Virš miesto kylančius dūmų ratilus užfiksavęs skaitytojas: Kaune gyventi ekologiška – Kas vyksta Kaune

Virš miesto kylančius dūmų ratilus užfiksavęs skaitytojas: Kaune gyventi ekologiška

Stopkadras

Šeštadienio popietę „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojo vaizdo įrašas, kuriame – virš šiaurinės miesto dalies kylantys baltų dūmų debesys. Pasirodo, įsibėgėjo greta A1 kelio neseniai pastatytos Kauno kogeneracinės jėgainės bandymai. Deginant šiukšles šilumą ir elektros energiją išgausiančios jėgainės atstovai nurodo, kad tikrinant katilą ir vamzdynus išmetami vandens garai.

Kauniečio šeštadienį popiet atsiųstame vaizdo įraše, kuriame kamera „žvelgia“ V. Krėvės prospektu link Kovo 11-osios gatvės žiedinės sankryžos, matyti iš tolumoje stūksančio objekto besiveržiantys balti dūmai. „Kaune gyventi ekologiška“, – ironiškai vaizdą nusakė skaitytojas.

Išbandomas jėgainės katilas

Aktyviai už švarų orą kovojanti Ramučių bendruomenė prieš porą dienų socialiniame tinkle dalijosi jėgainę valdančios bendrovės „Fortum Heat Lietuva“ atstovo spaudai Andriaus Kasparavičiaus pranešimu apie ateinančiomis dienomis vykdysimus bandymus.

„Artimiausiu metu pradėsime aktyviąją katilo bandymų fazę. Kiekvieną dieną tam tikrais intervalais jėgainės teritorijoje bus matomas gausus garas ir sklis neįprasti garsai. Šis procesas yra visiškai saugus ir netaršus. Atsiprašome už galimus nepatogumus“, – gyventojus informavo A. Kasparavičius.

Šiandien „užkūrus“ katilą, šiaurinę jėgainės pusę matantys žmonės stebėjosi, kad garai iš pažiūros veržiasi ne tik pro kaminą, bet ir iš po žemės. A. Kasparavičius aiškino, kad katilas šiuo metu atviras iš daugelio pusių – dėl to garas kyla net tik kaminu, bet matomas išeinantis ir per stogą, sienas. „Kartais gali susidaryti vaizdas, kad rūksta ir iš po žemių, bet taip nėra“, – sakė „Fortum Heat Lietuva“ atstovas.

Dūmai veržėsi ne tik pro kaminą / „Facebook“ nuotr.

Aplinkos apsaugos agentūros interaktyvaus oro kokybės žemėlapio duomenimis, Kaune tiek Noreikiškių, tiek Petrašiūnų matavimo stotyse fiksuojamas labai žemas oro užterštumas.

Įspėja apie neįprastus garsus

Kauno kogeneracinė jėgainė dar praėjusių metų gruodžio 3 d. skelbė apie pradedamus šilumą ir elektros energiją gaminsiančios jėgainės bandymus. Nurodyta, kad pirmosiomis savaitėmis technologinės įrangos bandymai bus atliekami naudojant tik gamtines dujas – energetikai tokią jėgainės statybų stadiją vadina pirmąja liepsna.

„Bandymų metu darbo valandomis iš jėgainės teritorijos gali sklisti neįprasti garsai, kurie primins ypač garsų šniokštimą, taip pat bus matomi baltų dūmų ratilai. Jėgainės personalas atsiprašo už galimus nepatogumus ir kviečia nesibaiminti, nes minėtus garsus ir baltus ratilus sukels per specialius įrenginius į atmosferą išmetamas vandens garas, atliekant jėgainės katilo ir aukšto slėgio garo vamzdynų bandymus“, – skelbta pranešime.

Taip pat teigiama, kad pilnai išbandžius ir „prapūtus“ visą garo traktą, jėgainė nebeskleis jokių neįprastų pašalinių garsų, tad bent dėl triukšmo gyventojams panikuoti nereikėtų.

Paleisti visu pajėgumu tikisi per pusmetį

Kaip skelbiama jėgainės portale, sureguliavus technologinius procesus ir įsitikinus, kad visi įrenginiai veikia taip, kaip numatyta projekte, į jėgainę bus atvežtos pirmosios atliekos. Tai turėtų įvykti sausio pabaigoje, o visiškai užbaigti ir pilnu pajėgumu eksploatuoti jėgainę planuojama per pirmąjį šių metų pusmetį.

Dar 2019-ųjų spalio pabaigoje Kauno kogeneracinės jėgainės vadovas Ramūnas Paškauskas „Kas vyksta Kaune“ pasakojo, kad nesibaigus metams bus pradėti technologinės įrangos „karšti“ bandymai – planuojama jėgainę užkurti dujomis.

Prie Kauno statomoje jėgainėje jau derinama įranga: įvardijo, kada viską užbaigs 6 nuotr.

R. Paškauskas nurodė, kad pačioje jėgainėje dirbs iki 40 žmonių, o pagal analogiškos gamyklos Klaipėdoje darbo patirtį, tikimasi, kad bendrovė regione papildomai sukurs 200-250 darbo vietų.

Projektas Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje pradėtas įgyvendinti 2016 m. Jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ ir „Fortum“ įmonė – UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“. Bendra projekto vertė siekia iki 160 mln. eurų.

Sulaukė vietos bendruomenių pasipriešinimo

Jėgainė iškilo šalia magistralės Vilnius-Kaunas, trikampyje, kurį sudaro A1 kelias ir Veterinarų gatvė – joje KKJ bus pažymėta 19-tu numeriu. Artimiausi gyventojai gyvena Kaune, Partizanų gatvėje – mažiausias atstumas iki pirmųjų apgyvendintų pastatų siekia apie 400 metrų, maždaug puskilometris skiria bebaigiamą jėgainę ir Biruliškių gyventojus.

Gyventojai sieks stabdyti šimtus milijonų eurų kainuojantį projektą: atstovai siūlo kalbėtis 31 nuotr.

Žmonės pernai vasarą vykusiame pristatyme sakė, jog sprendžiant dėl KKJ atsiradimo Kauno LEZ teritorijoje, miesto ir rajono bendruomenių nuomonės esą nebuvo atsiklausta, gyventojai baiminosi dėl jėgainės apylinkėse padidėsiančios oro taršos. Užterštumo klausimą jėgainės atstovai tikino spręsiantys Prancūzijos bendrovės LAB dūmų valymo įrenginiais, kurie turi užtikrinti, kad į aplinką nepatektų kenksmingos medžiagos.

Už KKJ statybas atsakingi „Lietuvos energijos“ ir „Fortum Heat Lietuva“ atstovai tąkart teigė su bendruomene norintys komunikuoti toliau, buvo pasiryžę atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.