Ryškėja naujas legendinių Kauko laiptų skvero vaizdas: patinka ne visiems

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pėstieji jau kuris laikas džiaugiasi po rekontrukcijos sutvarkytais Kauko laiptais, o neseniai atvertas ir laiptų viršuje iš pagrindų pertvarkytas skveras, kuriame atsivėrė visiškai naujas vaizdas – nebeliko tarpukariu projektuoto fontano baseino, o buvusi jo puošmena – nuoga moteris – tiesiog „atgulė“ ant pėsčiųjų grindinio. 

Apie įvykusius Kauko laiptų skvero pokyčius socialiniame tinkle Facebook pasidalino žinomas kompozitorius Giedrius Kuprevičius, kurio sekėjai skubėjo komentuoti pasikeitusį vaizdą. Labiausiai komentarų autorius nustebino tai, kad iš esmės pakeistas tarpukarinio Kauko laiptų su baseinu  autorių Felikso Vizbaro ir Stasio Kudoko sumanymas – panaikintas fontano baseinas.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ pakomentavo savivaldybės atstovas Arnoldas Bukelis, pats fontanas nėra panaikintas. „Fontanas bus, purkštukai yra grindinyje“, – sakė jis, o šio unikalaus tarpukario autorių projekto „perdarymo“ autorystė, pasak savivaldybės, priklauso įmonei „Kauno planas“.

Internautams užkliuvo ir anksčiau čia stovėjusios nuogos moters skluptūros vaizdas – ant grindinio pėstiesiems paguldyta Broniaus Zalenso skulptūra „Poilsis“, nelikus fontano baseino ir jai skirtos vietos, atrodo, lyg „nugriuvusi pailsėti girta boba“, – ironiškai komentavo kritiški internautai.

„Skulptūra yra restauruota ir išsaugota“, – lakoniškai į klausimą apie skulptūros kompoziciją atnaujintame projekte atsakė savivaldybės atstovai.

Vaizdas prieš rekonstrukciją: Broniaus Zalenso skulptūra „Poilsis“/ R. Tenio nuotr.

Kauko laptų rekonstrukcija pradėta 2018 metų kovą, vėliau darbai įstrigo dėl naujo rangovo paieškos, nes netenkino darbų kokybė. Suradus naują darbų vykdytoją, darbai atnaujinti 2018 m. pabaigoje ir tuo metu žadėta, kad bus užbaigti pavasarį. Tradiciškai, darbai ir vėl užsitęsė, tačiau pamažu atnaujinto tarpukario Žaliakalnio laisvalaikio erdvės perlo vaizdas ima ryškėti ir po dviejų metų pertraukos kauniečiai vėl gali ne tik grožėtis nuostabia kalno šlaitų gamta, bet ir naudoti laiptus, kaip gyvybiškai svarbų pėsčiųjų taką tarp Žaliakalnio ir miesto centro.

59 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

K. Brazauskienė atsivėrė: papasakojo apie onkologinę ligą, gyvenimą be velionio vyro ir vienatvę

B. Brazdžionio archyvas parduodamas už 2,5 mln. JAV dolerių

Liberalų sąjudis Kaune išsirinko naują pirmininkę

Savanoriai tvarkėsi net 10 Kauno vietų aplink Nerį ir Nemuną

Per trisdešimt metų pirmąkart legaliai atverta „Britanikos“ apžvalgos aikštelė

Uždarytas dešimtmečius Kaune veikęs naktinis baras: ėjo atsisveikinti su gėlėmis ir ašaromis

Lampėdžiai nuo šiol turės įspūdingą grožio saloną

Liberalų sąjūdis Kaune rinks naują pirmininką

Brutaliai apvogta mečetė: pasirūpino, kad neliktų vaizdo įrašų

Į „Megą“ atrieda naujoji „Hyundai N“ šeima