Zapyškyje susirinkusi minia vieningai giedojo „Tautišką giesmę“ ir šėlo „The Roop“ koncerte – Kas vyksta Kaune

Zapyškyje susirinkusi minia vieningai giedojo „Tautišką giesmę“ ir šėlo „The Roop“ koncerte

R. Tenio nuotr.

Viena pagrindinių Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos švenčių pirmadienio vakarą nugriaudėjo Zapyškyje, Kauno rajone. Čia susirinkusieji dalyvavo šv. Mišiose, 21 val. su visais pasaulio lietuviais sugiedojo „Tautišką giesmę“, o sutemus šoko „The Roop“ koncerte.

Pirmadienio Pakaunės gyventojai ir svečiai suplūdo į Zapyškį, kur oficialiai pristatyta atnaujinta Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia su prieigomis ir vyko iškilmingas Liepos 6-osios minėjimas, kurį tiesiogiai transliavo naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“.

Vasariško lietaus pačioje pradžioje nuplauta šventė 18 val. atidaryta šv. Mišiomis su Vilkaviškio vyskupu Rimantu Norvila ir kitais kunigais, o apeigas išskirtinai įgarsino Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras.

Po to Kauno rajono meras Valerijus Makūnas labiausiai nusipelniusiems kraštiečiams įteikė Garbės ženklus – aukščiausius savivaldybės apdovanojimus, sveikinimo žodį tarė Zapyškyje apsilankęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Nemunu netrukus atplaukė „grojantis“ laivas, su Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestru „Algupys“ ir šokėjų grupe davęs pradžią šventės koncertinei daliai, 21 val. visų susirinkusiųjų balsai susiliejo „Tautiškos giesmės“ posmuose.

Valstybės dienos proga ant BLC verslo centro Kaune išskleista rekordinio dydžio vėliava 15 nuotr.

Iškilmingą himno giedojimą vainikavo trispalvę danguje nupiešę trys akrobatinio skraidymo lėktuvai, o Lietuvos gimtadienio Kauno rajone kulminacija tapo „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos nugalėtojų „The Roop“ koncertas.

Kaip naujienų agentūrai BNS sakė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras, planetą šiemet sukrėtusi koronaviruso krizė privertė ieškoti naujų būdų švęsti, ypač tose šalyse, kurias stipriai paveikė pandemija. Jo teigimu, paisant saugumo, tautiečiai pakviesti giedoti himną saugiu atstumu.

R. Daubaras pastebėjo, kad nuo 2009 m. jau 12 kartą įgyvendinama idėja tapo lietuvius visame pasaulyje vienijančiu renginiu – nuo Brazilijos iki Singapūro, nuo Kanados iki Naujosios Zelandijos.

Valstybės dieną švenčiamas Mindaugo karūnavimas Lietuvos karaliumi 1253-ųjų liepos 6 d. Ši diena valstybės švente paskelbta 1990 m., Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Pernai Seimas paskelbė liepos 6-ąją ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.