Kritiškai įvertino šventinį Laisvės alėjos apšvietimą: tokio kičo Kaunui nereikia – Kas vyksta Kaune

Kritiškai įvertino šventinį Laisvės alėjos apšvietimą: tokio kičo Kaunui nereikia komentuoja kauniečiai

Laisvės alėja nusidažė trispalvės spalvomis
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kovo 11-osios proga Laisvės alėja iš paukščio skrydžio nušvito trispalvės spalvomis, tačiau joje apsilankę kauniečiai neslėpė, kad jausmas pačioje pėsčiųjų gatvėje buvo dviprasmis, vieniems priminė didelę šviesoforų reguliuojamą sankryžą, kitiems – raudonųjų žibintų gatvę, kuri tradiciškai asocijuojama su prostitucija.

„Jaučiausi patekęs į šviesoforų alėją ar kokį geležinkelio ruožą, kurie niekaip nepriminė nei laisvės, nei lietuvybės“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė architektas Linas Tuleikis. Kauniečio manymu, net ir iš paukščio skrydžio šis sumanymas neatrodė gerai, nes geltona spalva nebuvo pakankamai ryški, o žalia juosta – per siaura, tada labiau galėjo priminti ne trispalvę, o Lukašenkos režimo vėliavą.

„Žinant dabartinio Kauno mero nuostatas, tokie sprendimai nestebina. Galimai jį džiugina trispalviai šviesoforai Laisvės alėjoje, tačiau man tai atrodo, kaip kičas ir beskonybė, visiškai netinkama miesto papuošimui valstybinių švenčių proga“, – sakė jis.

Kritiškai architektas atsiliepė ir apie Laisvės paminklo apšvietimą. Jo teigimu, šviesos spinduliai įkalino Juozo Zikaro sukurtą Laisvės simbolį.

Laisvės alėja nusidažė trispalvės spalvomis

„Manau, visa šita sumanyta Laisvės alėjos ir Laisvės paminklo instaliacija puikiai atspindi situaciją, kurioje gyvena kauniečiai, reguliuojami šviesoforais ir įkalinti valdžios savivalės nelaisvėje“, – sako L. Tuleikis.

Socialiniuose tinkluose netrūko ir daugiau kritiškų vertinimų. Kitas miesto architektas juokavo, kad Laisvės skulptūra tapo Žvaigždžių karų heroje, buvo juokaujama, kad jausmas toks, lyg ją tuoj pagrobs ateiviai.

„Manau, jei norime išryškinti Laisvės paminklą, turėtume ne statyti šviesas aplink jį, o apšviesti pačią skulptūrą, sukurti įspūdį, kad Laisvė yra šviesa, į kurią stiebiamės“, – komentavo vasario 16-osios akto signatarų alėjoje sutikta kaunietė.

Moteris taip pat negailėjo kritikos ir šventiniam Laisvės alėjos apšvietimui. „Žinot, einant Laisvės alėja man buvo susiskaldymo įspūdis, kuris itin būdingas dabartinei visuomenei – vieni raudoni, kiti žali, dar vieni – gelsvos spalvos, kuri asocijuojasi su šilta šviesa. Manau, toks susipriešinimo efektas nėra tai, ko turėtume siekti per valstybines šventes ir linkėčiau Kauno valdžiai ieškoti labiau piliečius ir kauniečius vienijančių simbolių, veiklų“, – sakė ji.

Šventinis Laisvės alėjos ir Laisvės skulptūros apšvietimas Kauno miesto biudžetui atsiėjo 18 tūkst. eurų. Kaip portalą „Kas vyksta Kaune“ informavo Kauno miesto savivaldybės atstovai, šventės paminėjimą organizavo ir vykdė Kauno kultūros centras.

„Projektas vykdytas vadovaujantis viešųjų pirkimų tvarka, pirkimai atlikti apklausiant po 3 tiekėjus“, – sakė savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Šventinio apšvietimo palapinės / L. Tuleikio nuotr.

Ar idėja pasiteisino ir bus tęsiama ateityje, savivaldybė nekomentavo, tačiau architektas L. Tuleikis linkėjo Kaunui kūrybiškesnių ir skoningesnių sprendimų bei geresnio jų techninio įgyvendinimo.

Dėl techninių sprendimų pastabų turėjo ir kiti alėjos praeiviai, kuriems kliuvo tiek per visą alėją išstatytos juodos „apšvietimo būdos“, tiek prie centrinio pašto pastato stovinčio Kauno burmistro J. Vileišio paminklo kojas apraizgę laikino apšvietimo elektros laidai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.