Pareigūnė paaiškino, kas daug diskusijų sukėlusioje situacijoje liktų kaltas – Kas vyksta Kaune

Pareigūnė paaiškino, kas daug diskusijų sukėlusioje situacijoje liktų kaltas

„Kas vyksta Kaune“ montažas

Kovo 11-osios gatvėje esančioje pėsčiųjų perėjoje prieš kelias dienas susiklosčius pavojingai situacijai, kurios metu vos nekliudytas pėsčiasis, tarp kauniečių kilo diskusija, kas nutikus nelaimei tokiu atveju būtų kaltas. „Kas vyksta Kaune“ šį klausimą uždavė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnams – aiškėja, kad vairuotojai perėjose turi būti daug atsargesni, ypač prieš porą metų pakeitus vieną Kelių eismo taisyklių (KET) punktą

Kaip portalo žurnalistams sakė Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Eismo įvykių registravimo skyriaus viršininkė Rasa Baltaševičienė, visapusiškai objektyviai vertinti situacijos negalima, nes reikėtų nustatyti visas faktines aplinkybes, apklausti eismo dalyvius, liudytojus, surinkti visus įmanomus bylius ir nebylius įrodymus.

„Visgi iš vaizdo įrašo matome, kad pėsčiasis prieš įeidamas į perėją stovi prie važiuojamosios dalies krašto, t. y., laukia, kol galės įžengti į gatvę, tad vairuotojas aiškiai turi Kelių eismo taisyklių (KET) 30 punkte numatytą prievolę praleisti žmogų ir priimti tą sprendimą iš anksto“, – sakė R. Baltaševičienė.

Taip pat, pažymėjo ji, matoma, kad pirmoje juostoje stovi ir dalį perėjos užstoja troleibusas. Tokiu atveju vairuotojas taip pat privalo sustoti, o jeigu greta važiuojanti transporto priemonė prieš perėją mažintų greitį, jį irgi sumažinti.

„Kelio ženklinimas dažnai prisideda prie eismo saugumo, padeda išvengti incidentų, tačiau matome, kad čia ką tik atlikti gatvės remonto darbai, juostos bei „zebras“, tikriausiai, bus nubraižyti, bet perėja pirmiausia žymima kelio ženklais, kaip ir yra“, – aiškino pareigūnė.

Ji pabrėžė, kad 2018-ųjų lapkritį, išanalizavus gerąją Europos šalių praktiką, suderinus su tarptautiniais eismo saugumo teisės aktais, priimti tam tikri KET pakeitimai.

Pakeistas 30 punktas numatantis, kad vairuotojas, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, turi sulėtinti greitį arba sustoti prie perėjos ženklo. Anksčiau vairuotojas turėjo praleisti į važiuojamąją dalį įėjusį pėsčiąjį, o dabar – žengusį, įžengiantį ir laukiantį galimybės įžengti į važiuojamąją dalį, vadinasi, laukiantį ant šaligatvio.

„Šiame punkte numatyta, kad vairuotojas privalo imtis papildomų atsargumo priemonių esant blogam matomumui (tamsiam paros metui) arba negalint apžvelgti visos perėjos. Taisyklės pakeistos dėl to, kad pėsčiųjų perėjose žūdavo, būdavo sužalojama daug žmonių. Galime pasidžiaugti, kad per šiuos metus Kaune perėjose nežuvo nė vienas pėsčiasis, sužalotų vis mažėja. Dabar vairuotojas privalo įvertinti situaciją ir praleisti pėsčiąjį daug anksčiau“, – kalbėjo R. Baltaševičienė.

Taip pat pakeistas 32 KET punktas, kuris sako, kad vairuotojui draudžiama važiuoti per pėsčiųjų perėją tol, kol pėsčiasis nepasitraukė iš jo eismo juostos.

„Šis punktas labai svarbus saugumo prasme, kadangi vairuotojai dažnai elgiasi neatsakingai, greitina pėsčiuosius, tačiau neatsižvelgia į tai, kad kas nors gali iškristi (kaip galbūt nutiko ir vaizdo įraše užfiksuotoje situacijoje), jis gali suklupti, pasidaryti bloga“, – dėstė R. Baltaševičienė.

Tuo metu į važiuojamąją dalį įžengęs pėsčiasis turi įvertinti atstumą iki atvažiuojančių transporto priemonių ir jų greitį, taip pat vengti bet kokios veiklos, kuri atitrauktų jo dėmesį nuo eismo situacijos ir trukdytų pasirūpinti savo saugumu – kalbėti telefonu, klausyti muzikos.

„Pėsčiasis irgi turi saugoti save“, – reziumavo Eismo įvykių registravimo skyriaus viršininkė, visgi, pripažinusi, kad vairuotojas pėsčiųjų perėja einančiam žmogui turi daugiau taisyklėse įtvirtintų prievolių, o pėsčiasis apskritai turi pirmumą.

Pavojinga situaciją Kovo 11-osios gatvėje užfiksuota spalio 13 d. popietę. Kaip matyti medžiagoje, pirmoje juostoje kiek tolėliau nuo perėjos stovi 7 maršruto troleibusas, tuo metu antra juosta automobiliai juda V. Krėvės prospekto žiedinės sankryžos kryptimi. Ant šaligatvio stoviniavęs vaikinas metasi į priekį, mėgina pralįsti tarp gana tankiai judančių automobilių ir klumpa prieš „Volvo“, desperatiškai keliasi ir gatvę iš esmės įveikia keturpėsčias.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.