Paskelbta Velykų apeigų tvarka Kaune: ketvirtadienį katalikai mini Paskutinę vakarienę – Kas vyksta Kaune

Paskelbta Velykų apeigų tvarka Kaune: ketvirtadienį katalikai mini Paskutinę vakarienę

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį prasidėjo Didžiosios savaitės Velykų tridienis, kuris baigsis Velyknakčio apeigomis šeštadienio vakarą. Kauno arkivyskupija paskelbė tvarką, pagal kurią katalikai kviečiami liturgijoje paminėti svarbiausią Krikščionių šventę.

Šiemet, deja, švęsdami Velykas, ir vėl turėsime atsižvelgti į esamą karantino situaciją, tikinčiųjų skaičiaus ribojimus, tad bus rengiamos tiesioginės pamaldų transliacijos, kurias tikintieji kviečiami stebėti internetu, rašoma Kauno arkivyskupijos pranešime spaudai.

„Esame nusimatę, kad jei bus dideli tikinčiųjų srautai, prašysime žmones šventinių mišių klausytis šventoriuje, veiks įgarsinimas. Taip pat prašome žmonių laikytis visų saugumo priemonių – dėvėti kaukes, laikytis atstumų ir higienos reikalavimų“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos administratorius kunigas Evaldas Vitulskis.

Kunigas E. Vitulskis pabrėžė, kad kol kas Kauno savivaldybė nepatenka į juodai šalies žemėlapyje dėl sergamumo pažymėtų savivaldybių sąrašą, todėl apsilankymas šventinėse mišiose, laikantis reikalavimų, nėra uždraustas.

„Tačiau tikrai pasirūpinome, kad žmonės galėtų stebėti apeigas internetu, todėl visus, kurie jaučiasi silpnesnės sveikatos, labai kviečiame likti namuose“, – sakė kunigas.

Ketvirtadienio vakarą 18 val. Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje buvo švenčiamos Paskutinės vakarienės Mišios, kurios buvo transliuojamos arkivyskupijos socialinių tinklų „YouTube“ ir „Facebook“ paskyrose.

Didįjį penktadienį, balandžio 2 d., jau antrą kartą dėl pandemijos ir karantino ribojimų nebus galima eiti Kryžiaus kelio miesto gatvėmis, tačiau jį tikintieji kviečiami apmąstyti pagal vaizdo meditacijas. Meditacijos vyks arkikatedroje 15, 16 ir 17 val., jose, laikantis saugumo reikalavimų, tikintieji gali apsilankyti fiziškai.

Nuo 18 val. šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje prasidės Kristaus Kančios pamaldos, kurioms pasibaigus 20 val. Kryžiaus kelio vaizdo meditacijos bus transliuojamos arkivyskupijos socialinių tinklų paskyrose.

Kauno arkivyskupija informuoja, kad visą Didįjį penktadienį ir visą Didįjį šeštadienį (balandžio 3 d.) arkikatedroje nuo 8 iki 20 val. kunigai bus pasirengę patarnauti žmonėms, kurie norės atlikti velykinę išpažintį. Šiomis dienomis Kaune tarnaujantys dvasininkai rytais 9 val. arkikatedroje drauge melsis Valandų liturgijos Rytmetinėje maldoje.

Velyknaktis Didįjį šeštadienį šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje su džiaugsminguoju ALELIUJA bus švenčiamas nuo 20 val., vyks ir transliacija internetu.

Šventų Velykų sekmadienio (balandžio 4 d.) iškilmingą Eucharistiją, kuriai vadovaus Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, 11 valandą kviečiama švęsti per transliaciją iš Kristaus Prisikėlimo bazilikos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.