Kauno savivaldybė: legalios lenktynių trasos Kauno gatvėse nebus

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šią savaitę užvirė diskusijos dėl legalių lenktynių vietų miestuose, kur norą paspausti greičio pedalą galėtų išbandyti kiekvienas norintis. Nors masiniai dragai pagrindinėse miesto gatvėse jau seniai pamiršti, tačiau skaitytojai praneša, jog dragų lenktynių mieste dar pasitaiko. Šią savaitę policijos departamentas kreipėsi į Savivaldybių asociaciją dėl bendradarbiavimo ir priemonių organizavimo, siekiant užkardyti nelegalių lenktynių organizavimą, vienas iš jų pasiūlymų buvo įrengti legalias lenktynių atkarpas mieste.

Kaune nelegalūs dragai vyksta jau ne pirmus metus

Turbūt ne vienas kaunietis pamena itin išpopuliarėjusią Karaliaus Mindaugo prospekte esančią atkarpą, kurioje taip pat netrūko ne vieno iš starto užriaumojančio automobilio, kurie nuskriedavo gatve, bandydami palyginti, kurio bolidas gali lėkti greičiau. Dar 2011 metais vykusios lenktynės pritraukdavo daugybę žiūrovų ir lenktynėse dalyvaujančių autofanų.

Dar prieš keletą metų gyvavusi „Taikos dragai“ komanda dažnai rengdavo automobilių susibūrimus ir Taikos prospekte, kur vairuotojai stodavo į dvikovą prie starto linijos. Čia paaiškėdavo, kuris automobilis turi daugiau galios ar kuris vairuotojas geriau valdo ir pažįsta savo transporto priemonę. Bėda, jog tokia veikla itin greitai pradėjo domėtis policijos pareigūnai, kurie susirinkusiuosius vaikydavo ir išrašydavo pinigines baudas.

Primename, jog prieš keletą metų policija nusprendė surasti kompromisą su dragų organizatoriais ir juos nukreipė į erdvę, kurioje rengiamos lenktynės nekeltų grėsmės pašalinių žmonių gyvybėms, o ir dalyviai jaustųsi saugiai važiuojant tvarkinga, lenktynėms skirta danga.

„Taikos dragai“ antrą kartą sulaukė policijos dėmesio 23 nuotr.

Miesto gatvėse lakstant dragų fanatikams, panašaus pobūdžio renginiai pradėjo vykti ir kitose miesto gatvėse. Traukos objektu tapo Užnemunės gatvė, netoli Marvelės, čia pasvilinti padangų susirinkdavo ne viena dešimtis automobilių entuziastų.

Nors tokio mąsto renginių pačiose Kauno gatvėse apmažėjo, tačiau greitį mėgstančių autofanų dar galima sutikti. Skaitytojai pranešė, jog panašaus tipo dragai persikėlė į Brąstos gatvę. Ten užfiksuoti vairavimo įgūdžius ir triukus rodantys bebaimiai motociklininkai.

Kauno savivaldybė poreikio lenktynių trasai nemato

Nors automobilių sporto mėgėjai aktyviai raižo Kauno gatves, tačiau poreikio lenktynių trasos atkarpai Kauno savivaldybė nemato. Esą Kauno rajone esantis „Nemuno žiedas“ šią funkciją puikiai atlieka, o atskiros trasos miestui nereikia.

Susisiekus su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Pauliumi Keru, šis atkreipė dėmesį į Kauno išskirtinumą, dėl visai netoliese esančios žiedinių lenktynių trasos.

Kaunas šiuo atveju yra išskirtinis, nes visai šalia miesto turime vienintelę šalyje žiedinių lenktynių trasą – Kačerginės „Nemuno žiedą“. Būtent čia automobilių entuziastai gali saugiai ir legaliai išmėginti savo bei transporto priemonių galimybes specialiai tam pritaikytoje distancijoje“, – teigė savivaldybės atstovas.

P. Kero teigimu, vos kelių lenktynių renginių per metus pakanka, jog greičio mėgėjai galėtų saugiai palenktyniauti ir po to lenktynių nerengtų miesto gatvėse.

„Vien per praėjusius metus ten suorganizuoti 8 renginiai, skirti traukos lenktynių, vadinamojo drag‘o mėgėjams. Palenktyniauti specialiai parengtoje distancijoje kaskart gali tiek mėgėjai, tiek ir pažengusieji. Taigi įrengti trasą miesto gatvėse, kuriomis vyksta įprastas eismas, šiuo metu tikrai nematome poreikio“, – pasakojo P. Keras.

Anot atstovo, nelegalios lenktynės Kaune, tai praeitis ir vairuotojai mieste tapo daug sąmoningesni, todėl poreikio atskiros lenktynių atkarpos mieste įrengti nėra.

„Tokios pačios išvados priėjome ir po ketvirtadienį įvykusio pokalbio su Kauno policijos vadovais. Nuolat palaikome artimą dialogą su pareigūnais, stebime situaciją ir pagrįstai galime teigti, kad kauniečiai prie vairo moka būti drausmingi bei sąmoningi. Tikime, kad nelegalios masinės lenktynės Kaune jau praeitis, kuri į miesto gatves neturėtų sugrįžti“, – apie Kauno vairuotojus atsiliepė jis.

„Suprantame, kad vairuotojams kartais knieti išbandyti vis tvarkingesnes miesto gatves. Pastebime tendenciją, kad jų lygumas tiesiogiai koreliuoja su transporto srautų greičiu. Tačiau visi privalome suvokti, kad visa transporto infrastruktūra Kaune nuolat tobulinama saugiam ir patogiam susisiekimui, bet toli gražu ne lenktynėms“, – teigė P. Keras.

Susisiekus su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos skyriaus atstove Justina Kazragyte, ši paantrino savivaldybės nuomonei, jog Kaunui atskirų lenktynių trasų nereikia, o vairuotojus gatvėse drausmina įvairios pareigūnų prevencinės priemonės.

„Policijos pareigūnai nuolat vykdo eismo saugumo užtikrinimo priemones, taip pat siekia užkardyti ir įvairius kelių eismo taisyklių pažeidimus. Neatsakingas elgesys kelyje gali sukelti skaudžius eismo įvykius, todėl reikėtų pagalvoti, ar verta rizikuoti savo ir kitų eismo dalyvių gyvybėmis bei sveikata. Už pavojingą ir chuliganišką vairavimą taip pat numatoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.“, – teigė J. Kazragytė.

179 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį Lietuvos keliais riedės karinės technikos kolonos

Menas gyvenamuosiuose kvartaluose: kaip ir kodėl sugrįžta dešimtmečius pamiršta praktika?

Gyvenimas keičiasi – veido kaukės privalomos visur

Skaitytojas: gyvename pačiame miesto centre, o jaučiamės kaip užkampyje

Kaune fiksuojamas didžiausias sergamumas gripu

Kauno įmonėje sustabdyta šeimyninė afera – įmantri mokesčių slėpimo schema nesuveikė

Siūlymas MMA skirstyti pagal amžių sulaukė kritikos

Kauno moterų krizių centro vadovė: smurtautojai neatsiranda iš niekur, tai mūsų vaikai

Ieškoma techninių galimybių koronaviruso tyrimams užsiregistruoti internetu

Magistralėje Kaunas-Vilnius kelią užtvėrė kalnas šieno