Atnaujintu viaduku prie „Megos“ vairuotojai važiuoja kaip papuola – Kas vyksta Kaune

Atnaujintu viaduku prie „Megos“ vairuotojai važiuoja kaip papuola

Nors kelių pralaidumas ties Kaunu gerėja, šis pagerėjimas, deja, ne visada konvertuojasi į augančią vairuotojų kultūrą. Štai pertvarkius A1 ir A5 magistralių jungtį prie prekybos centro „Mega“, kad išvažiavimas Vilniaus kryptimi būtų sklandesnis, čia be perstojo pažeidinėjamos Kelių eismo taisyklės (KET). Vairuotojai nepaiso horizontaliojo kelio ženklinimo, o kai kurie tai daro itin įžūliai.

2019-ųjų pabaigoje praplatinus Islandijos plentą, didelių pokyčių sulaukė ne tik Jotvingių gatvės tilto prieigos, bet ir tolėliau esanti Vakarinio aplinkkelio kelių lygių sankryža.

Atvažiuojant nuo Akademijos, vietoje vienos eismo juostos įrengtos dvi, kurių pirma leidžiama tik sukti dešinėn link Klaipėdos, o antra – tik važiuoti Vilniaus kryptimi. Šitaip srautai susilieja kur kas saugiau, tačiau dalis vairuotojų drožia kaip jiems patogu.

„Kas vyksta Kaune“ iš oro užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kad daugiausia automobilių kerta dvigubą išsitinę liniją skubėdami persirikiuoti į A1 kelią link sostinės.

Visgi kai kurie netgi įsigudrina Vilniaus kryptimi šokti iš pačios pirmos juostos arba, atvirkščiai, mestis link uostamiesčio, nors sudėtingame transporto mazge yra įvairių galimybių pagal taisykles išvažiuoti ten, kur reikia. Per 27 minutes vairuotojai ant viaduko KET pažeidė 18 kartų.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad dar didesnis chaosas dėl horizontaliojo ženklinimo neseniai vyravo Karaliaus Mindaugo prospekte – čia vairuotojus iš vėžių mušė pastovių baltų ir laikinų geltonų linijų konfliktas, nors laikytis reikėtų pastarųjų.

Automobiliai apsisukinėdavo ties gaisrine taip sukeldami avarines situacijas bei nardydavo iš I. Kanto ir į Nemuno gatvę kiaurai per ištisines linijas ir saugumo saleles. Situacija susitvarkė kovo pabaigoje prospekte pašalinus geltonas horizontaliojo ženklinimo linijas.

Remiantis KET, viengubas ištisines linijas kirsti draudžiama, išskyrus tuos atvejus, kai jos žymi važiuojamosios dalies kraštą, o dvigubas ištisines linijas kirsti ir nukreipimo salelėmis važiuoti draudžiama visuomet.

Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 1 d., kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.