Koronavirusas nustatytas dar dviems Kauno klinikinės ligoninės darbuotojams

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Koronavirusas nustatytas dar dviems Kauno klinikinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus darbuotojams, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Infekcija patvirtinta dar vienam medicinos darbuotojui Vilniuje, taip pat „McDonald’s“ ir „Rimi“ darbuotojams.

„Iš viso šiuo metu yra nustatyti keturi COVID-19 ligos atvejai šios ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus darbuotojams. Susirgo du slaugytojai ir du slaugytojo padėjėjai“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Trims susirgusiesiems pasireiškė ligos simptomai. Didelės rizikos sąlytį turėjo devyni darbuotojai, jie izoliuoti.

Pasak G. Megelinskienės, manoma, kad medikai užsikrėtė darbo vietoje. „Galimai buvo netinkamas darbo organizavimas“, – teigė NVSC atstovė.

Infekcija ir Vilniuje

Koronavirusas nustatytas ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės pagalbinio personalo darbuotojui.

„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro budėtojas gavo informaciją apie susirgusį pagalbinio personalo darbuotoją. (…) Tai – nėra besimptomis atvejis“, – spaudos konferencijoje sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, infekcine liga užsikrėtęs asmuo su pacientais ir sveikatos priežiūros specialistais nekontaktavo.

„Tam reikalingas išsamesnis vertinimas, bet pirminiais duomenimis ir paties jo teigimu, sąlyčio neturėjo“, – teigė G. Megelinskienė.

COVID-19 būdingus simptomus darbuotojas pajuto gegužės 15 dieną, o tyrimas buvo atliktas pirmadienį.

Tą pačią dieną pakartotinai ištirtas ir visas personalas, tyrimo atsakymų dar laukiama.

Prieš tai šioje ligoninėje balandžio pabaigoje susirgimas koronavirusu buvo nustatytas pacientui, o gegužės pradžioje – Plastinės ir rekonstrukcijos chirurgijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai.

Koronavirusas užfiksuotas „McDonald’s“ užkandinėje ir „Rimi“

Koronavirusas taip pat nustatytas Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone, esančių „McDonald’s“ užkandinės ir „Rimi“ darbuotojams.

„Vilniuje, Žirmūnuose esančiame restorane „McDonald’s“ Kareivių gatvėje yra nustatytas naujojo koronaviruso ligos atvejis. Susirgo darbuotojas“, – spaudos konferencijoje antradienį pranešė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Pasak jos, darbe užsikrėtęs asmuo paskutinį kartą lankėsi gegužės 9 dieną. Pirminiais duomenimis, šio asmens šeimos nariai yra užsikrėtę, todėl manoma, kad tai gali būti šeiminis protrūkis.

„Taip pat gavome informaciją apie taip pat Žirmūnų mikrorajone esančios „Rimi“ trečio darbuotojo susirgimą“, – pranešė NVSC atstovė.

Šis asmuo tiesioginio kontakto su klientais neturėjo.

Šios „Rimi“ parduotuvės darbuotojus jau anksčiau buvo nurodyta skubiai tirti dėl koronaviruso, tyrimai šiuo metu atliekami.

Apie du „Rimi“ nustatytus atvejus NVSC pranešė pirmadienį.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad vienam iš Kaune esančių „McDonald’s“ greito maisto restoranų darbuotojų taip pat buvo patvirtintas koronavirusas. Apie tai galite skaityti čia.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Vietoje legendinės Kauno spaustuvės atidarytas multifunkcinis verslo parkas

Pastebimi teigiami migracijos pokyčiai: emigravo dvigubai mažiau

Netikėta diskusija internete – „šaltekai“ ar „šaltibai“?

Už dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose valstybė žada sumokėti iki 600 eurų

Kauniečiai naktiniame turguje gali pirmieji pasidžiaugti šviežiausiomis ūkininkų gėrybėmis

K. Maksvytis „Žalgirio“ netreniruos – specialisto į Kauną neišleido Rusijos klubas

M. K. Čiurlionio muziejus turi nuolatinį vadovą

Aukščiausiasis Teismas nusprendė: E. Kručinskienė lieka išteisinta dėl smurto prieš vaiką byloje

„Kaunas 2022“ organizatoriams - skaudi žinia iš M. Žilinsko dailės galerijos

Žinomas Kauno verslininkas pasiryžęs prikelti griuvėsiais virtusias „Tris mergeles“