Liūdnai pagarsėjusiame kieme miesto centre vėl aidėjo šūviai – Kas vyksta Kaune

Liūdnai pagarsėjusiame kieme miesto centre vėl aidėjo šūviai

Sausio 11-osios vakarą pačiame Kauno centre aidėjo šūviai, nukentėjusiųjų nėra – kulkos skriejo tiesiai į vitražinius daugiabučio langus. Kol minėto įvykio aplinkybes policijos pareigūnai vis dar aiškinasi, kelių Laisvės alėjos namų gyventojai ir įstaigų darbuotojai jaučiais tikrai nesaugiai, o daugiabučio kiemą gaubia ne tik besitęsiantys konfliktai, bet ir šiurpą keliančios „puošmenos“.

Miesto centre įsikūrusių gyventojų ir į darbą atvykstančių piliečių bauginimas, panašu, keliasi į kitą lygį. Viename iš Laisvės alėjos kiemų jau kelis metus stūkso neeiliniai dekoro elementai, o sausio 11-osios vakarą nuaidėjo ir kelių šūvių virtinė, po kurios vitražiniame lange dabar žioji gyventojams šiurpą kelianti skylė.

Baisiausias faktas, pasak kauniečių, kad šauta būtent tada, kai prie namo laiptinės rūkė greta įsikūrusio italų restorano darbuotojai. Šauta jiems virš galvų, kelis kartus į orą ir vieną kartą į namo laiptinės langą. Namo gyventojai guodžiasi mintimi, kad, laimei, tuo metu niekas nelipo laiptais.

„Nepagautas – ne vagis“

Deja, kiemo vaizdo kamerų naktį užfiksuotas vaizdas neleidžia identifikuoti šaulio tapatybės, o štai šūviai labai gerai girdimi.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai, sausio 12 dieną 10.42 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Laisvės al., iš po nakties rastas, galimai pneumatiniu šaunamuoju ginklu apgadintas, bendrų patalpų langas.

Padaryta turtinė žala, pasak pareigūnų, tikslinama. Šiuo metu vyksta ir aplinkybių patikslinimas, po jo bus sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą. Vieną įtariamąjį – Laisvės al. 27 namo gyventoją – pareigūnai jau apklausė.

Tuo tarpu senesni namo gyventojai, įsikėlusiems naujai yra pasakoję, kad šūviai bendrame kieme yra aidėję ir seniau. Gyventojai mena, kad anksčiau buvo peršautas Laisvės al. 25 name įsikūrusio skrybėlių salono reklaminis ženklas taip pat ir baro „Lūžtanti banga“ langai. Paklausus, kas tai padarė, vietos gyventojai nusuka akis ir apsimeta nieko nematę – jie paprasčiausiai bijo, teigia kalbinti kauniečiai.

Kiemo istorija verčia iš koto

Laisvės alėjos namo 27 kiemas stebina ne tik aidinčiais šūviais, žengus į vidinį kiemą, čia pasitinka puošybos elementai, laviruojantys ant įstatymo pažeidimo ribos ir, švelniai tariant, tinkantys tikrai ne kiekvieno skoniui.

Ant pailgo daugiabučio namo balkono turėklo kabo nacistinės Vokietijos herbas – erelis su vainiku, kurio centre puikuojasi svastika. Balkone demonstruojami ir kiti objektai, menkai susiję su džiaugsminga būtimi ir gyvenimu apskritai: lėlių galvos, iš popieriaus iškirptos kaukolės, giltinė, stilizuotas Adolfo Hitlerio atvaizdas. O jei prieisite prie namo 27B ir ieškosite WI-FI, jūsų išmanusis prietaisas pasiūlys prisijungti prie bevielio interneto pavadinimu „66zydukkai“.

Bendroje kiemo teritorijoje karinė tema tęsiama dar nuo 2018-ųjų. Čia, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, nelegaliai iškilusią stoginę seniau saugojo ginkluotas uniformuotas manekenas, kuris tamsoje įbaugintų ne vieną. Pavėsinėje sukaupta ir daugiau relikvijų. Kai kurios jų mena lietuvišką sodžių, kai kurios – „šlovingus“ Lietuvos TSR laikus.

Portalo žiniomis, viso šio „meno“ autorius buvęs Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Teodoras Ismalovas, o Laisvės al. 25 ir 27 namų, kurie supa minėtą kiemą, gyventojai įvairioms institucijoms ne kartą siuntė raštus dėl, kauniečių žodžiais, aplinką bjaurojančios pavėsinės nugriovimo.

Laisvės alėjos gyventojai, besidalinantys kiemu su T. Ismailovu, jau seniai kovoja dėl čia nelegaliai iškilusio statinio. Tiesa, minėtoji stoginė konfigūruoja ir sausio 11-ąją įvykusių šaudynių metu, vaizdo įraše matyti, kaip šaulio siluetas nuslenka į liūdnai pagarsėjusią pavėsinę.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ pavyko telefonu susisiekti su pačiu T. Ismailovu, tačiau jo teigimu, stoginė nuo šaulio nenukentėjo, jokio namo bendrųjų patalpų ir pavėsinės apgadinimo nematyti, o šūvių kieme sausio 11-osios vakarą vyras esą iš vis negirdėjo.

Konfliktuoja ne pirmą kartą

Kadaise Laisvės al. 27 pastate buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje vaikų kavinė „Pasaka“, dabar tame pačiame pastate maitinimo veiklą tęsia italų restoranas „Casa della Pasta“, gretimame name turkų restoranas „Mangalas“.

Ne paslaptis, kad restoranų virtuvės darbuotojai daugiausia užsieniečiai, o konfliktai tarp italų restorano darbuotojų ir minėtame name gyvenančio T. Ismailovo – seniai visiems kaimynams ir policijai žinomas faktas.

Kauniečių teigimu, paskutinis konfliktas tarp italų restorano darbuotojų ir T. Ismalovo kilo 2019 metais. Tąkart T. Ismalovo į teismą žygiavo dėl lengvo kūno sužalojimo ir pakeltos rankos prieš restorano savininką iš Italijos. Kaip rašo lrytas.lt apsižodžiavimas tarp italo verslininko ir T. Ismailovo įsiplieskė dėl šiukšlių.

Portalo žiniomis T. Ismailovas yra baustas ir administracine tvarka dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuomet užgauliojo restorano darbuotojus, garsiai rėkdamas tyčiojosi, vartojo necenzūrinius žodžius, grasino fiziniu smurtu.

Skandalinga praeitis

T. Ismailovas skandalingai išgarsėjo užpraeitų metų rudenį paimant vaikus iš kauniečių Gintaro ir Eglės Kručinskų – praėjus keliems mėnesiams nuo incidento jis buvo atleistas iš Kauno vaiko teisių apsaugos skyriaus.

Neilgai trukus išaiškėjo ir tamsi atžalų paėmime dalyvavusio T. Ismailovo praeitis. Minėtas asmuo 2013-aisiais metais suorganizavo gaują, kuri išrašė suklastotų sąskaitų už 2 mln. litų bei pasisavino daugiau kaip 300 tūkstančių pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA