Birštono sanatorija „Versmė“ pradeda teikti reabilitaciją po vidutinės ar sunkios COVID-19 ligos formos – Kas vyksta Kaune

Birštono sanatorija „Versmė“ pradeda teikti reabilitaciją po vidutinės ar sunkios COVID-19 ligos formos

Birštono sanatorija „Versmė“ / Organizatorių nuotr.

Nuo sausio 11 d. sanatorijoje „Versmė“ reabilitacijai priimami po vidutinės ar sunkios COVID-19 ligos formos pasveikę asmenys. Reabilitacinės programos metu bus teikiamos fizinę ir psichologinę sveikatą atstatančios procedūros, gydomi daugeliui pacientų pasireiškiantys, šios klastingos ligos sukelti, liekamieji reiškiniai. Programa sudaryta vadovaujantis LSMU Kauno klinikų reabilitologų rekomendacijomis. Rekomenduojamas reabilitacijos laikotarpis – nuo 10 iki 14 dienų.

„Esant situacijai, kad vidutine ar sunkia forma persirgusiems COVID-19 liga asmenims medicininės reabilitacijos išlaidų valstybė nekompensuoja, nusprendėme kaip įmanydami prisidėti prie asmenų, persirgusių COVID-19 tolimesnio gydymo. Su ligos padariniais kovojantys asmenys, atvykę į sanatoriją su šia programa turės susimokėti tik už būtinąsias reabilitacijai skirtų sąnaudų išlaidas.

Mūsų misija – padėti klientams atsistatyti po sunkių ligų ir teikti sveikatinančias procedūras, neleidžia tiesiog laukti, kol šios klastingos ligos liekamieji reiškiniai atsitrauks. Nerimstantys klientų skambučiai ir klausimai, ar galima atvykti į sanatoriją reabilitacijai po COVID-19 ligos, patvirtino programos reikalingumą, todėl ėmėmės veiksmų ir, laikantis griežtų reikalavimų, padėsime žmonėms atstatyti sveikatą.

Jau kuris laikas ruošiamės šiai programai, įsigijome reikalingą aparatūrą ir priemones, kurios būtinos tokio pobūdžio paslaugoms teikti“, – pranešime žiniasklaidai teigia Birštono sanatorijos „Versmė“ direktorė Rasa Noreikienė.

Reabilitacija po vidutinės ar sunkios COVID-19 ligos skirta asmenims, kurie yra pasveikę po ligos, nekarščiuoja, nevartoja antipiretikų bei turi gydytojo patvirtintą pažymą apie pasveikimą.

Kiekvienam atvykusiam klientui bus atliekamas sveikatos būklės įvertinimas, reabilitacijos procedūros parenkamos pagal esamą paciento sveikatos būklę, atsižvelgiant į gretutines ligas.

Programos vykdymo metu klientams bus atliekami veninio kraujo imunoglobulino IgG tyrimas susidariusio imuniteto stiprumo lygiui nustatyti bei antikūnų tyrimas.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA