Raseinių rajonas karantino neskelbia: įvedamos rekomendacijos gyventojams

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Raseinių rajono savivaldybė savaitei atidėjo planus kreiptis į Vyriausybę dėl karantino, tačiau įveda rekomendacijas gyventojams visose viešose vietose dėvėti veido kaukes, mažiausiai dviem savaitėms atšaukti visas keliones į kitus rajonus, vengti bet kokių susibūrimų.

„Nutarėme, kad dėl kreipimosi į Vyriausybę palauksime kitos savaitės (…). Nutarėme vis dėlto prašyti, kad būtų kaukių dėvėjimas ne tik uždaroje, bet ir visose viešose vietose – ir atvirose, ir uždarose, prašyti ypač dėl grožio salonų, veterinarijos klinikų – kad būtų sugriežtinta, kad būtų laikomasi tų kaukių“, – po penktadienį vykusio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio teigė savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla.

„Nusprendėme rekomenduoti susilaikyti nuo švenčių – nuo santuokų, taip pat nuo išvykų, kiek galima, bent dvi savaites, riboti skaičių tų asmeninių susibūrimų. Tai sunku padaryti, bet yra tas kvietimas, rekomendavimas riboti, atidėti tas pramogas, išvykas į kitus rajonus“, – pridūrė jis.

Taip pat savivaldybė prašo savanorių pagalbos užtikrinant, kad gyventojai laikytųsi saviizoliacijos ir kitų griežtinamų reikalavimų

„Kreipėmės į savanorius, kad jie padėtų mums užtikrinti kontrolę tų žmonių, kurie turi būti saviizoliacijoje, tvarką mieste“, – tvirtino administracijos vadovas.

Formalus administracijos direktoriaus įsakymas įsigalios šeštadienį.

Anot jo, šiuo metu rajone yra apie 200 žmonių, kuriems diagnozuotas koronavirusas, įskaitant jį patį ir rajono merą. Vien penktadienio ryto duomenimis, registruotas 51 naujas atvejis iš 95 atliktų tyrimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per praėjusią parą užfiksuoti 24 nauji koronaviruso atvejai, tačiau naujausių tyrimų duomenys turėtų atsispindėti kitos paros statistikoje.

Dėl protrūkio NVSC pasiūlė savivaldybei riboti gyventojų išvykas į kitus rajonus, įvesti privalomą kaukių dėvėjimą ir viešose, ir privačiose erdvėse. E. Jonyla sakė, kad į siūlymą atsižvelgta, tačiau tai bus ne prievolė, o rekomendacijos.

Anot jo, karių pagalbos prireikė, nes dėl protrūkio Raseinių policijos komisariate likę sveiki ir nesiizoliavę pareigūnai nespėja reaguoti į įvykius ir pagalbos savivaldybei suteikti negali. Jis žada, kad per Krašto apsaugos savanorių Kauno rinktinę dėl karių pagalbos bus kreipiamasi į kariuomenės vadą.

Taip pat Ekstremalių situacijų komisija nusprendė intensyvinti koronaviruso tyrimus leidžiant tirtis visiems rajono gyventojams, pirmenybę teikiant didesnėms įmonėms, taip pat sveikatos, švietimo, aptarnavimo sektoriaus darbuotojams – jie bus kviečiami tikrintis nuo šeštadienio – mobilus patikros punktas čia atidarytas nuo trečiadienio. Bus tiriami ir visi administracijos darbuotojai – jų yra apie 100 ir beveik visi šiuo metu dirba nuotoliniu būdu.

Įstaigoms ir įmonėms rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu, o sporto klubams, šokių ir kitiems kolektyvams – mažiausiai dvi savaites nevesti užsiėmimų.

Savivaldybė taip pat rado transportą gyventojams atvežti iki mobilaus patikros punkto, toliau žada vykdyti daugiabučių laiptinių dezinfekciją, aktyviai informuoti apie saugumo laikymąsi gyventojus.

Su prezidentu ir premjeru artimai nekontaktavo

Raseinių vadovai sako su prezidentu ir premjeru sekmadienį vykusiame renginyje Kryžkalnyje artimai nekontaktavę, be to, tuo metu turėję neigiamus koronaviruso testo rezultatus.

Memorialo partizanams atidengimas Kryžkalnyje vyko sekmadienį, apie tai, kad užsikrėtė koronavirusu, meras Andrius Bautronis ir administracijos direktorius Edmundas Jonyla sužinojo penktadienį.

„Ne, tokios garbės (pabendrauti – BNS) neturėjome. Juo labiau, kad mes buvome patikrinti, testas tada mums rodė nulius. Tikrinomės profilaktiškai, dėl visa ko, nes savivaldybėje atsirado vienas kitas sergantis. Rezultatus gavome šeštadienį“, – BNS teigė E. Jonyla.

Paaiškėjus, jog renginyje dalyvavusiems Raseinių vadovams diagnozuotas COVID-19, prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis bei kiti renginyje buvę jų komandų nariai žada atlikti koronaviruso testus.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) teigia, kad renginio Kryžkalnyje data nepatenka į užkrečiamąjį periodą, todėl renginio dalyviams izoliuotis nereikia.

Renginyje dalyvavęs konservatorius parlamentaras Arvydas Anušauskas BNS sakė, kad, nors artimo kontakto su Raseinių vadovais neturėjo ir buvo su kauke, kol kas atšaukė visus susitikimus ir užpildė anketą, laukia NVSC atsakymo, ar reikia atlikti testą.

„Aš laikiausi nuošaliau, man neteko nei kalbėtis su juo (Raseinių meru), bet ko gero reikėtų pasitikrinti. Nežinau, ar pripažins, kad man galima tikrintis, ar ne“, – sakė A. Anušauskas.

Simo narys Povilas Urbšys irgi BNS teigė, kad renginys vyko lauke, laikėsi nuošaliau, o, kaip elgtis toliau, vadovausis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Mirė Kaune karjerą pradėjęs ilgametis Lietuvos rinktinės futbolininkas M. Žaliūkas

Baltarusija uždaro sienas visiems užsienio piliečiams

Retenybė: į ekspoziciją sugrįžo svarbiausi M. K. Čiurlionio tapyti angelai

S. Malinauskas: ar konservatoriai nesugalvos V. Matijošaičio paklausti, kaip išleidžiami pinigai?

S. Skvernelis: artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mums įprasto gyvenimo

Patvirtinti galutiniai Seimo rinkimų rezultatai: pergalė – konservatoriams

V. Matijošaitis kilti į kovą su koronavirusu kviečia visas savivaldybes

Lietuvoje – dar 8 koronaviruso aukos: dviem pacientams infekcija diagnozuota vos vakar

Pirmos pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulos pasiruošusios veiksmui

Karantino Kaune grimasos: žmonės masiškai ruošiasi švęsti Heloviną