Kauno pareigūnai suskaičiavo pirmąsias kilnojamų greičio matuoklių aukas

„Facebook“ grupės „Kur stovi policija Kaune“ nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienio vakarą karščiausia tema tarp Kauno vairuotojų buvo greičio viršytojų tramdymui pirmąkart panaudoti mobilūs radarai. Pareigūnams vakar užfiksavo keliasdešimt didesniu nei leidžiama greičiu važiavusių asmenų. Jie jau sulauks baudų, o naujieji prietaisai bus naudojami vis intensyviau.

Įkliuvo pusšimtis pažeidėjų

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė „Kas vyksta Kaune“ antradienį informavo, kad vakar per porą valandų Tunelio gatvėje ir A. Juozapavičiaus prospekte užfiksuota 50 pažeidėjų.

Dauguma nustatytą leistiną greitį viršijo nuo 20 km/val. iki 30 km/val., o vienas vairuotojas lėkė net 51 km/val. virš leidžiamos ribos. O. Vaitkevičienė portalui patvirtino, kad šiems vairuotojams jau bus skirtos baudos.

Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 3 d., nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20 km/val., bet ne daugiau kaip 30 km/val. vairuotojams užtraukia 30-90 eurų baudą. Pagal to paties straipsnio 5 d., greitį viršijus daugiau kaip 50 km/val. gresia 170-230 eurų bauda.

Dirbo keliose miesto vietose

Vairuotojai pirmadienį naują techniką naudojančius pareigūnus fiksavo ne tik A. Juozapavičiaus prospekte, ties „Rimi“ prekybos centru ir Tunelio gatvėje, nuo „Molo“ judant link geležinkelio stoties, bet ir Pramonės prospekte, greta Chemijos gatvės žiedinės sankryžos. Tiesa, panašu, kad čia baudų policija nedalijo, tik išbandė greičio matuoklius.

Tarp kauniečių užvirė diskusija ir dėl fotografavimo momentą suveikiančios infraraudonųjų spindulių blykstės. Ryškiomis nuotraukomis pasidaliję vairuotojai teigė, kad raudona šviesa akina – kiti pastebėjo, kad blykstė nėra tokia ryški, kaip atrodo fotografijose. „Greičiau užsimušit nuo greičio nei akli liksit nuo šito“, – juokėsi akinančio efekto nedramatizavę vairuotojai.

Tuo metu O. Vaitkevičienė nurodė, kad naujieji greičio matuokliai Kauno policijos bus naudojami vis dažniau. Pareigūnai greitu metu ketina surengti pristatymą, kurio metu plačiau supažindins su įrenginių galimybėmis.

Išplės pažeidėjų fiksavimo galimybes

rugsėjį Policijos departamentą pasiekusių 37 radarų komplektų Kauno apskrities VPK perduoti 6 rinkiniai. Laikinasis komisariato vadovas Elanas Jablonskas pirmadienį žiniasklaidai aiškino, kad mobilūs greičio matuokliai fiksuoja visų artėjančių ir tolstančių transporto priemonių greitį, „sugauna“ pažeidėjus šešiose skirtingose juostose 300 m atstumu.

Naujieji įrenginiai geba registruoti greitį nuo 10 iki 320 km/val. – pažeidimus fiksuoja dvi skaitmeninės kameros, o sistema pasirenka, kuri kamera geriausiai atkuria vaizdą ir ją naudoja pažeidimui užfiksuoti. Tada nuotrauka ir kiti duomenys automatiškai siunčiami Administracinių nusižengimų registrui.

Ankstesnėmis „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, prie nešiojamos įrangos, montuojamos ant trikojo, dirbs neuniformuoti pareigūnai, jiems nebus reikalingas skiriamaisiais ženklais pažymėtas policijos automobilis. Mobiliais prietaisais greitį bus galima matuoti ir tose vietose, kur policijos ekipažui sunku sustoti.

„Vienas prietaisas per mėnesį dirbs ne mažiau kaip 60 valandų. Greičio kontrolė Kaune vyko visuomet, žūčių gatvėse ir keliuose yra sumažėję, tačiau kiekviena gyvybė yra neįkainojama. Dažnu atveju viena pagrindinių skaudžių eismo įvykių priežasčių yra greičio viršijimas“, – portalui lrytas.lt pasakojo E. Jablonskas.

Sieks mažinti avaringumą visoje Lietuvoje

Naujieji radarai, kuriuos iš Estijos kompanijos „Alarmtec AS“ viešojo pirkimo būdu įsigijo Policijos departamentas, turėtų padėti sumažinti dėl didelio greičio įvykstančių nelaimių skaičių Kaune ir visoje Lietuvoje.

Departamentas įsigijo ne tik 37 komplektus mobilios greičio matavimo įrangos su jos integravimo į administracinių nusižengimų registrą programine įranga, bet ir personalo apmokymus.

Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, pirkinys atsiėjo kiek daugiau nei 1,17 mln. eurų, projektas finansuojamas Europos Sąjungos fondų lėšomis.

181 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį

Sveikas žmogus ugdomas nuo kūdikystės

Šešėline veikla įtariamas „Grill London“ vadovas išleidžiamas į laisvę (papildyta)