Atskleista daugiau detalių apie 71-ąją koronaviruso auką (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo koronaviruso mirė dar vienas Antavilių pensionato gyventojas, BNS antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Tai – 71-oji mirtis nuo COVID-19 Lietuvoje. Tuo tarpu trys iš keturių naujų koronaviruso atvejų patvirtinti Vilniaus apskrityje.

„Asmuo susirgo balandžio 29 dieną, priklausė amžiaus grupei virš 91 metų, turėjo eilę lydinčių susirgimų. Pacientas mirė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinyje, kuriame gydomi koronavirusu sergantys žmonės“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak R. Lingienės, tai penktasis nuo koronaviruso miręs Antavilių pensionato gyventojas.

Penktadienį šioje įstaigoje patvirtinus tris naujus ligos atvejus, bendras užsikrėtimų skaičius pasiekė 47 – infekcine liga iš viso susirgo 30 globotinių ir 17 darbuotojų.

Kaip teigė NVSC atstovė, koronaviruso plitimas Antavilių pensionate greičiausiai susijęs su netinkamu apsaugos priemonių dėvėjimu.

Iš viso Lietuvoje, antradienio duomenimis, patvirtinti 1682 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 353 užsikrėtusieji, pasveiko – 1249.

Nuo COVID-19 mirė 71 asmuo, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Papildyta 13.06 val.

Trys iš keturių naujų koronaviruso atvejų – Vilniaus apskrityje

Trys iš keturių naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų patvirtinti Vilniaus apskrityje, BNS antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Kaip teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, COVID-19 susirgo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės užsikrėtusio darbuotojo artimas asmuo bei Ukmergės gyventojas.

„Šis Ukmergės atvejis iš tikrųjų dar tebėra epidemiologinių tyrimų objektas, nes iš pirmo žvilgsnio galėtume sieti su užsikrėtimu šeimoje, nes prieš tai sirgo šeimos narys, bet jis jau nuo balandžio 17 yra laikomas pasveikusiu. Matyt, kažkur kitur užsikrėtė, aiškinamės dabar“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, be naujai užsikrėtusiojo ir jau prasirgusiojo šeimoje yra dar vienas žmogus. Jis, kaip ir jau pasveikęs asmuo, bus tiriamas dėl koronaviruso.

R. Lingienės teigimu, dar vienas užsikrėtimo atvejis Vilniaus apskrityje yra įvežtinis.

„Žmogus grįžo iš Jungtinės Karalystės. Atvyko gegužės 29 dieną į Klaipėdą keltu iš Kylio. Laikėsi saviizoliacijos, atliko tyrimą punkte ir buvo nustatytas susirgimas. Simptomų jis neturi“, – komentavo ji.

Ketvirtas naujas užsikrėtimo atvejis, pasak NVSC, nustatytas Utenos apskrityje.

„Utenos apskrityje susirgo Ignalinos rajono ligoninės artimas asmuo, šeimos narys. (…) Taip, apie šį atvejį savivaldybė jau skelbė, bet informaciją Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iš sveikatos priežiūros įstaigos gavo tik vakar“, – sakė R. Lingienė.

„Ne kartą miniu, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos neretai savaitgaliais nevykdo savo pareigų. Tai čia taip ir buvo. Feisbuke matėme, kad savivaldybė rašė, bet oficialiai informacija gauta tik vakar“, – pridūrė ji.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune programą pristatę konservatoriai: „Tik atkūrę pasitikėjimą vieni kitais, sukursime stiprią valstybę“ (foto)

Aleksote rastas sprogmuo – įvestas planas „Skydas“

Upelyje rasti itin svarbūs „Grill London“ finansinės aferos įkalčiai – plečiasi įtariamųjų ratas

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje nustatyti 3 koronaviruso atvejai

Priimtas Mobilumo paketas: Lietuvos vežėjų laukia naujos taisyklės (papildyta)

Oficialu: skiriasi dainininkė I. Zasimauskaitė ir krepšinio treneris M. Kiltinavičius

Kultūros ministras atskleidė, kada galėtų būti panaikintas žmonių skaičiaus ribojimas renginiuose

M. Grigonis ir L. Lekavičius atsispyrė vilionėms – vilkės Kauno „Žalgirio“ marškinėlius

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė: su koronavirusu reikės gyventi dar ne vieną mėnesį

Dėl netikėto radinio Kauno „Akropolio“ tualete – ikiteisminis tyrimas