Svarbu esantiems saviizoliacijoje: skelbiamos balsavimo vietos ir tvarka – Kas vyksta Kaune

Svarbu esantiems saviizoliacijoje: skelbiamos balsavimo vietos ir tvarka

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad remiantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, saviizoliacijoje esantys rinkėjai per išankstinį Seimo rinkimų antrojo turo balsavimą turės teisę palikti izoliacijos vietą. Nuvykti į specialiai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams parengtą išankstinio balsavimo vietą laiko bus skirta iki 3 valandų.

VRK informuoja rinkėjus, kad 2020 m. spalio 19-22 d. be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimo palikti izoliacijos vietą vieną kartą gali simptomų neturintys sąlytį su sergančiais COVID-19 liga turėję asmenys, kad galėtų nuvykti į išankstinio balsavimo vietą, skirtą balsuoti saviizoliacijoje esantiems asmenims.

Balsuojant būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.), o po balsavimo rinkėjai privalo nedelsiant grįžti į saviizoliacijos vietą.

Kaip nurodo VRK, saviizoliacijoje esantys rinkėjai, kurie yra grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose:

Vilniuje – Laisvės pr. 5 („Litexpo“ parodų ir kongresų centras);
Kaune – Europos pr. 27 (Aleksoto inovacijų pramonės parkas);
Šiauliuose – Vilniaus 297 (Sporto gimnazijos salė);
Raseiniuose – Algirdo g. 1 (Turgavietė).

Saviizoliacijoje esančių rinkėjų balsavimas bus organizuojamas keturias dienas, spalio 19-22 d. nuo 7 val. iki 20 val. Rinkėjams, norintiems balsuoti minėtose išankstinio balsavimo vietose, jokios išankstinės registracijos nereikia – pakaks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį. Šiose išankstinio balsavimo vietose galės balsuoti saviizoliacijoje esantys rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos.

Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, turėtų atvykti savo transportu. Jiems rekomenduojama vykti po vieną. Jeigu viena transporto priemone atvažiuos du rinkėjai, antrasis rinkėjas, sėdintis keleivio vietoje, turėtų išlipti iš transporto priemonės ir balsuoti šalia transporto priemonės esančioje balsavimo kabinoje. Rinkėjui balsavus, balsavimo kabinos paviršiai bus dezinfekuojami.

VRK pažymi, kad koronavirusine infekcija sergantys ir saviizoliacijoje esantys rinkėjai, neturintys galimybės balsuoti atvykti iš anksto, kviečiami registruotis balsuoti namuose.

Plačiau apie balsavimą namuose skaitykite čia. Kilus klausimų, piliečiai kviečiami skambinti trumpuoju VRK informacijos numeriu 1855.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT