Gegužę Nacionaliniame Kauno dramos teatre – trys premjeros ir festivalis (foto) – Kas vyksta Kaune

Gegužę Nacionaliniame Kauno dramos teatre – trys premjeros ir festivalis (foto)

Nacionaliniame Kauno dramos teatre – trys premjeros ir festivalis / NKDT nuotr.

Trys premjeros, edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“ ir repertuariniai spektakliai – tokia renginių gausa laukia Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) žiūrovų gegužę. Intensyviai po pertraukos pradedantis veikti teatras kūrybinių procesų neslopins ir vasarą.

Apdovanojimų sulaukę „Batsiuviai“ pagaliau susitiks su publika

Režisieriaus Antano Obcarsko režisuotas spektaklis „Batsiuviai“ pagal lenkų rašytojo, dailininko, meno teoretiko, filosofo Stanisławo Ignacy Witkiewicz-Witkacy pjesę gegužės 15, 16 d. 18 val. įvyks Rūtos salėje ir bus vaidinamas publikai pirmą kartą – spektaklio premjera išėjo 2020 m. lapkričio 29 dieną, bet dėl sustabdytos teatrų veiklos buvo transliuojamas tiesiogiai. Dėl šios priežasties artėjantį spektaklį pelnytai galime vadinti premjera, rašoma NKDT pranešime žiniasklaidai.

Netradicinis spektaklio pasirodymas nesutrukdė jam tapti teatrinio sezono įvykiu – spektaklis „Batsiuviai“ apdovanotas dviem „Fortūnų“ statulėlėmis, – jas pelnė režisierius Antanas Obcarskas ir aktorius Saulius Čiučelis. Premjera taip pat nominuota ir „Auksiniams scenos kryžiams“ už režisūrą ir scenografiją. Džiugu, kad aukščiausiu apdovanojimu įvertintas spektaklio dailininkės Laurynos Liepaitė darbas.

Niekada Lietuvos teatre nestatyti „Batsiuviai“ yra tarp realybės ir absurdo balansuojantis spektaklis-vizija. Pagrindinė spektaklio tema – visuomeninių situacijų ir individo asmeninės būklės pasikeitimai prieš ir po revoliucijų – kai batsiuviams nebereikia siūti batų, jie įvykdo revoliuciją ir paima valdžią.

Nacionalinis Kauno dramos teatras / NKDT nuotr.

Jie buvo engiami ir nebereikalingi, o dabar yra valdantieji, bet ar jie gali ką nors pakeisti? O gal taip pat susirgs savo engėjų dvasios ligomis? Nepaisant revoliucijų, Witkacy diagnozuoja žiaurią tiesą – vieninteliai nesikeičiantys dėmenys kasdienybėje yra nuobodulys bei nepasitenkinimas esama situacija.

Dabarties pasaulis panašus į Witkacy „Batsiuvių“ pasaulį – stiprėja nuobodulys, revoliucinės nuotaikos ir nepasitenkinimas. Kūrėjai klausia: kokia revoliucija laukia mūsų? Spektaklyje vaidina Gytis Ivanauskas, Saulius Čiučelis, Deividas Breivė, Mantas Bendžius, Augustė Šimulynaitė, Aistė Zabotkaitė, Saulė Sakalauskaitė, Marius Karolis Gotbergas.

Spektaklio dramaturgas – Laurynas Adomaitis, kostiumus kūrė Juozas Valenta, muzikiniu apipavidalinimu rūpinosi kompozitorius Rolandas Venckys. Taip pat prie premjeros sukūrimo prisidėjo vaizdo menininkė Saulė Bliuvaitė, režisieriaus asistentas Deivydas Valenta ir prodiuseris Vidas Bizunevičius.

Pastatymas – Lietuvos kultūros tarybos remiama NKDT ir teatro „Utopia“ koprodukcija, įgyvendinta kartu su Adomo Mickevičiaus instituto ir Lenkų kultūros instituto Vilniuje parama.

Spektaklis – misija pagal Vydūno kūrinius

Gegužės 21, 22, 23 d. 18 val. Didžiojoje scenoje ilgai laukta premjera „Ne sau žmonės“ pagal Vydūno kūrybą, kurią pristatys režisierius Jonas Vaitkus. Įdomu, kad Vydūno drama „Ne sau žmonės“ turėjo būti suvaidinta Dramos vaidykloje dar 1920-aisiais.

Ji gimsta po 100 metų ir skleidžia kritišką santykį su šiandiena, kuomet dabarties žmogaus būklės diagnozė nustatoma žvelgiant per Vydūno (Vilhelmo Storostos) kūrybos prizmę. „Ne sau žmonės“ – spektaklis–misija, skleidžiantis pamatines lietuvių humanisto, filosofo, rašytojo Vydūno idėjas.

Nacionalinis Kauno dramos teatras / NKDT nuotr.

Juose kalbama apie tris žmogaus tobulėjimo pakopas: žmogus sau (laisvas), žmogus tautoje (realizuoja save tautoje), žmogus visatoje (per tautą žmogus ima matyti pasaulį). Ugdyti sąmoningų ir laisvų žmonių tautą, jos dvasinę kultūrą – mokslą, meną, dorovę – toks buvo pagrindinis didžiojo mąstytojo siekis.

Režisierius Jonas Vaitkus Vydūno filosofiją priartina prie laikmečio dvasinės ir moralinės situacijos. Kompozitorius Tomas Kutavičius ir scenografas Jonas Arčikauskas Vydūno filosofinę mintį paverčia įspūdinga misterija – muzikiniu reginiu, kuriame dera tautos istorijos šešėliai, gamtos stichijų atgarsiai ir žmogiško tobulėjimo troškimas.

Vaidina: Liubomiras Laucevičius, Jūratė Onaitytė, Vaidas Maršalka, Motiejus Ivanauskas, Greta Šepliakovaitė, Iveta Raulynaitytė, Inga Mikutavičiūtė, Audronė Paškonytė, Daiva Rudokaitė, Sigitas Šidlauskas, Andrius Alešiūnas, Henrikas Savickis, Gintautas Bejeris, Kęstutis Povilaitis, Saulius Čiučelis, Martyna Gedvilaitė, Kamilė Lebedytė, Justina Burškaitytė, Saulė Sakalauskaitė, Goda Petkutė, Marius Karolis Gotbergas, Dovydas Pabarčius.

Spektaklyje naudojamos Vydūno dramos: trilogija „Probočių šešėliai“( „Anga“, „Vėtra“, „Ne sau žmonės“, „Šventa ugnis“), tragedija „Pasaulio gaisras“, taip pat straipsniai, laiškai. Skamba liaudies dainos iš L. Rėzos rinkinio.

Spektaklis jaunimui apie žiaurumo kilmę

Gegužės pabaigoje, 29 dieną 15 ir 18 val. spektaklio jaunimui (nuo 14 m.) „Pasaulio bamba“, kurio dramaturgė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, pristatymas. Pirmieji spektaklį išvys edukacinio festivalio „Nerk į teatrą“ žiūrovai, kurie atliks vertintojų vaidmenį.

Nacionalinis Kauno dramos teatras / NKDT nuotr.

Spektaklis „Pasaulio bamba“ įkvėptas Williamo Goldingo romano „Musių valdovas“ ir jaunimo aktualijų. Režisierė Agnė Sunklodaitė analizuoja paauglių pasaulį, jų baimes ir žiaurumo prigimtį. Pagrindiniai akcentuojam ir keliami klausimai: kaip mumyse išsikeroja žemiausi instinktai ir nustelbia tai, kas žmogų daro žmogumi, iš kur atsiranda žiaurumas, kas gimdo baimę ir neapykantą? Spektaklio kūrėjų nuomone, šiandien šie klausimai vėl ypatingai aktualūs.

Gyvename pasaulyje, kur garsiai eskaluojama tolerancija, atjauta, bet realiai nuolat susiduriame su žiaurumu, nepakantumu ir patyčiomis. Spektaklyje žiūrovai galės ne tik stebėti spektaklio vyksmą, bet ir reikšti mintis, drauge su kitais ieškoti atsakymų į aktualius klausimus, priimti sprendimus.

Scenografiją ir kostiumus kuria Giedrė Brazytė, kompozitorius – Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijų autorius – Kornelijus Jaroševičius. Vaidina jaunieji aktoriai Saulė Sakalauskaitė, Marius Karolis Gotbergas, Motiejus Ivanauskas, Andrius Alešiūnas.

Gegužės 27-30 dienomis vyks edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“, savyje talpinantis socialinio jautrumo, tolerancijos ir integracijos žinutę: „Nerti gali visi“ – į kūrybinį procesą galės įsitraukti ir skirtingas (ne)galias turintys vaikai ir jaunimas. Šiuo metu intensyviai sudarinėjama edukacijų programa. Birželio viduryje teatro išsiilgusios publikos lauks dar viena premjera – režisieriaus Agniaus Jankevičiaus režisuojamas spektaklis „Kaligula“ pagal A. Camus pjesę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.