Prie Draugystės parko perėjoje vos nepartrenktas pėsčiasis: kas kaltas? – Kas vyksta Kaune

Prie Draugystės parko perėjoje vos nepartrenktas pėsčiasis: kas kaltas?

Stopkadras

Antradienio popietę vienoje „Facebook“ grupėje paviešintas tą pačia dieną Kovo 11-osios gatvėje užfiksuotas incidentas, vos nesibaigęs nelaime. Į perėją staiga iššokusio pėsčiojo tik per plauką nekliudo automobilis, žmogus suklumpa vidury važiuojamosios dalies.

„Vos vienas nebuvo numuštas šiandien. (PS. Nukrito pats, automobilis jo nelietė)“, – trumpai pakomentavo apie 13.20 val. Kovo 11-osios gatvėje užfiksuotos medžiagos autorius. Kaip matyti socialiniame tinkle patalpintame vaizdo įraše, iš pažiūros nepilnametis vyrukas staiga išbėga į gatvę ties stotele „Draugystės parkas“ esančioje pėsčiųjų perėjoje.

Situacija klasikinė – pirmoje juostoje kiek tolėliau nuo perėjos stovi 7 maršruto troleibusas, tuo metu antra juosta automobiliai juda V. Krėvės prospekto žiedinės sankryžos kryptimi. Ant šaligatvio stoviniavęs vaikinas metasi į priekį, mėgina pralįsti tarp gana tankiai judančių automobilių ir klumpa prieš „Volvo“, desperatiškai keliasi ir gatvę iš esmės įveikia keturpėsčias.

Reikia pabrėžti, kad asfalto danga Kovo 11-osios gatvėje neseniai atnaujinta ir pėsčiųjų perėja horizontaliuoju ženklinimu dar nepažymėta. Vis dėlto, iš abiejų pusių stovi gerai matomi kelio ženklai, tad eismo dalyviai privalo elgtis kaip įprastoje perėjoje.

Diskusijos dalyviai socialinio tinklo grupėje kaip tik ir spekuliavo „Volvo“ vairuotoją galėjus nesuprasti čia esant perėją, nors kiti sakė, kad ženklai puikiai matomi. Tuo metu vaikinas nuo komentatorių gavo velnių už tai, kad puolė į gatvę staiga ir gerai neįvertinęs situacijos.

Kaip primena „Kas vyksta Kaune“, Kelių eismo taisyklėse (KET) nurodoma, kad artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat važiuojamosios dalies kraštą stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

„Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų“, – teigia 31 KET punktas, taip pat elgtis reikia ir tuo atveju, jeigu ta pačia kryptimi važiuojantis automobilis ima mažinti greitį.

Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 4 d., nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia vairuotojams baudą nuo 60 iki 90 eurų.

Beje, panaši situacija paskutinę rugsėjo dieną įamžinta Romainiuose. Čia esančios Liucijanavos gatvės kelkraštyje suklupusi mažametė krenta tiesiai po automobilio ratais. Tiesa, atidaus vairuotojo dėka, skaudžių pasekmių išvengta.

Vaizdo įrašą pamatę Romainių gyventojai neslėpė, kad šaligatvių nebuvimas yra skaudi Romainių mikrorajono problema: „Baisu! Romainiuose būtini šaligatviai ir kuo skubiau, ypač link autobusų sustojimų! Bivylių, J. Semaškos, Romainių, Medekšinės, Liucijanvos, Lubinų, Kaimelės, Vijūkų gatvėse.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.