Vasario 18 d., antradienį, Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ) šiluma paverstos pirmosios atliekos, o šilumos energija patiekta į Kauno miesto centrinio šildymo sistemą. Planuojama, kad KKJ vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12% Kauno miesto vasario mėnesio šilumos poreikio.
[galerija kiek=”4″]
Kaip rašoma KKJ pranešime spaudai, aukcione pasiūlyta 2,58 ct/kWh kaina yra antra mažiausia Kauno mieste ir 9% mažesnė nei palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos. KKJ atliekos energija bus verčiamos nepertraukiamu režimu ir planuojama, kad per parą turėtų būti utilizuojama iki 816 tonų atliekų.
Šiais metais KKJ planuoja energija paversti iki 200 tūkstančių tonų išrūšiuotų ir perdirbti netinkamų komunalinių atliekų bei nepavojingų pramoninių atliekų bei nuotekų dumblo.
Naujojoje jėgainėje sumontuota moderni dūmų valymo sistema, kuri užtikrina minimalias emisijas. Jėgainės operatoriai ir Aplinkos apsaugos departamentas emisijas stebi nepertraukiamu režimu, o gyventojams kas dieną pateikiama jų ataskaita su kuria galima susipažinti KKJ svetainėje. Visi emisijų duomenys yra archyvuojami riboto patekimo serveriuose ir saugomi 5 metus.
Įmonė yra sudariusi atliekų tiekimo sutartis su VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ ir UAB „Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras“ bei penkiomis nepavojingų pramoninių atliekų tiekimo įmonėmis. VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ per vasario mėnesį planuoja tiekti apie 4500 tonų, o UAB „Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras“ – apie 900 tonų komunalinių atliekų.
Taip pat atliekas pateiks ir nepavojingų pramoninių atliekų tiekėjai. KKJ veiks bandomuoju režimu, o po oficialaus atidarymo, kuris planuojamas gegužės mėnesį, pradės nuolatinę komercinę veiklą.
Kauno kogeneracinė jėgainė gamina šilumą ir elektros energiją. Visoje Europos Sąjungoje taikomus itin griežtus aplinkosauginius standartus atitinkanti jėgainė užtikrina konkurencingas šilumos kainas ir mažina elektros energijos importą, tačiau svarbiausia – padeda išvengti net 200 tūkstančių tonų atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus.
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ ir „Fortum“ įmonė – Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra projekto vertė siekia iki 160 milijonų eurų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2016 metais, o Kauno kogeneracinė jėgainė komercinę veiklą planuoja pradėti šių metų pirmąjį pusmetį.