Jei važiavote šiomis gatvėmis ir šiek tiek viršijote greitį – laukite baudos – Kas vyksta Kaune

Jei važiavote šiomis gatvėmis ir šiek tiek viršijote greitį – laukite baudos

Kas vyksta Kaune nuotr.

Mobilūs greičio radarai šią savaitę – karščiausia Kauno vairuotojų tema. Pirmadienio vakarą pirmą kartą išbandyti naujieji greičio matavimo prietaisai ir toliau neapleidžia Kauno gatvių. Pirmasis bandymas tramdant nepaklusnius vairuotojus buvo sėkmingas – įkliuvo ne vienas greičio mėgėjas, o policija tikisi, kad nebaudžiamumo jausmas Kauno gatvėse pagaliau baigsis.

Kauno policijos pareigūnai per pastarąsias dienas naujuosius prietaisus bandė ir greitį matavo įvairiose miesto vietose. Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai itin aktyviai jomis dalinasi ir nori perspėti kitus eismo dalyvius vairuoti Kaune neviršijant greičio.

Eismo dalyviai, šiomis dienomis važiavę Taikos, Savanorių, Juozapavičiaus prospektais, Veiverių plentu ar Tunelio gatve ir šiek tiek spustelėję greičio pedalą, turėtų jaustis neramiai ir laukti atkeliaujančių nuobaudų, kurios žadama, vairuotojus pasieks itin greitai. Trečiadienį naujoviškas greičio matavimo prietaisas pastebėtas ir senajame kelyje Kaunas-Marijampolė, Vinčų gyvenvietėje.

Automobilių vairuotojai pastebi, kad policijos pareigūnai, naujaisiais „trikojais“ radarais matuojantys greitį, kontrolės vietas renkasi pagal tai, kur vairuotojai linkę stipriau paspausti greičio pedalą. Štai vakar vakare ir trečiadienio rytą „trikojis“ stovėjo už itin judrių šviesoforinių sankryžų Savanorių ir Taikos prospektuose. Primename, kad šiose gatvėse galioja maksimalus 50 km/h greitis, o vairuotojai, dažnėjant greičio kontrolės priemonėms, turės keisti savo vairavimo įpročius ir prieš sankryžas nedidinti automobilio greičio, kad spėtų pervažiuoti sankryžą iki užsidegs draudžiamos spalvos šviesoforas.

Įkliuvo pirmieji pažeidėjai

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė „Kas vyksta Kaune“ antradienį informavo, kad pirmadienį per porą valandų Tunelio gatvėje ir A. Juozapavičiaus prospekte užfiksuota 50 pažeidėjų.

Dauguma nustatytą leistiną greitį viršijo nuo 20 km/val. iki 30 km/val., o vienas vairuotojas skriejo net 51 km/val. virš leidžiamos ribos. O. Vaitkevičienė portalui patvirtino, kad šiems vairuotojams jau bus skirtos baudos.

Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 3 d., nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20 km/val., bet ne daugiau kaip 30 km/val. vairuotojams užtraukia 30-90 eurų baudą. Pagal to paties straipsnio 5 d., greitį viršijus daugiau kaip 50 km/val. gresia 170-230 eurų bauda.

Pastebimas vairuotojų sujudimas

Lietuvos policija jau pastebėjo, kad socialiniuose tinkluose vyksta vairuotojų sujudimas, kyla nerimas, dalijimasis naujų „trikojų“ greičio matuoklių nuotraukomis bei vietomis, kuriose jie pastatyti. Atsiradus naujoms „Facebook“ grupėms, kuriose skelbiama su mobiliais greičio matuokliais susijusi informacija, policijos pareigūnai skelbia atsaką ir pataria vairuotojams važiuoti leistinu greičiu.

„Važiuokite leistinu greičiu ir jums nereikės nerimauti, kurioje vietoje netikėtai išdygs greičio matuoklis. Vietoje naudojimosi mobiliais telefonais ieškant, kurioje vietoje pastatytas greičio matuoklis, susikoncentruokite į vairavimą“, – rašoma Lietuvos policijos „Facebook“ paskyroje.

Policijos pareigūnai atvirauja, kad šiemet žada daugiau dėmesio skirti greičio kontrolei.

Išplės pažeidėjų fiksavimo galimybes

Iš rugsėjį Policijos departamentą pasiekusių 37 radarų komplektų Kauno apskrities VPK perduoti 6 rinkiniai. Laikinasis komisariato vadovas Elanas Jablonskas pirmadienį žiniasklaidai aiškino, kad mobilūs greičio matuokliai fiksuoja visų artėjančių ir tolstančių transporto priemonių greitį, „sugauna“ pažeidėjus šešiose skirtingose juostose 300 m atstumu.

Naujieji įrenginiai geba registruoti greitį nuo 10 iki 320 km/val. – pažeidimus fiksuoja dvi skaitmeninės kameros, o sistema pasirenka, kuri kamera geriausiai atkuria vaizdą ir ją naudoja pažeidimui užfiksuoti. Tada nuotrauka ir kiti duomenys automatiškai siunčiami Administracinių nusižengimų registrui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.