Liūdnai pagarsėjusiame kieme miesto centre vėl aidėjo šūviai – Kas vyksta Kaune

Liūdnai pagarsėjusiame kieme miesto centre vėl aidėjo šūviai

Sausio 11-osios vakarą pačiame Kauno centre aidėjo šūviai, nukentėjusiųjų nėra – kulkos skriejo tiesiai į vitražinius daugiabučio langus. Kol minėto įvykio aplinkybes policijos pareigūnai vis dar aiškinasi, kelių Laisvės alėjos namų gyventojai ir įstaigų darbuotojai jaučiais tikrai nesaugiai, o daugiabučio kiemą gaubia ne tik besitęsiantys konfliktai, bet ir šiurpą keliančios „puošmenos“.

Miesto centre įsikūrusių gyventojų ir į darbą atvykstančių piliečių bauginimas, panašu, keliasi į kitą lygį. Viename iš Laisvės alėjos kiemų jau kelis metus stūkso neeiliniai dekoro elementai, o sausio 11-osios vakarą nuaidėjo ir kelių šūvių virtinė, po kurios vitražiniame lange dabar žioji gyventojams šiurpą kelianti skylė.

Baisiausias faktas, pasak kauniečių, kad šauta būtent tada, kai prie namo laiptinės rūkė greta įsikūrusio italų restorano darbuotojai. Šauta jiems virš galvų, kelis kartus į orą ir vieną kartą į namo laiptinės langą. Namo gyventojai guodžiasi mintimi, kad, laimei, tuo metu niekas nelipo laiptais.

„Nepagautas – ne vagis“

Deja, kiemo vaizdo kamerų naktį užfiksuotas vaizdas neleidžia identifikuoti šaulio tapatybės, o štai šūviai labai gerai girdimi.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai, sausio 12 dieną 10.42 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Laisvės al., iš po nakties rastas, galimai pneumatiniu šaunamuoju ginklu apgadintas, bendrų patalpų langas.

Padaryta turtinė žala, pasak pareigūnų, tikslinama. Šiuo metu vyksta ir aplinkybių patikslinimas, po jo bus sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą. Vieną įtariamąjį – Laisvės al. 27 namo gyventoją – pareigūnai jau apklausė.

Tuo tarpu senesni namo gyventojai, įsikėlusiems naujai yra pasakoję, kad šūviai bendrame kieme yra aidėję ir seniau. Gyventojai mena, kad anksčiau buvo peršautas Laisvės al. 25 name įsikūrusio skrybėlių salono reklaminis ženklas taip pat ir baro „Lūžtanti banga“ langai. Paklausus, kas tai padarė, vietos gyventojai nusuka akis ir apsimeta nieko nematę – jie paprasčiausiai bijo, teigia kalbinti kauniečiai.

Kiemo istorija verčia iš koto

Laisvės alėjos namo 27 kiemas stebina ne tik aidinčiais šūviais, žengus į vidinį kiemą, čia pasitinka puošybos elementai, laviruojantys ant įstatymo pažeidimo ribos ir, švelniai tariant, tinkantys tikrai ne kiekvieno skoniui.

Ant pailgo daugiabučio namo balkono turėklo kabo nacistinės Vokietijos herbas – erelis su vainiku, kurio centre puikuojasi svastika. Balkone demonstruojami ir kiti objektai, menkai susiję su džiaugsminga būtimi ir gyvenimu apskritai: lėlių galvos, iš popieriaus iškirptos kaukolės, giltinė, stilizuotas Adolfo Hitlerio atvaizdas. O jei prieisite prie namo 27B ir ieškosite WI-FI, jūsų išmanusis prietaisas pasiūlys prisijungti prie bevielio interneto pavadinimu „66zydukkai“.

Bendroje kiemo teritorijoje karinė tema tęsiama dar nuo 2018-ųjų. Čia, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, nelegaliai iškilusią stoginę seniau saugojo ginkluotas uniformuotas manekenas, kuris tamsoje įbaugintų ne vieną. Pavėsinėje sukaupta ir daugiau relikvijų. Kai kurios jų mena lietuvišką sodžių, kai kurios – „šlovingus“ Lietuvos TSR laikus.

Portalo žiniomis, viso šio „meno“ autorius buvęs Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Teodoras Ismalovas, o Laisvės al. 25 ir 27 namų, kurie supa minėtą kiemą, gyventojai įvairioms institucijoms ne kartą siuntė raštus dėl, kauniečių žodžiais, aplinką bjaurojančios pavėsinės nugriovimo.

Laisvės alėjos gyventojai, besidalinantys kiemu su T. Ismailovu, jau seniai kovoja dėl čia nelegaliai iškilusio statinio. Tiesa, minėtoji stoginė konfigūruoja ir sausio 11-ąją įvykusių šaudynių metu, vaizdo įraše matyti, kaip šaulio siluetas nuslenka į liūdnai pagarsėjusią pavėsinę.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ pavyko telefonu susisiekti su pačiu T. Ismailovu, tačiau jo teigimu, stoginė nuo šaulio nenukentėjo, jokio namo bendrųjų patalpų ir pavėsinės apgadinimo nematyti, o šūvių kieme sausio 11-osios vakarą vyras esą iš vis negirdėjo.

Konfliktuoja ne pirmą kartą

Kadaise Laisvės al. 27 pastate buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje vaikų kavinė „Pasaka“, dabar tame pačiame pastate maitinimo veiklą tęsia italų restoranas „Casa della Pasta“, gretimame name turkų restoranas „Mangalas“.

Ne paslaptis, kad restoranų virtuvės darbuotojai daugiausia užsieniečiai, o konfliktai tarp italų restorano darbuotojų ir minėtame name gyvenančio T. Ismailovo – seniai visiems kaimynams ir policijai žinomas faktas.

Kauniečių teigimu, paskutinis konfliktas tarp italų restorano darbuotojų ir T. Ismalovo kilo 2019 metais. Tąkart T. Ismalovo į teismą žygiavo dėl lengvo kūno sužalojimo ir pakeltos rankos prieš restorano savininką iš Italijos. Kaip rašo lrytas.lt apsižodžiavimas tarp italo verslininko ir T. Ismailovo įsiplieskė dėl šiukšlių.

Portalo žiniomis T. Ismailovas yra baustas ir administracine tvarka dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuomet užgauliojo restorano darbuotojus, garsiai rėkdamas tyčiojosi, vartojo necenzūrinius žodžius, grasino fiziniu smurtu.

Skandalinga praeitis

T. Ismailovas skandalingai išgarsėjo užpraeitų metų rudenį paimant vaikus iš kauniečių Gintaro ir Eglės Kručinskų – praėjus keliems mėnesiams nuo incidento jis buvo atleistas iš Kauno vaiko teisių apsaugos skyriaus.

Neilgai trukus išaiškėjo ir tamsi atžalų paėmime dalyvavusio T. Ismailovo praeitis. Minėtas asmuo 2013-aisiais metais suorganizavo gaują, kuri išrašė suklastotų sąskaitų už 2 mln. litų bei pasisavino daugiau kaip 300 tūkstančių pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.