Pūga įsisiautėjo: ant namų ir automobilių virsta medžiai, dalis kelių – nepravažiuojami - Kas vyksta Kaune

Pūga įsisiautėjo: ant namų ir automobilių virsta medžiai, dalis kelių – nepravažiuojami

BNS 2021/01/27 08:19
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Per parą ugniagesiai 331 kartą vyko šalinti nuvirtusių medžių ir kitų sniego padarinių, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai. Elektros trečiadienio rytą neturi apie 55 tūkst. namų ūkių.

Pasak PAGD situacijų koordinavimo centro, pastarąją parą daugiausiai iškvietimų buvo Vilniuje (102) ir Kaune (83), daugiausiai ugniagesiai vyko šalinti nuvirtusių medžių nuo važiuojamosios dalies.

Vilniuje ugniagesiai gelbėtojai 13 kartų vyko šalinti medžių, nuvirtusių ant automobilių, trys iškvietimai buvo į gyvenamuosius namus, Kaune medžiai nuo automobilių šalinti keturiskart, nuo gyvenamųjų namų – septynis kartus.

Nuvirtęs medis sužalojo vieną vyrą Vilniuje, Vingio parke, jis buvo išlaisvintas dar iki atvykstant ugniagesiams. Jis išvežtas į ligoninę.

Gyventojai be elektros

Naujausiais, sausio 27 d. 8 val., „Energijos skirstymo operatoriaus” (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 55 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Vilniaus ir Utenos regionuose. Kauno regione be elektros apie 8,3 tūkst. vartotojų.

Gedimai fiksuoti daugiausiai dėl gausaus sniego nuvirtusiems medžiams nutraukus elektros oro linijas, ypač miškingose vietovėse.

Anot ESO Ryšių su visuomene projektų vadovo Pauliaus Kalmanto, viso, nuo sausio 25 d., elektros energijos tiekimas atnaujintas 250 tūkst. klientų (įskaitant trumpalaikius, iki 3 min., trunkančius gedimus).

Gedimai nuo ryto šalinami toliau – ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. Pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai, pasitelktos papildomos pajėgos iš kitų regionų kur gedimų nėra arba jų ženkliai mažiau – šį rytą prie snygio sukeltų gedimų šalinimo dirba maždaug 250 brigadų.

Didžiausias prioritetas yra tiems gyventojams, kurie be elektros ilgiausiai.

Dalis rajoninių kelių – nepravažiuojami

Eismo sąlygos trečiadienio rytą visoje šalyje išlieka sudėtingos dėl visą naktį gausiai kritusio sniego ir pūgos, dalis rajoninių kelių – nepravažiuojami, įspėja Automobilių kelių direkcija.

Pagrindiniai keliai – su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis prispausto ar puraus sniego sluoksnis siekia iki 10-15 cm.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai – keliai su prispaustu sniegu, slidūs, čia vietomis sniego sluoksnis – iki 30 cm.

Kelių direkcija įspėja, kad kai kurie rajoniniai keliai yra pietų ir rytų Lietuvoje yra sunkiai pravažiuojami, tokių kelių yra Marijampolėje apskrityje, Vilkaviškyje, Vilniaus, Ukmergės, Širvintų rajonuose.

Keliai valomi visu pajėgumu, tačiau Kelių direkcija įspėja, kad nuvalius dėl snygio jie vėl netrukus pasidengia sniegu.

Kiek geresnės eismo sąlygos yra vakarų Lietuvoje, ypač Klaipėdos apskrityje, nes ten kritulių buvo mažiau.

Trečiadienio rytą visoje Lietuvoje tebesitęsia snygis, gausiausiai sninga Kaišiadorių, Marijampolės ir Varėnos rajonuose, vakaruose, šiaurės vakaruose sniegas kai kur pereina į šlapdribą, vietomis – pūga.

Oro temperatūra – nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną taip pat snigs, vietomis pustys. Vėjas bus šiaurės vakarų, vakarų 8–13 m/s. Aukščiausia oro temperatūra sieks nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA