Vyriausybė patikslino subsidijų tvarką: paramą galės gauti daugiau mažųjų bendrijų – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė patikslino subsidijų tvarką: paramą galės gauti daugiau mažųjų bendrijų

BNS 2021/04/02 15:05
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pretenduoti į subsidiją nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui galės ir samdomų darbuotojų neturinčios mažosios bendrijos. Vyriausybė penktadienį posėdyje pritarė tokiam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui.

Ministrės Aušrinės Armonaitės teigimu, mažosios bendrijos, kurios moka mokesčius kaip juridiniai asmenys, šiuo metu gali pretenduoti ir pretenduoja į šias subsidijas, tačiau tos bendrijos, kurių nariai moka mokesčius kaip fiziniai asmenys, negali.

„Taigi, mes padarome pakeitimą, kad atitinkamai nuo sumokėto GPM būtų galimybė gauti subsidiją ir tokių mažųjų bendrijų nariams“, – posėdyje kalbėjo A. Armonaitė.

Mažosios bendrijos paraiškas subsidijai gauti galės teikti šio mėnesio viduryje.

Taip pat subsidija mažosioms bendrijoms bus skaičiuojama ne tik nuo kaip juridinio asmens 2019 metais sumokėtos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumos, bet ir už nuo 2019 metų sumokėtų išmokų nariams, savininkams, dalyviams apskaičiuotos GPM sumos.

Pasak ministerijos, mažosios bendrijos taip pat galės gauti subsidiją ir pagal kitą priemonę – „Subsidijos nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms“.

Jų vieno mėnesio vidutinė apyvarta nuo 2020 lapkričio 1 dienos iki 2021 sausio 31 dienos turės būti kritusi 50 proc. ir daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 metais. Šiai priemonei dar turi pritarti Europos Komisija. Planuojama, kad pasinaudoti ja bus galima balandžio viduryje.

Vyriausybė posėdyje pakoregavo ir pirmojo pagalbos paketo verslui sumą – sumažino ją iki 100 mln. eurų, o 50 mln. eurų perkeliami į antrąjį etapą.

„Sumažinamas biudžetas, nes padidinome antrojo etapo biudžetą – mažinamas 50 mln. eurų ir šiuo metu tokiu būdu būtų visai priemonei skiriama 100 mln. eurų. Primenu, jog paskirstyta yra 30,5 mln. eurų, supretenduota į 54 mln. eurų“, – sako A. Armonaitė.

Šį trečiadienį Ministrų kabinetas pakeitė paramos koncepciją ir nutarė, kad į valstybės pagalbą galės pretenduoti daugiau nuo pandemijos ypač nukentėjusių įmonių, o paramos paketas joms didinamas 50 mln. eurų iki 120 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA