Kauno maratono bėgikai prisidės prie gero tikslo – gelbės gyvybes Ugandoje – Kas vyksta Kaune

Kauno maratono bėgikai prisidės prie gero tikslo – gelbės gyvybes Ugandoje

Visi pirmą birželio savaitę vyksiančio nuotolinio Kauno maratono dalyviai prisidės prie kilnaus tikslo. Generalinis renginio partneris AB „Agathum“ skirs paramą trims organizacijoms, kurios dydis – 25 proc. kiekvieno bėgiko startinio mokesčio sumos.

[galerija kiek=”4″]

Parama pasieks nepasiturinčius maitinantį „Maisto banką“, gydymo įstaigas ir medikus medicinos priemonėmis aprūpinantį „Gydymo įstaigų paramos fondą“ bei „Blossomwood Foundation“ fondą, kuris maistą tiekia skurstantiems Ugandoje.

„Beveik visuose savo organizuojamuose bėgimų renginiuose stengiamės rinkti paramą kažkokioms jautrioms temoms, grupėms. Šie metai išskirtiniai dėl koronaviruso, todėl norėjome ir patys stipriau prisidėti.

Maratonas bus nuotolinis, nusprendėme už kiekvieną jame kovosiantį dalyvį skirti tam tikrą pinigų sumą tiems žmonėms, kurie yra labiausiai nukentėję. Taip kiekvienas dalyvis prisidėtų pagalba savo bėgimu“, – teigė „Agathum“ vadovas Algirdas Pukis.

Šiuo metu registracija į nuotolinį Kauno maratoną svyruoja nuo 5 iki 29 eurų, priklausomai nuo pasirinktos distancijos. Dalyvių skaičius renginyje turėtų siekti kelis tūkstančius, tad parama minėtoms organizacijoms gali būti net penkiaženklė, rašoma pranešime spaudai.

„Darėme prognozes, nors ir sunku tiksliai numatyti, kiek šiemet užsiregistruos bei dalyvaus nuotoliniame bėgime. Manome, kad parama gali siekti 7-12 tūkst. eurų“, – sakė A.Pukis.

„Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė teigė, kad karantinas labai apsunkino nepasiturinčiųjų asmenų gyvenimą Lietuvoje – uždarius mokyklas, didelė dalis sunkiau gyvenančių šeimų vaikų prarado galimybę ten pavalgyti kasdienius pietus, o neįgalieji ir senjorai, kaip viruso labiausiai pažeidžiama grupė, tapo visiškai įkalinti savo namuose.

„Karantino laikotarpiu susidariusi situacija „Maisto banką“ skatina imtis naujų veiklų. Iki šiol didžiąją paramos maistu dalį skirstydavome kitoms nevyriausybinėms organizacijoms, o fiziniai asmenys maisto paketų ateidavo pasiimti į specialiai įrengtus dalinimo punktus

Karantino laikotarpiu ir toliau maistu remiame apie penkis šimtus kitų nevyriausybinių organizacijų, o didžioji dalis fizinių asmenų paramos sulaukia tiesiai į savo namus.

Tai reiškia, kad „Maisto banke“ stipriai išaugo darbo ir higienos priemonių, pakavimo medžiagų, savanorių darbo organizavimo, logistikos kaštai. Tad finansinė parama šiuo metu kaip niekada svarbi,  tik jos dėka toliau galime padėti nepasiturintiems“, – pasakojo M.Petronytė.

M.Petronytė mano, kad bėgdami nuotoliniame „Agathum Kauno maratone“ visos Lietuvos gyventojai išreiškia palaikymą „Maisto banko“ veiklai.

„Maisto banko“ savanoriai ir darbuotojai jau seniai nebeskaičiuoja darbo valandų, o karantino metu nepalūžti padeda ne tik žinojimas, jog maisto laukia tūkstančiai nepasiturinčiųjų, bet ir žmonių solidarumas.

„Dalyvaudami Kauno maratone, gausybė šalies gyventojų išreiškia palaikymą „Maisto banko“ veiklai, bėga už tai, kad iš daugybės žmonių namų išvytų alkį , bėga – norėdami pasidalinti. Nuoširdžiai dėkojame renginio organizatoriams bei kiekvienam, abejingu neliekančiam, maratono dalyviui“, – sakė M.Petronytė.

„Gydymo įstaigų paramos fondui“ paaukotos lėšos bus naudojamos svarbiausioms reikmėms siekiant suvaldyti COVID-19 viruso krizę – padėti visoms Lietuvos gydymo įstaigoms, gydytojams ir kitam medicinos personalui, reikiamų medicinos priemonių įsigijimui.

Dalis bėgikų paramos keliaus į Ugandą. Fondas „Blossomwood Foundation“ rūpinasi, kad šios šalies gyventojai ne tik turėtų, ką valgyti, bet ir tobulėtų kaip visuomenė.

„Nuo 2017 metų mūsų paramos fondas „Blossomwood Foundation“ teikia pagalba Ugandai. Iš pradžių dirbome su maždaug 2000 žmonių, iš kurių 80 proc. buvo yra žvejai. Bet pernai valdžia uždraudė žvejoti, todėl jie pradėjo mirti iš bado. Mūsų organizacija teikia maistą tam, kad palaikyti jų gyvybes.

Didžiausia šių žmonių populiacija yra vaikai – iš 2000 bendruomenės žmonių jų buvo 1400. Dabar ten yra apie 270 suaugusiųjų ir 700 vaikų, kadangi dėl prastų sąlygų kai kurios šeimos išsikėlė“, – pasakojo organizacijos prezidentė Dženė Jucevičiūtė.

Be įprastų problemų padėtį Ugandoje dar labiau pablogino koronavirusas – šios šalies valdžia uždraudė kone visų transportų priemonių judėjimą.

„Ugandoje šalis dėl COVID-19 uždaryta jau šeštą savaitę. Jei Lietuvoje galima nuvykti į parduotuvę nusipirkti maisto, tai ten buvo uždrausta bet kokia transporto priemonė, galima važiuoti tik sunkvežimiams.

Seniau jie turėjo galimybę nuvažiuoti į artimiausią miestelį motociklu, nusipirkti ten pigiau maisto. Dabar gelbėjame mes, kadangi mūsų organizacija turi sunkvežimį ir maistą galime žmonėms pristatyti“, – teigė Dž.Jucevičiūtė.

Paskaičiuokime, kiek vieno Kauno maratono dalyvio parama gali prisidėti prie Ugandos žmonių gyvenimo. Dalyvis, bėgsiantis „Hollister“ pusmaratonį, dabar už registraciją sumokėtų 24 eurus. 25 proc. šios sumos lygu 6 eurams. Kiek daug 6 eurai reikštų Ugandos gyventojui?

„Vaikui pragyventi dieną pakanka 15-20 centų, suaugusiam – 20-25 centų. Tokios sumos reikia, jei jie maitintųsi vieną kartą per dieną. Bet neįmanoma logiškai suprasti, kol ten nenuvažiuoji ir nepagyveni su jais kartu, kiek daug reiškia tas vienas maitinimas…“, – dėstė Dž.Jucevičiūtė, kuriai net buvo suteiktas Bisabyere princesės titulas.

Beje, Kauno maratono medaliai pastaraisiais metais iškeliauja ir į Ugandą. Šios Afrikos šalies žmonės lenktyniaudami 5 km distancijoje kovoja tiek dėl jų, tiek dėl būtinų produktų.

„Jau porą metų po Kauno maratono surenku likusius neišdalintus medalius ir juos vežu į Ugandą, kur basakojai 12 genčių bėgikai kovoja dėl jų, maisto, muilo ir kitų būtinų reikmių. Medaliai išskirstomi tarp 6 kategorijų – vyrų, moterų, vaikinų, merginų, berniukų ir mergaičių“, – sakė Dž.Jucevičiūtė.

Primename, kad nuotolinis Kauno maratonas šiemet vyks birželio 1-7 dienomis. Dalyviai savo pasirinktos distancijos laiką galės užfiksuoti bet kokia programėle – „Strava“, „Endomondo“, „Polar Flow“ ar bet kuria kita.

Nufotografavę rezultatą jį turės įkelti, prisijungę prie dalyvio profilio kaunomaratonas.lt svetainėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA