Metė karantino iššūkį – kiek žingsnių galite nueiti aplink namus – Kas vyksta Kaune

Metė karantino iššūkį – kiek žingsnių galite nueiti aplink namus

Organizatorių nuotr.

Pamokoms, darbui ir laisvalaikiui persikėlus į namus, sugrįžo ir sėkmingiausios, aktyvumą bei pramogas namuose skatinančios iniciatyvos. Viena jų – pavasarį naudingų žingsnių programėlės „#walk15“ inicijuotas ir didelio įvairaus amžiaus gyventojų aktyvumo sulaukęs naminių žingsnių iššūkis.

Sumažėjęs fizinis aktyvumas ir prastėjanti psichologinė sveikata – du didžiausi iššūkiai, kylantis visas įprastas kasdienines veiklas perkėlus į namus. Išeitį dar pavasario karantino metu pasiūlė Lietuvoje kuriamos naudingų žingsnių mobiliosios programėlės „#walk15“ komanda, pristačiusi smagų, viešą naminių žingsnių iššūkį.

Per 110 tūkst. vartotojų vienijanti programėlė įvairaus amžiaus gyventojus kvietė likti namuose, mesdama jiems iššūkį – iš kambario į kambarį, po virtuvę, aplink stalą ar sofą žingsniuoti kasdien, taip varžytis su bendraminčiais ir pretenduoti į daugiausiai namie einančių gretas.

„Pavasario naminių žingsnių iššūkis įrodė, kad bendrų ir įdomių veiklų dėka namuose galime nuveikti tikrai daug. Labai džiaugiamės, kad mobilioji programėlė „#walk15“ tapo smagiu ir naudingu įrankiu, suvienijančiu skirtingo amžiaus, pomėgių, profesijų atstovus iš skirtingų šalies miestų.

Visi jie turėjo bendrą tikslas – išlikti aktyviems bei pozityviems net ir laiką leidžiant tik namuose. Dėl šios priežasties nusprendėme atgaivinti šią iniciatyvą ir skelbti antrojo naminių žingsnių iššūkio startą“, – sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

Iš viso pavasarį inicijuotame naminių žingsnių iššūkyje dalyvavo per 4,5 tūkst. žmonių, kurių gretose – moksleiviai, studentai, mokytojai, dėstytojai, kiti darbingo amžiaus žmonės ir, žinoma, senjorai. Visi kartu dalyviai namuose nužingsniavo per 635 mln. žingsnių, o tai tolygu atstumui, kurį reikėtų įveikti aplink Žemę einant 12 kartų.

„Nors antrasis naminių žingsnių iššūkis dar tik startavo, eiti prisijungė netoli 1,5 tūkst. vartotojų. Jau dabar namuose nueita beveik 20 mln. žingsnių! Siekiant išlaikyti motyvaciją visą iššūkio laikotarpį, kiekvieną savaitę rinksime daugiausiai žingsnių nuėjusį dalyvį. Savaitės ėjiko lauks specialūs, mūsų partnerių įsteigti, vertingi prizai, o visų dalyvių – profesionalų parengti fizinio aktyvumo namuose patarimai“, – pasakoja V. Musvydaitė.

Žingsnių iššūkiai – papildoma ugdymo priemonė

Kuriami žingsnių iššūkiai tapo ne tik naudinga pramoga, bet ir inovatyviu mokymo įrankiu šalies moksleiviams ir studentams. Pavasarį programėlės kūrėjai, kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iniciavo nemokamus, privačius žingsnių iššūkius mokykloms. Jų tikslas – išlaikyti moksleivių bendruomeniškumą ir fizinį aktyvumą net ir mokantis namuose.

„Iš viso buvo sukurta net 120 žingsnių iššūkių, kuriuose ėjo nuo kelių iki keliasdešimties ar net šimtų moksleivių. Visi kartu jie surinko daugiau nei 235 mln. žingsnių. Skaičiai tikrai įspūdingi, o dar šauniau yra teigiamos emocijos, kurias šie iššūkiai suteikė tiek mokytojams, tiek jų auklėtiniams“, – sako V. Musvydaitė.

Prie privačių žingsnių iššūkių šiandien prisijungė ir beveik 2 tūkst. šalies įmonių. Programėlės „#walk15“ pritaikytas „Alone together“ (liet. Vieni, bet kartu) bendravimo metodas komandoms suteikė galimybė užsiimti bendromis veiklomis net ir būnant skirtingose vietose.

„#walk15“ pagalba skatinamas ne tik komandų tarpusavio ryšys, bet ir fizinis darbuotojų aktyvumas, o kartu – ir gera nuotaika bei darbingumas.

Rudens pradžioje kitą programėlės „#walk15“ funkcionalumą – virtualių trasų kūrimą – į studijų procesą įtraukė ir Lietuvos sporto universitetas, studentams pasiūlydamas naują ir įtraukiantį nuotolinį studijų būdą. Jo dėka metodinę medžiagą dėstytojai gali pateikti pažintinio, įgarsinto maršruto formatu, taip studentams sukuriant galimybę mokytis ne vien sėdint prie kompiuterio, bet ir fizinio aktyvumo metu.

Dalyvauti naminių žingsnių iššūkyje kiekvienas vartotojas gali nemokamai, tereikia parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę į savo išmanųjį telefoną.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.