Ryškėja naujas legendinių Kauko laiptų skvero vaizdas: patinka ne visiems

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pėstieji jau kuris laikas džiaugiasi po rekontrukcijos sutvarkytais Kauko laiptais, o neseniai atvertas ir laiptų viršuje iš pagrindų pertvarkytas skveras, kuriame atsivėrė visiškai naujas vaizdas – nebeliko tarpukariu projektuoto fontano baseino, o buvusi jo puošmena – nuoga moteris – tiesiog „atgulė“ ant pėsčiųjų grindinio. 

Apie įvykusius Kauko laiptų skvero pokyčius socialiniame tinkle Facebook pasidalino žinomas kompozitorius Giedrius Kuprevičius, kurio sekėjai skubėjo komentuoti pasikeitusį vaizdą. Labiausiai komentarų autorius nustebino tai, kad iš esmės pakeistas tarpukarinio Kauko laiptų su baseinu  autorių Felikso Vizbaro ir Stasio Kudoko sumanymas – panaikintas fontano baseinas.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ pakomentavo savivaldybės atstovas Arnoldas Bukelis, pats fontanas nėra panaikintas. „Fontanas bus, purkštukai yra grindinyje“, – sakė jis, o šio unikalaus tarpukario autorių projekto „perdarymo“ autorystė, pasak savivaldybės, priklauso įmonei „Kauno planas“.

Internautams užkliuvo ir anksčiau čia stovėjusios nuogos moters skluptūros vaizdas – ant grindinio pėstiesiems paguldyta Broniaus Zalenso skulptūra „Poilsis“, nelikus fontano baseino ir jai skirtos vietos, atrodo, lyg „nugriuvusi pailsėti girta boba“, – ironiškai komentavo kritiški internautai.

„Skulptūra yra restauruota ir išsaugota“, – lakoniškai į klausimą apie skulptūros kompoziciją atnaujintame projekte atsakė savivaldybės atstovai.

Vaizdas prieš rekonstrukciją: Broniaus Zalenso skulptūra „Poilsis“/ R. Tenio nuotr.

Kauko laptų rekonstrukcija pradėta 2018 metų kovą, vėliau darbai įstrigo dėl naujo rangovo paieškos, nes netenkino darbų kokybė. Suradus naują darbų vykdytoją, darbai atnaujinti 2018 m. pabaigoje ir tuo metu žadėta, kad bus užbaigti pavasarį. Tradiciškai, darbai ir vėl užsitęsė, tačiau pamažu atnaujinto tarpukario Žaliakalnio laisvalaikio erdvės perlo vaizdas ima ryškėti ir po dviejų metų pertraukos kauniečiai vėl gali ne tik grožėtis nuostabia kalno šlaitų gamta, bet ir naudoti laiptus, kaip gyvybiškai svarbų pėsčiųjų taką tarp Žaliakalnio ir miesto centro.

59 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pakeliui į Lapes sumaitoti trys automobiliai: į eismo įvykį skuba specialiosios tarnybos

Mokslo metai galėtų prasidėti įprastai, tačiau teks laikytis daugybės saugumo reikalavimų

Skaitytoja šokiruota: „Kauno autobusų“ vairuotojas dėl veido kaukės užgauliojo neįgalų vaiką

Dėl koronaviruso plitimo svarstoma visų atvykstančiųjų į Lietuvą registracija: formą turės užpildyti dar lėktuve

Lietuvos kariuomenei perduota 31 mln. vertės raketų siunta iš JAV

Epidemiologė: nerimą kelia nepaaiškinami koronaviruso atvejai (papildyta)

Į prekybos centrą be kaukės užsukęs kaunietis sumokės ne tik už prekes

Dėl prastų matematikos egzamino rezultatų A. Monkevičius žada pokyčius mokyklose

Pusė naujausių koronaviruso atvejų Kauno apskrityje siejami su neaiškiomis užsikrėtimo aplinkybėmis

Netrukus prasidės masinis koronaviruso tyrimas: kvietimus gaus 13 tūkst. žmonių