Snieguotas Kauno gatves naktį apvažiavęs skaitytojas nustebo - Kas vyksta Kaune

Snieguotas Kauno gatves naktį apvažiavęs skaitytojas nustebo papildyta „Kauno švaros“ komentaru

Skaitytojo nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Po penktadienio vakarą iškritusio smarkaus snygio pagrindinėmis miesto gatvėmis pravažiavęs skaitytojas gavo nustebti. Anot vyro, nors kelininkai gatves barstė, nepanašu, kad mišinys būtų veikęs.

„Nežinau, kuo kelininkai barsto gatves, bet mišinys labai keistas. Iš vakaro gatvės buvo barstomos, bet 2.30 val. kažkodėl viskas paklota sniegu“, – stebėjosi skaitytojas, pasidalijęs nuotraukomis iš pagrindinių Kauno eismo arterijų.

Vyras teigė savo akimis matęs, kaip mišinys bertas V. Krėvės ir Taikos prospektuose, tačiau efekto esą nebuvo – viso miesto gatves dengė baltutėlis sniegas, kuris, rodos, nė nemanė tirpti.

„Kitas klausimas – kam ant druską barstančių automobilių yra sumontuotas skydas sniegui nuo kelio nustumti, jei jis niekada nenuleidžiamas. Apie sniego valymo mašiną su nuleistu semtuvu gali išgirst tik iš legendų ir atpasakojimų“, – pastebėjimais dalijosi vairuotojas.

Tiesa, pasak jo, apie 4 val. semtuvai jau buvo nuleisti ir sniegas nuo gatvių stumiamas, kas skaitytoją labai nustebino. „Išlieka klausimas, kodėl iš vakaro barstyta druska nesuveikė“, – svarstė vyras.

Papildyta sausio 11 dieną 15.07 val.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo „Kauno švaros“ Viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa, savaitgalį vykusių valymų ir barstymų metu dirbo 11 sunkvežimių (su priekiniais arba priekiniais ir šoniniais sniego verstuvais) sukomplektuotų su druskos barstymo įrenginiais. Viso, Kauno keliuose per savaitgalį išbarstyta virš 650 t. druskos.

„Šį savaitgalį, kaip ir visą žiemą, mes dirbame pagal iš anksto su Kauno miesto savivaldybe suderintą grafiką. Matydami artėjantį šaltį, mes iš anksto pabarstome gatves (technine druska), ir tada šaltis bei sniegas netrikdo eismo. Nors kelių valymo ir barstymo darbai vyksta pilnu pajėgumu, esant dideliam snygiui ir minusinei temperatūrai, eismo sąlygos mieste išlieka sudėtingos. Prašome vairuotojų išlikti atidžiais ir planuotis keliones su laiko atsarga. Taip pat, rinktis saugų greitį, išsaugoti budrumą ir praleisti specialią valymo techniką“, – į vairuotojus kreipėsi J. Tumpa.

„Kauno švaros“ atstovo teigimu, esant gausiam snygiui, pirmenybė teikiama pagrindinėms miesto transporto arterijoms – tiems keliams, kuriais kursuoja visuomeninis transportas. Taip pat, prioritetine tvarka valomi ir barstomi greitai apledėjantys tiltai, viadukai bei įkalnės.

„Žinoma, nepamirštame ir kitų Kauno miesto gatvių, kurios valomos iškart išvalius ir pabarsčius pagrindinius miesto kelius“, – pridūrė J. Tumpa ir pateikė savaitgalio kelių valymo ir barstymo tvarkaraštį.

Sausio 8-ąją sniego valymas ir barstymas šlapia druska pradėtas 17.30 val., baigtas 22.30 val.

Sausio 9-ąją viso miesto valymas ir barstymas šlapia druska pradėtas 03.00 val., baigtas – 10.30 val.; Tą pačią dieną pradėta 19.15 val., baigta – 23.30 val.

Sausio 10-ąją viso miesto valymas ir barstymas šlapia druska pradėtas 22.00 val., baigtas sausio 11 d. 02.00 val.

Nepamiršo ir pėsčiųjų

„Savaitgalį rankiniu ir mechaniniu būdu valėme bei barstėme ir pėsčiųjų zonas: laiptus, šaligatvius (vietas, kurių nepasiekė mechanizuota technika, barstėme rankiniu būdu), požemines perėjos ir visuomenines transporto stoteles. Pėsčiųjų zonų barstymui išnaudojom apie 90 t. druskos“, – komentavo „Kauno švaros“ atstovas ir rekomendavo pėstiesiems išlikti budriems bei tausoti savo sveikatą.

„Šaligatvių neįmanoma iš anksto pabarstyti (druskos ir smėlio mišiniu), nes aptirpęs pirmasis sluoksnis neišsisklaido taip, kaip gatvėse, kur intensyvus automobilių eismas. Ant šaligatvių toliau formuojasi slidus sluoksnis, todėl mišinys beriamas tik jau ant susidariusios slidžios dangos.“

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA