė nuosekliai priešinosi

Visgi naujieji A. Juozapavičiaus aukštaūgiai žavi ne visus. 2018 m. parengtose Kauno regioninės architektūros tarybos išvadose projektui nepagailėta kritikos, o Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė Vita Gelūnienė prieš porą mėnesių „Kas vyksta Kaune“ pakartojo, kad šioje miesto dalyje tai yra nepageidautinas statinys.

„Urbanistinis vaizdas bus visiškai sudarkytas, žymiai pakeistas reljefas, pastatai prastins vietinių žmonių gyvenimo kokybę, sukels insoliacijos bėdų. O, turbūt, pati aštriausia šio rajono problema – chaotiškas urbanistinis vystymas, kai daug gyventojų yra prigrūdama į tam nepritaikytą gatvių sistemą. Tada susidaro automobilių srautai, kurių neįmanoma valdyti, neišsprendžiamos parkavimo problemos ir kenčia visi aplinkiniai gyventojai“, – vardijo V. Gelūnienė.

Tuo metu projekto architektūrinės dalies vadovo G. Natkevičiaus galva, 16 aukštų daugiabutis šioje Kauno vietoje, slėnyje, nėra per aukštas. Architektas pabrėžė, kad toks objektas Šančiuose nubraižytas remiantis savivaldybės urbanistų patvirtintu detaliuoju planu, kuriame numatyti aukštybiniai pastatai.

„Man atrodo, pastačius visą namų kalvelę ir gretimuose sklypuose šalia geležinkelio tilto, šis kvartalas bus labai logiškas, miesto perspektyvoje atsiranda tam tikri orientyrai. Jų estetika, tai, ką padarėme, taip pat rodosi gera, o į architektų rūmų pastabas, kurios nebuvo jau tokios kategoriškos, savo laiku argumentuotai atsakėme“, – ramiai į kritiką reagavo G. Natkevičius.

Beje, viename iš urbanistikai ir architektūrai skirtų forumų gegužės pradžioje pasirodė spekuliacijų, kad didelę protestų bangą sukėlusi Nemuno krantinės gatvės rekonstrukcija, kuri šiemet vėl atidėta dėl architektūrinės vizijos trūkumo, reikalinga trečiojo bokšto statybos leidimui gauti. Mat su daugiabučiu suprojektuotų automobilių stovėjimo vietų esą stinga, o gatvėje numatytas parkavimas šį stygių eliminuotų. Forumo narys slapyvardžiu „Palergonijus“ savo informatorių vadino „labai patikimu“, tačiau „Kas vyksta Kaune“ jo tapatybė nežinoma, tad rekomenduojame šią informaciją vertinti skeptiškai.

Bendra vertė – apie 20 mln. eurų

Statybos valdymo bendrovės „Contestus“ projektų vadovė Ligita Kavaliauskienė „Kas vyksta Kaune“ kovą pateiktame komentare nurodė, kad objekto statytojas oficialiai yra pernai įsteigta bendrovė „Juozapavičiaus139A“, įsigijusi projektą iš jį vystyti pradėjusios „ABS Development“.

Pirmąjį daugiabučio bokštą ketinama baigti 2022 m. vasarą, o tolesnė statybų eiga, anot L. Kavaliauskienės, bus vykdoma atsižvelgiant į rinkos situaciją Kaune ir visoje Lietuvoje. Bendra planuojama objekto vertė siekia apie 20 mln. eurų.

„Contestus“ projektų vadovė pažymėjo, kad bendrovė įgyvendina projektus visoje Lietuvoje ir už jos ribų, stato tiek gyvenamosios, tiek kitos paskirties objektus. Pagal įmonės svetainėje išvardytus projektus, bene reikšmingiausios Kaune įgyvendintos statybos – naujoji autobusų stotis, „Contestus“ taip pat buvo atsakinga už „Depo“ prekybos centro statybas Vakariniame aplinkkelyje bei sandėlio statybas Kauno LEZ.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA