Vietoj atspausdintų mokyklinių vadovėlių – pamokos internetiniame žaidime

https://www.youtube.com/watch?v=LqaVYS64vbA

Prieš tris metus į pradines mokyklas įžengė nauja alfa karta. Jei jau ankstesnė Z karta stebino gebėjimu naudotis išmaniosiomis technologijomis ankstyvame amžiuje, tai nauja darželinukų bei moksleivių karta turi dar stipresnius įgūdžius. Trečiajame socialinio verslo programos „Change4Future“ „online“ seminare moderatorė Simona Šimulytė kalbino daugeliui moksleivių ir jų tėvų gerai žinomą Lietuvos „youtuberį“ Darių Kniūkštą.

Beveik šimtą tūkstančių sekėjų socialiniame tinkle turintis vaikinas lygiagrečiai vysto ir socialinį verslą – edukacinę žaidimų platformą „Trys kubai“.

Pradėjo nuo video pristatymų fizikos pamokose

Pasak D. Kniūkštos, į socialinį verslą jį atvedė daug atsitiktinių veiklų. Pirmuosius video klipus jis sukūrė dar būdamas mokykloje, kai socialinis tinklas „Youtube“ dar nebuvo toks populiarus kaip dabar. Tuo metu jis sumąstė parengti kitokį atsiskaitymą nei įprasta fizikos pamokai.

„Sukūriau video filmuką apie žvaigždžių evoliuciją. Tada dar kitais metais su draugu nusprendėme dalyvauti fizikų konkurse ir padaryti filmuką apie gyvybės formą visatoje. Įdomiausia yra tai, kad praėjo jau daugiau nei šeši metai, bet aš vis dar gaunu žinučių, kad fizikos mokytojos naudoja tuos filmukus kaip pavyzdį savo pamokose“, – tiesioginio eterio metu pasakojo D. Kniūkšta.

Nors tuo metu jis jau buvo įsitraukęs į internetinių žaidimų žaidėjų bendruomenę ir kūrė vaizdo klipus „Youtube“ kanale, minčių apie socialinį verslą tikrai dar nebuvo. Idėja kurti ką nors prasmingiau gimė prieš tris metus.

Anot D. Kniūkštos, norėjosi savo ilgametę patirtį internete išnaudoti edukaciniais tikslais, bet tuo pačiu nesinorėjo atitrūkti ir nuo savo pagrindinio hobio. Taip su draugais jis atrado bendrą dedamąjį internetiniams žaidimams bei mokslui – edukacinę žaidimų platformą.

Tūkstančiai moksleivių įvertino praktinį mokymosi metodą

„MineCraft“ yra vienas populiariausių internetinių žaidimų visame pasaulyje. D. Kniūkšta įsitikinęs, kad jį yra žaidę arba bent jau girdėję apie jį daug skirtingo amžiaus žmonių. Todėl savo socialinio verslo idėjos įgyvendinimui visa komanda nusprendė pasitelkti būtent šį žaidimą.

„Minecraft“ žaidimo principas labai paprastas – jame pats viską kuri. Todėl šiam žaidimui itin lengva pritaikyti įvairias edukacines užduotis, tokias kaip supažindinimas su Gediminaičių istorija ar baltų dievais.

Tokių dalykų Lietuvoje iki šiol niekas nekūrė, o kadangi esame to žaidimo profesionalai, mes padarėme labai kokybišką „MineCraft“ nuotykį su scenarijumi. Žaidimą įgarsinti sutiko lenktynininkas Benediktas Vanagas, grupės „G&G sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Lietuvos Nepriklausomybės akto originalo atradėjas Liudas Mažylis”, – pasakojo D. Kniūkšta.

„Online“ seminaro moderatorė S. Šimulytė pastebėjo, kad kuo jaunesnė karta – tuo jai mažiau įdomu mokytis įprastais metodais. Todėl idėja, kai moksleiviai kartu su mokytojų pagalba iškart mokosi patyriminiu būdu – daug efektyvesnė nei tradicinis mokymas. Ji pasidžiaugė, kad „Trys kubai“ komanda nesistengia keisti vaikų įpročių, o kaip tik stengiasi juos sudominti mokymusi.

Pasak D. Kniūkštos, pirmiausia į žaidimą buvo perkeltas pradinukų mokymo turinys, o naują metodą jau turėjo galimybę išbandyti net du tūkstančiai pradinukų. Socialiniai inovatoriai sulaukė išties didelio palaikymo iš švietimo bendruomenės, tačiau jie taip pat pastebėjo, kad žaidimą reikia kuo labiau supaprastini.

„Pedagogų didelis darbo krūvis yra labai didelė problema, o dar duoti žaidimą išmokti – tai apskritai problematiška. Todėl ir mūsų produktas pradėjo labai keistis į tai, kad jis turi būti labai labai lengvas. Pvz. kad mokytojui tereikėtų paspausti vieną mygtuką ir žaidimas automatiškai pasileistų. Pedagogas būtų lyg mentorius, kuris padėtų analizuoti moksleivių rezultatus“, – atviravo D. Kniūkšta.

Šią platformą socialiniai inovatoriai tobulina jau tris metus. Per šį laiką buvo išbandytos skirtingos žaidimo formos.

Virtualūs būreliai padeda auginti pajamas

Edukacinės platformos kūrėjas prisipažino, kad prieš pradedant socialinį verslą, reikia labai gerai apgalvoti socialinio verslo pradžią. Anot jo, tik generuodamas pajamas, gali jas grąžinti į savo veiklą ir taip kurti vis didesnį pokytį.

„Supratome, kad eiti per mokytojo prizmę yra šiek tiek per sudėtinga. Todėl, kai prasidėjo karantinas, mes sugalvojome dar vieną naują projektą – virtualų edukacinį būrelį „EduCraft“. Individualūs būreliai mums šiai dienai leidžia įgyti dar daugiau patirties su mūsų įrankiu, švietimo sistema, auginti komandą ir pajamas, kurias vėliau panaudosime „MineCraft“ plėtrai“, – pasakojo „Trys kubai“ bendra įkūrėjas.

Anot jo, tėvai ganėtinai palaiko ir šią idėją – šiuo metu vyksta jau antrasis kursas, o būrelį jau išbandė du šimtai vaikų.

S. Šimulytė atkreipė dėmesį į tai, kad socialiniame versle dažnai yra slidus tas momentas, kai daugelis palaiko idėją, bet ne visada ryžtasi už ją mokėti. Būtent todėl Lietuvoje ir įsibėgėjo įvairūs akseleratoriai, kuriuose ekspertai padeda socialiniams inovatoriams išsigryninti savo idėjas, sukurti rinkodaros bei pardavimų strategijas, socialinio verslo įgyvendinimo planą.

„Trys kubai“ komanda savo pirmuosius žingsnius socialiniame versle taip pat pradėjo skaičiuoti tarptautiniame „ChangeMakers‘ON“ hakatone ir stovykloje, tada dideliu atspirties tašku tapo „Reach4Change“ akseleratorius. Rezultatai akivaizdūs: šiuo metu oficialus „Trys kubai“ partneris yra „Microsoft“, o edukacinė platforma sukurta taip, kad ją galima pritaikyti ne tik Lietuvos, bet užsienio rinkoms.

Visi, turintys socialinio verslo idėją ir norintys ją išauginti iki stabilaus socialinio verslo, šiemet taip pat turi naują galimybę. Visi pokyčių kūrėjai kviečiami dalyvauti konkurse į socialinio verslo programos „Change4Future“ hakatoną. Net penkiolika atrinktų komandų galės pasinaudoti IT, rinkodaros, pardavimų, inovacijų ir kitų sričių ekspertų konsultacijomis. Konkurse dalyvauti gali ir socialinį verslą jau kuriantys vadovai.

Dalyvio paraiška čia. Paraiška norintiems tapti hakatono ekspertais čia.

Nemokami „online“ seminarai apie socialinį verslą vyksta kiekvieną antradienį:
05 26 – Kaip (už)augti pokyčių lyderiu?
06 02 – Kaip (nu)keliauti nuo idėjos iki pirmojo kliento?
Būtina registracija čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA