Siekiant užtikrinti nepertraukiamą aukščiausių valstybės valdžios institucijų darbą ekstremaliosios situacijos metu, prevenciniais tikslais rekomenduojama Prezidentui, Seimo Pirmininkui ir jo pavaduotojams, Ministrui Pirmininkui ir ministrams tirtis dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) kas septynias dienas.
Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai pažymėta, kad aukščiausi valstybės vadovai privalomai būtų tiriami esant poreikiui, pasireiškus simptomams.
Tai reiškia, kad sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos pasirašyto sprendimo vykdymas dėl prevencinių tyrimų aukščiausiems šalies vadovams nėra privalomas, o tik rekomenduojamas. Tokia praktika taikoma ir kai kuriose užsienio šalyse.
SAM taip pat pažymi, kas sumažėjus tyrimų srautui iš keltų, lėktuvų, mobilių patikros punktų, buvo nuspręsta išplėsti besimptominių grupių prevencinius tyrimus dėl koronaviruso. Pavyzdžiui, numatyta galimybė tirti darbuotojus, kurie dirba gydymo įstaigose, kur yra užsikrėtusių darbuotojų.
Taip pat slaugos įstaigų darbuotojus, nors jie gali ir neturėti simptomų. Jų patikra svarbi, nes jie dirba su didžiausioje rizikos grupėje esančiais vyresniais žmonės, kuriuos reikia maksimaliai apsaugoti.
Kaip skelbia BNS, vyriausybės nariai praėjusią savaitę buvo patikrinti dėl koronaviruso, atsakymai – neigiami.
„Buvo tirtas visas ministrų kabinetas, visų rezultatai neigiami“, – BNS ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė.
Apie tai, kad ministrai buvo tikrinami praėjusią savaitę BNS ketvirtadienį patvirtino teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
„Buvome, pasitikrinome, kraują pridavėme“, – sakė ministras.
Jis daugiau detalių apie ministrų patikrinimą neatskleidė.
Sveikatos apsaugos ministras, valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį rekomendavo valstybės vadovams – prezidentui, premjerui, ministrams, Seimo pirmininkui ir jo pavaduotojams – prevenciškai tirtis dėl koronaviruso kas savaitę.
„Jie bus tiriami esant poreikiui, pasireiškus simptomams. Tai reiškia, kad šiandien pasirašyto sprendimo vykdymas dėl prevencinių tyrimų aukščiausiems šalies vadovams nėra privalomas, o rekomenduojamas“, – BNS trečiadienio vakarą teigė ministro atstovė Lina Bušinskaitė.
„Tokia praktika taikoma ir kai kuriose užsienio šalyse“, – sakė ji.
Ministro atstovės teigimu, rekomendacija atsirado po to, kai sumažėjus tyrimų srautui iš keltų, lėktuvų, mobilių patikros punktų, nuspręsta išplėsti besimptominių grupių prevencinius tyrimus dėl koronaviruso.
„Pavyzdžiui, numatyta galimybė tirti darbuotojus, kurie dirba gydymo įstaigose, kur yra užsikrėtusių darbuotojų. Taip pat slaugos įstaigų darbuotojus, nors jie gali ir neturėti simptomų. Jų patikra svarbi, nes jie dirba su didžiausioje rizikos grupėje esančiais vyresniais žmonės, kuriuos reikia maksimaliai apsaugoti“, – teigė L. Bušinskaitė.