Vyriausybės planuose nauja karantino strategija: atlaisvinimų gali sulaukti pavienės savivaldybės – Kas vyksta Kaune

Vyriausybės planuose nauja karantino strategija: atlaisvinimų gali sulaukti pavienės savivaldybės po kovo vidurio gali keistis ir judėjimo ribojimai

BNS 2021/03/04 09:20
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kitą savaitę Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) ketina svarstyti planą, kokias karantino sąlygas taikyti skirtingą epidemiologinę situaciją turinčioms savivaldybėms, sako vidaus reikalų ministrė.

„Kitą savaitę, pirmadienį, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijoje turėtų būti svarstomas tam tikras planas ar strategija, kuri būtų taikoma konkrečioms savivaldybėms“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Agnė Bilotaitė.

Anot jos, tai reikštų, kad karantino ribojimai skirtingose savivaldybėse galėtų būti laisvinami skirtingu metu. Ji aiškino, jog kartu su tuo būtų derinami ir judėjimo ribojimai.

„Šiandien matome, kad situacija skirtingose savivaldybėse yra labai nevienoda. Vienur matome juoduojančias savivaldybes, kitur – šviesiai rausva spalva, o kitur – jau ir geltona – tai reiškia, kad ten jau ženkliai geriau ir galima kalbėti apie įprastesnį gyvenimą. Akivaizdu, kad ten, kur yra geresnė situacija, ir judėjimas galėtų būti laisvesnis, o ten, kur yra blogiau, kur yra daugiau nei 500 susirgimo atvejų, turėtų būti atsakingiau žiūrima“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Pagal susitarimą, juoda spalva žymimos savivaldybės, kur per 14 dieną nustatyta daugiau kaip 500 naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Statistikos departamento duomenimis, dabar tokia padėtis yra Varėnos, Šalčininkų, Vilniaus, Švenčionių, Širvintų, Kupiškio, Biržų, Joniškio rajonuose.

Rausva spalva žymimos savivaldybės, kur nustatoma 100–200 naujų susirgimų 100 tūkst. gyventojų, geltona spalva – iki 100 atvejų.

Dabar geltonai nudažytos Pakruojo, Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Pasvalio, Šilalės, Birštono, Kazlų Rūdos, Šakių, Ukmergės rajonų savivaldybės.

„Priemonių paketas, kuris galėtų būti taikomas gerėjančioms savivaldybėms, kur situacija ženkliai geresnė, turėtų būti derinamas su judėjimo tam tikrais dalykais. Tai bus kompleksinis suderinamumas“, – sakė ministrė.

„Atsakingai žiūrėsime, nes kiekvienas neatsargus žingsnis gali reikšti tam tikras pasekmes“, – pabrėžė ji.

Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas šalyje pratęstas iki kovo 31 dienos, judėjimo tarp savivaldybių ribojimas galioja iki kovo 15 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA