Kaune kyla naujas „McDonald’s“ restoranas ir „Lidl“ parduotuvė – Kas vyksta Kaune

Kaune kyla naujas „McDonald’s“ restoranas ir „Lidl“ parduotuvė

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Verslininkai Kaune nesnaudžia ir išnaudoja kiekvieną komerciškai perspektyvų plotą. Islandijos plente, prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“, pagreitį įgauna naujos statybos. Jau šiemet čia planuojama atidaryti dar vieną „McDonald’s“ greito maisto užkandinę, nepatvirtintais duomenimis, greta duris atvers „Lidl“ parduotuvė.

„Kas vyksta Kaune“ iš oro užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kad palei Islandijos plentą besidriekiančio sklypo artimajame gale statomi nauji objektai. Visas plotas išvagotas atvirų „arimų“, tačiau prie „Megos“ jau galima išskirti du statinius – įrenginėjami jų pamatai, statomos laikančiosios konstrukcijos.

Užbaigti ketina metų viduryje

Sausio pradžioje „Baltic Shopping Centers“ skelbė, kad bendrovės užsakymu parengtiems statybų Islandijos pl. 30 projektiniams pasiūlymams Kauno miesto savivaldybė pritarė dar 2019-ųjų liepos 5 d. Vasarą pradėti inžinerinių tinklų, aplinkotvarkos darbai, o neseniai pasirašyta 5 mln. eurų vertės generalinės statybos rangos sutartis, pagal kurią „Panevėžio statybos trestas“ (PST) iki 2020 m. vidurio pastatys tipinio projekto „McDonald‘s“ restoraną bei prekybos centrą.

Bendras statomų objektų plotas sieks beveik 2,8 tūkst. kv. m. Vieno aukšto „McDonald’s“ pastate didžiausią plotą užims lankytojų salė su aptarnavimo zona. Toliau pastate numatoma maisto ruošimo, sandėliavimo ir darbuotojų buitinės, sanitarinės patalpos. Planuojama, kad vienu metu restorane dirbs apie 15 darbuotojų, kurie aptarnautų iki 80 lankytojų.

„Projektuojamas pastatas nedidelio tūrio su šios restoranų grupės tipiniams pastatams būdingais apdailiniais elementais. Fasadams naudojamos aliumino kompozito, HPL plokštės ir akmens masės plytelės. Naudojamų medžiagų spalvos natūralios – akmuo, medis“, – naujasis „McDonald’s“ spalvomis ir apdailos medžiagomis bus panašus į Savanorių ir Pramonės prospektuose esančius restoranus.

Greito maisto restoranas ir prekybos centras, kaip sakė PLC „Mega“ valdančios UAB „Baltic RED“ rinkodaros direktorė Ieva Goštautaitė-Gedutė – pirmieji objektai, iškilsiantys šalia „Megos“ plytinčiame sklype.

Išdygs visas naujų pastatų kvartalas

Kaip detalizuojama PST parengtuose projektiniuose pasiūlymuose, pastatai bus pasiekiami privažiavimais nuo Užnerio gatvės ir Islandijos plento. Teritorija, kurioje užvirė statybos, yra Šilainių seniūnijoje, greta kelio A1 Vilnius-Klaipėda, nutolusi apie 300 m nuo Šilainių mikrorajono.

Užkandinė vizualiai atskiriama nuo bendros sklypo koncepcijos ir kartu su kitoje Užnerio gatvės pusėje esančia degaline orientuojama į automobiliais atvykstančių klientų aptarnavimą. Verta pridurti, kad pagal bendrą šio ploto viziją planuojamas ir tolimesnis sklypo užstatymas rytų kryptimi, čia gali iškilti daugiau komercinės ir gyvenamosios paskirties statinių, nors jų projektai dar neparengti.

Prie „Megos“ planuojamo kvartalo vizija / PST nuotr.

„Ateityje šis kvartalas bus vystomas į daugiafunkcį rajoną su prekybos, pramogų, biurų ir gyvenamųjų apartamentų kompleksu“, – praėjusį mėnesį sakė I. Goštautaitė-Gedutė.

Atsidarys ir naujas „Lidl“

I. Goštautaitė-Gedutė taip pat nurodė, kad šalia „McDonald’s“ kylanti parduotuvė priklausys kol kas neįvardijamam žinomam prekybos centrų tinklui.

Nei PST vadovas Dalius Gesevičius, nei „Lidl“ atstovas Valdas Lopeta oficialiai nepatvirtino, kad tai bus „Lidl“, tačiau, naujienų agentūros BNS duomenimis, čia statoma būtent Vokietijos kapitalo parduotuvė.

Prie „McDonald’s“ statomo prekybos centro vizualizacija / PST nuotr.

„Litvaldos“ įmonių grupei priklausanti AB „Baltic Shopping Centers“ Kaune valdo prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, praėjusių metų liepos pabaigoje įsigijo Laisvės alėjoje buvusio prekybos centro „Merkurijus“ žemės sklypą su statiniais bei rekonstrukcijos projektu, taip pat valdo prekybos centrus „Banginis“ Vilniuje ir Klaipėdoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.