Paskutinį kovo sekmadienį vėl teks pasukti laikrodžių rodykles. Šį kartą jas suksime pirmyn ir miegosime valanda trumpiau, tai reiškia, kad ir vėl grįšime prie vasaros laiko.
Prie vasaros laiko šiemet grįšime paskutinį kovo sekmadienį – kovo 29-ąją dieną. Laikrodžių rodykles pasukti valanda į priekį reikės trečią valandą ryto.
Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komitetas skelbė, kad 2021 metai, tikėtina, bus paskutiniai, kai teks persukti laikrodžius. Prieš kurį laiką EP portale taip pat rašyta, jog šalys narės turės galimybę apsispręsti, kurią laiko zoną rinktis.
Šalys, nutarusios pasilikti vasaros laiką, paskutinį kartą laikrodžius persuktų 2021 metais, paskutinį kovo sekmadienį. O šalys narės, kurios nutars likti prie žiemos laiko, paskutinį kartą laiką persukti laikrodžių rodykles galėtų 2021 metais, paskutinį spalio sekmadienį, siūlė komitetas.
Primename, kad žiemos laikas, kurio valandomis gyvename iki paskutinio kovo sekmadienio, įvedamas laikrodžių rodykles pasukant atgal paskutinį spalio sekmadienį, ketvirtą valandą ryto.
Galiojant vasaros laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda vėliau ir vakare trunka ilgiau, palyginti su žiemos laiku. Esant žiemos laikui, šviesusis paros metas rytais prasideda anksčiau, bet anksčiau sutemsta vakarais.
Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvedinėti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.