Epidemiologė apie sugriežtintą tvarką oro ir jūrų uostuose: keliautojai geranoriškesni – Kas vyksta Kaune

Epidemiologė apie sugriežtintą tvarką oro ir jūrų uostuose: keliautojai geranoriškesni

R. Lingienės "Facebook" nuotr.

Epidemiologė Rolanda Lingienė socialinio tinklo paskyroje pasidalino pirmaisiais įspūdžiais po sugriežtintos keliavimo tvarkos – visuose tarptautiniuose Lietuvos oro ir Klaipėdos jūrų uoste nuo praėjusio šeštadienio ypač intensyviai, kaip ir praėjusį pavasarį, dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojai.

„Ne veltui sakoma, kad gyvenimas yra kaip spiralė: įvykiai, situacijos kartas nuo karto kartojasi. Skiriasi tik mūsų reakcijos, požiūriai, supratimas“, – rašė R. Lingienė.

Epidemiologė aptarė intensyvaus darbo įspūdžius ir pirmuosius sugriežtintos kontrolės rezultatus.

„Keliautojų geranoriškumas ir mūsų darbo svarbos supratimas yra nepalyginamai geresni. Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir oro uosto darbuotojų pagalba valdant keleivių srautus ir patikrinant keleivių anketų patvirtinimo kodus, procesą daro gerokai sklandesnį“, – rašė R. Lingienė ir pridūrė, kad procesas vyksta sklandžiai, jei keliaujantys iš anksto yra teisingai ir pilnai užpildę anketas NVSC interneto svetainėje.

Epidemiologės teigimu, nuo šeštadienio iki pirmadienio popietės keleivių kontrolės punktuose buvo sutikta daugiau nei tūkstantis keliautojų.

Beveik 80 proc. jų neturėjo COVID-19 ligos diagnostinių tyrimų rezultatų, todėl buvo užregistruoti PGR tyrimo atlikimui mobiliuose punktuose. Apie 3 proc. keliautojų nebuvo iš anksto užpildę anketų.

Apie 50 proc. iš anksto užpildytų anketų vis tik reikėjo koreguoti, nes jose trūko epidemiologiškai svarbių duomenų arba jos buvo užpildytos su klaidomis.

„Jei planuojate grįžti į Lietuvą per šalies oro ar jūrų uostus, labai siūlau iš anksto, dar prieš kelionę, teisingai ir pilnai užpildyti keleiviams skirtą anketą. Tokiu atveju jos duomenys mūsų specialistų bus operatyviai patikrinti ir visa procedūra truks gerokai trumpiau nei tuo atveju, jei jūsų pateiktus duomenis dar ir reikėtų koreguoti“, – rašė R. Lingienė.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad visi keliautojai privalo užpildyti keliautojams skirtą anketą ir turėti vadinamąjį QR kodą. Specialistai sutikrins, ar anketoje pateikti duomenys sutampa su asmens duomenimis, todėl visi keleiviai duomenis, pildydami anketą, raginami pateikti atsakingai ir sąžiningai. Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės.

Taip pat keleiviai turi turėti dokumentus, įrodančius, kad prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui Karštąja koronos linija 1808.

Jei keleiviai to nebus padarę, NVSC specialistai juos užregistruos koronaviruso diagnostiniam tyrimui į mobiliuosius punktus. Ar keliautojai nuvyks atlikti tyrimo, bus tikrinama – to nepadariusiems gali grėsti administracinė atsakomybė, kadangi tokio tyrimo atlikimas yra privalomas.

Jei žmogus yra persirgęs – su savimi oro ar jūrų uoste turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą. Jei žmogus paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

NVSC primena, kad iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 14 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 10 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA