Kalėdoms renkasi ir šmaikščias ar net šokiruojančias dovanas

Vis daugiau žmonių renkasi dovanoti ne naudingus daiktus, o teigiamas emocijas. Prekybininkai sako, kad tokių dovanų poreikis ypač išaugo per pastaruosius keletą metų. Psichologas Robertas Petruškevičius teigia, kad tai susiję su gerėjančia materialine gyventojų padėtimi.

[galerija kiek=”4″]

Pirmenybė originalumui

„Vis daugiau žmonių turi viską, ko reikia patogiam gyvenimui, nėra beveik jokio prekių trūkumo ir daugelis gali patys nusipirkti kažko, ko trūksta buityje. Standartiniai niekučiai, tiek gimtadienių, tiek Kalėdų proga irgi jau atsibodę. Todėl ieškoma tokių dovanų, kurios emociškai pradžiugintų, nustebintų. Atsiranda sąlygos labiau atsižvelgti į kiekvieno žmogaus individualumą ir sukurti, atrasti jam geriausiai tinkančią dovaną“, – sakė R. Petruškevičius.

Greta to specialistas pastebi, kad jaunimas linkęs teigiamai priimti ir šmaikščias, sarkastiškas dovanas, netgi kažkiek pašiepiančias smulkias žmogaus ydas.

„Jei gerų draugų būrys įteiks savo kompanijos labiausiai pašėlusiam nariui, tarkim, marškinėlius su užrašu „Tikras psichas“, tikėtina visi tik gardžiai pasijuoks ir nebus jokių nuoskaudų. Tačiau visada reikia žiūrėti ar tam žmogui tiks tokia dovana, būti įsitikinus 100 proc., kad tai atitiks jo charakterį. Nes gražią akimirką galima greitai sugadinti“, – perspėjo psichologas.

Sugadinti lengva

Pasak jo, jei dar prieš keletą metų tokios dovanos buvo dovanojamos nebent per gimtadienius, tai dabar panašių dalykų galima sulaukti ir kitomis progomis, netgi per Kalėdas.

„Nemažai bendrauju su jaunimu, tad matau tendencijas. Jei anksčiau Kalėdos buvo toks, kaip ir savotiškai šventas reikalas, per kurias dovanojamos tik labai mielos ir pūkuotos arba praktiškos dovanos, tai dabar vis daugiau žiūrima pagal žmogaus charakterį, individualumą. Svarbiau ne kažkokios bendros taisyklės, o kiekvieno individualūs poreikiai. Ir, manau, kad tai teisingas požiūris. Tik, kaip jau anksčiau minėjau, turite būti įsitikinę, kad žmogų tikrai gerai pažįstate ir žinote, kas jį pradžiugins“, – akcentavo specialistas.

„Kada noriu, tada ir Kalėdos“

Apie tokias pačias tendencijas kalba ir prekybininkai. Kad pirkėjai vis labiau nori individualizuoti dovanas sakė pastebėję daugelis kalbintų prekiautojų, įsikūrusių Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ į kurį jau nuo seno dovanų ieškoti traukia daugelis kauniečių.

Nors populiarios ir jau paruoštos dovanos, pardavėjai sulaukia vis daugiau prašymų individualizuoti dovanas, sukomplektuoti jas pagal poreikius. Bene labiausiai išaugusį susidomėjimą jaučia įmonės, siūlančios marškinėlius ir kitus drabužius su specialiais užrašais.

Čia žmonės jau kurį laiką traukdavo ieškoti dovanų gimtadienio, išleistuvių, bernvakarių, mergvakarių, krikštynų, vestuvių progomis. Tačiau pajutę augantį susidomėjimą ir Kalėdų proga, verslininkai suskubo siūlyti ir įvairius šiai šventei skirtus variantus su kalėdiniais užrašais. Pavyzdžiui, kalėdinę dvasią pajausti geriau padeda bliuzonai su užrašais „Kada noriu, tada ir Kalėdos“ arba „Atsipalaiduok, juk Kalėdos“.

Mėgsta slengą

Prekybos miestelyje įsikūrusių parduotuvių „Įdomi dovana“ projektų vadovė Aušra Sabaliauskienė sako, kad dalis žmonių randa tinkamų jau pagamintų dovanų su užrašais. Bet vis daugiau klientų nori būti originalūs ir užsisako vienetinius gaminius su savo pačių sugalvotomis frazėmis ar palinkėjimais.

Pasak jos, šmaikštūs užrašai dedami ant pačios įvairiausios aprangos – nuo kepurių ir kojinių, prijuosčių, iki marškinėlių, bliuzonų ir vaikiškų šliaužtinukų.

„Dovanas kartu su klientais renkame labai kruopščiai ir atsakingai. Stengiamės išsiaiškinti koks žmogaus charakteris, pomėgiai, kad tikrai viskas tiktų ir patiktų. Labiausiai mėgstami tokie užrašai, kurie paryškina geriausias žmogaus savybes: šauniausias, geriausias, „fainiausias“. Bet vis daugiau klientų, ypač jaunimo, nori ir šmaikštesnių ar net šokiruojančių užrašų“, – teigė A. Sabaliauskienė.

Populiarūs slengo žodžiai, tokie kaip „fainulka“, „stiliova“, jaunimo mėgstamos frazės „Man šiandien koma“, „nebesvaik“. Iš originalesnių – „Tingiu tingėti“, „Neapsikraunu“, „Mama neleidžia“, „Darbo nesiūlyti“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA