Su pirmuoju sniegu į Kauno gatves grįžo šonaslydžio meistrai – Kas vyksta Kaune

Su pirmuoju sniegu į Kauno gatves grįžo šonaslydžio meistrai papildyta

Praėjusią naktį Kauno gatves nuklojus pirmajam žiemos sniegui, „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai nusprendė pasižvalgyti, kaip sniegu džiaugiasi Kaune važinėjantys vairuotojai. Galima tik pagalvoti, kiek emocijų šis žiemos vaizdinys sukelia galu varančius automobilius turintiems gyventojams. Pasižiūrėkite, kas ketvirtadienio vakarą vyko Kauno gatvėse.

Jau kuris laikas spaudžiant minusinei temperatūrai, dangų užklojo debesys, iš kurių ketvirtadienio vakarą iškrito ir pirmosios šių metų žiemos snaigės. Kelininkams darbuojantis pagrindinėse miesto gatvėse, apsnigtų ir slidžių kelio ruožų mieste galima buvo rasti tikrai nemažai.

Žurnalistams tik išvykus į gatves, netruko nei 5 minučių, kaip pavyko sutikti pirmuosius, sniegu labiausiai besidžiaugiančius, vairuotojus. Čia šonaslydžio gebėjimus vairuotojai rodė gatvių sankirtose ir žiedinėse sankryžose.

Vieša paslaptis, kad sniegui nuklojus gatves, drifto mėgėjų populiari susirinkimo vieta yra Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje esanti aikštelė. Čia savo gabumus susirenka parodyti ne vienas vairuotojas. Atvykus į lokaciją, veiksmo iš tiesų netruko. Vienas po kito, automobiliai slydo šonu, o susidomėję stebėtojai galėjo grožėtis stovėdami tolėliau nuo veiksmo sūkurio. Laimei, nelaimingų atsitikimų pavyko išvengti ir užfiksuoti susidūrusių automobilių neteko.

Nors pirmasis sniegas daugeliui vairuotojų ketvirtadienio vakarą pasibaigė ir ne taip laimingai, per pirmąją valandą nuo iškritusio sniego, Kauno policijos pareigūnai užfiksavo bent 6 eismo įvykius, kurie įvyko dėl slidžios kelio dangos.

Žurnalistams intriguojančios medžiagos netrūko, o susirinkę ekstremalių pojūčių mėgėjai greitai susidomėjo su filmavimo įranga apsišarvavusiais reporteriais. Prie automobilio prisistatė dešimtys slystančių automobilių fanų su klausimais kokiu tikslu filmuojama ir ar ši medžiaga nepasieks policijos pareigūnų.

Susirūpinę jaunuoliai greičiausiai žino, kad administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už pavojingą vairavimą numatyta bauda nuo 170 iki 230 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėn., o už chuliganišką vairavimą numatyta bauda nuo 450 iki 550 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 12 iki 24 mėn.

Neatsigynė ištroškusių „ekstrymo“

Apie chuliganišką vairuotojų elgesį ketvirtadienio vakarą pranešė ir techninių sporto šakų kompleksas „Nemuno žiedas“.

„Pirmas sniegas ir nei vartai, nei blokai ant įvažiavimų nepadeda. Šį vakarą netrūko važinėjančių ne tik senojoje trasoje, bet ir pačiame žiede. Jau šią savaitę dar kartą bus „užbarikaduoti“ visi įvažiavimai, o su pareigūnais sutarėme, kad iškritus sniegui profilaktiškai aplankys ir mūsų trasą“, – pranešė „Nemuno žiedas“ ir pridūrė, kad į pažeidėjų sąrašą įtraukti net profesionalūs sportininkai ar teisėjai.

„Gaila, kad važinėjančių tarpe tenka matyti ir profesionalius sportininkus, už saugumą autosporte atsakingus asmenis bei teisėjus. Ypatingai šiuo metu, kai didžioji dauguma autosporto renginių solidarizuojasi ir nevykdo renginių.“

Eismo sąlygos sudėtingos

Dėl naktį buvusio snygio ir lijundros penktadienio rytą eismo sąlygos yra sudėtingos beveik visoje Lietuvoje, pranešė Eismo informacijos centras.

Magistraliniai keliai daugiausia šlapi, vietomis su šlapio sniego provėžomis. Krašto ir rajoniniai keliai yra padengti sniego sluoksniu, vietomis provėžoti, slidūs. Keliai yra valomi ir barstomi.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur numatomi krituliai, daugiausia silpnas lietus, dulksna. Daug kur bus lijundra, plikledis. Aukščiausia oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Papildyta 13.48 val.

Lietuvos policijos atstovai prašė automobilių, kurie ketvirtadienio vakarą raižė miesto aikšteles ir gatves, duomenų, bet „Kas vyksta Kaune“ redakcija pasinaudojo teise neatskleisti informacijos šaltinių ir dar kartą atkreipė dėmesį, kad vairuotojams trūksta erdvių Kaune, kur galėtų saugiai tobulinti vairavimo įgūdžius.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad birželį Policijos departamentas kreipėsi į Savivaldybių asociaciją dėl bendradarbiavimo ir priemonių organizavimo, siekiant užkardyti nelegalių lenktynių organizavimą, vienas iš jų pasiūlymų buvo įrengti legalias lenktynių atkarpas Lietuvos miestuose. Tiesa, Kauno savivaldybė poreikio lenktynių trasai nemato.

Visgi, panašu, kad tokių erdvių trūksta ir pačiai Kauno miesto savivaldybei. Primename, kad liepos 2-ąją savivaldybė išplatino eismo schemą ir pranešė apie kelioms valandoms uždaromą žiedinę sankryžą. Buvo paskelbta, kad visi privažiavimai prie Kauno pilies žiedo ankstyvo ryto valandomis bus protarpiais uždaromi dėl ten vyksiančių darbų.


Kaip paaiškėjo vėliau, uždarius eismą ties Kauno pilies žiedu, buvo filmuojamas vaizdo klipas – „Red Bull“ sveikinimas Lietuvai Valstybės dienos proga.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.