Lietuvos bankų asociacija (LBA) praneša, kad, vadovaujantis „CityBee“ pateikta informacija bei tarptautiniu mokėjimo kortelių rinkos duomenų apsaugos standartu, bendrovė neturi prieigos prie mokėjimo kortelių duomenų ir jų nekaupia, todėl blokuoti mokėjimo kortelę, naudotą atsiskaitymams per programėlę, siekiant apsisaugoti nuo galimų sukčiavimų, būtų perteklinė priemonė.
Visgi LBA rekomenduoja nelaikyti visų turimų pinigų mokėjimo kortelėje, kuria naudojamasi atsiskaitymams per išmaniąsias programėles bei interneto parduotuvėse. Taip pat rekomenduojama reguliariai jungtis prie elektroninės bankininkystės ir tikrinti sąskaitos likutį, atliktas operacijas bei rezervuotas sumas. Pastebėjus neatitikimų, ragintume nedelsiant informuoti savo banką.
Kaip praneša LBA, Lietuvoje veikiančiuose bankuose nėra galima situacija, kai, žinant asmens vardą, pavardę, asmens kodą ar vairuotojo pažymėjimo duomenis, būtų galima paimti kreditą, atsidaryti naują ar papildomą sąskaitą kito asmens vardu, užsakyti mokėjimo kortelę arba sužinoti lėšų likučius sąskaitose.
Siekiant apsisaugoti nuo nepageidaujamų kreditų, rekomenduojama užsiregistruoti Lietuvos banko duomenų bazėje „STOP vartojimo kreditams“ bei pasinaudoti kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ paslauga „Apsaugok savo tapatybę visus metus“.
LBA pažymi, kad kreiptis į banką reikėtų tik tuo atveju, jeigu pastebėta neįprastų operacijų sąskaitoje ir yra pagrindo manyti, kad tai galėjo būti sukčių darbas.
Minima aktualija gali išprovokuoti sukčiavimo atvejų, siūlant pagalbą ar konsultacijas dėl duomenų apsaugos ir dangstantis kompetentingų organizacijų bei institucijų vardu. LBA prašo bankų klientų būti budrių ir kritiškai vertinti visus gaunamus skambučius bei žinutes.
Pažymima, kad bankai ir kitos finansų įstaigos ar teisėsaugos institucijos nei telefonu, nei e. paštu niekada neprašo atskleisti jokių prisijungimo prie asmeninės kliento sąskaitos duomenų.