A. Dulkys jungiasi prie aukščiausiųjų trejetuko: tik bakst ir viskas – Kas vyksta Kaune

A. Dulkys jungiasi prie aukščiausiųjų trejetuko: tik bakst ir viskas papildyta

DELFI nuotr.

„AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 pirmadienį vienoje sostinės poliklinikų paskiepytas sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys, taip siekiant parodyti pasitikėjimą šiuo preparatu.

„Puikiai jaučiuosi. Tik bakst ir viskas“, – žurnalistams iškart po skiepo Naujosios Vilnios poliklinikoje sakė ministras.

Jis skiepijosi vilkėdamas vakcinavimą skatinančios ministerijos kampanijos „Petys už laisvę“ marškinėlius.

A. Dulkys žurnalistams sakė, kad kol kas neaišku, kiek laikysis paskiepytų žmonių imunitetas.

„Labai tikėtina, kad gali būti tam tikras sezoniškumas. Aš pats ne kartą esu taip sakęs, kad tai gali būti mūsų gyvenimo rutina. Gali būti, kad bus, kaip ir su visais skiepais ir tai turės savo tam tikrą cikliškumą, kaip ir virusas turi savo ciklą“, – teigė ministras.

Nuo COVID-19 paskiepyta I. Šimonytė

Europoje vis didėjant sergamumui koronavirusu, Lietuvoje plintant britiškajai COVID-19 atmainai, ministras ragina žmones skiepytis.

„Šiandien čia esu ir vakcinuojuosi, ir kviečiu visus, kuriems yra galimybė šiuo metu pagal tvarką, pagal tuos prioritetus vakcinuotis, būtinai tai daryti, nes artimiausios trys savaitės Lietuvai bus išbandymas“, – teigė A. Dulkys.

„Dviejuose trečdaliuose Europos Sąjungos valstybių šiuo metu didėja sergamumas, dviejuose trečdaliuose Lietuvos savivaldybių pradėjo augti skaičiai, Vilniaus regione mes grįžome į ligoninių pilnėjimą, nes būtent Vilniaus regione, Marijampolėje mūsų sekoskaitos tyrimai rodo britiškos atmainos paplitimą ir tai yra labai pavojinga“, – kalbėjo jis.

Anksčiau pirmadienį pirmąjį „AstraZeneca“ skiepą gavo prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, taip pat paskiepyta buvo ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Nuo COVID-19 paskiepytas G. Nausėda

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Ketvirtadienį Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Siekiant parodyti pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA